Pocałunki z piekła

Tom 4 cyklu Z piekła

Dziewczyna, której pocałunek może przywrócić życie. Wampirzyca, która musi zaufać tajemniczemu chłopakowi. Zakochani z dwóch różnych światów, których muszą się wyrzec dla uczucia. Nieśmiertelni kochankowie, którzy dla miłości zaryzykują swą nieśmiertelność. Wampir zauroczony śmiertelniczką niebezpieczną dla niego jak blask słońca… Ten, kto zasmakował zakazanego pocałunku, zapłaci za chwilę zapamiętania własną duszą.

Informacje dodatkowe o Pocałunki z piekła:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-11-04
Tytuł oryginału: Kisses from Hell
Tłumaczenie: Marta Czub

Kup książkę Pocałunki z piekła

Pocałunki z piekła - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mada013
Mada013
Przeczytane:2016-12-28, Ocena: 6, Przeczytałem, czytam regularnie w 2016,
Bardzo ciekawa książka. Pierwsze opowiadanie nie przypadło mi do gustu, natomiast następne były naprawdę ciekawe. Każde z nich inaczej przedstawiało wampiry. Jedne bardziej tradycyjnie inne oryginalnie dodając np. błonę między palcami.
Avatar użytkownika - Lorelei
Lorelei
Przeczytane:2016-05-16, Ocena: 2, Przeczytałam, Wyzwanie - fantastyka 2016,
Pozycja zawiera pięć opowiadań. "Powyżej" i "Lilith" oceniam jako słabe, natomiast trzy następujące są moim zdaniem godne uwagi: 1."Przywróć mnie do życia" Podobał mi się tajemniczy klimat tego opowiadania i wszystkie szczegóły, które ten klimat tworzą: duży, stary dom w gotyckim stylu, szeleszczące suknie i eleganccy bracia, z których jeden jest wampirem, a drugi pragnie wyssać duszę głównej bohaterce, by wrócić do życia. 2."Blask słońca" Rozważna, empatyczna główna bohaterka jest dużym plusem tego opowiadania. Nie podobało mi się natomiast ukazanie relacji między wampirami a ludźmi z marginesu społecznego, którzy są ich żywicielami. Ogólnie jednak treść wciągająca z wątkiem miłosnym nakreślonym w sposób realistyczny, tzn. bez nieustannych zachwytów i westchnień dwojga zakochanych. 3."Polowanie" Wartka akcja, bohaterowie szczegółowo nakreśleni pod kątem psychologicznym, wątek niebezpieczeństwa, niepewności co do intencji towarzyszy ucieczki. Jest to historia porwania Katiany, nastolatki poddanej eksperymentowi i modyfikacjom genetycznym, która w ich wyniku stała się po śmierci wampirem.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2014-10-21, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, WYZWANIE 2014-52 książki,
"Przywróć mnie do życia" to najromantyczniejsze z opowiadań w tym tomie. 17-letnia malarka trafia do staromodnego wielkiego domu, gdzie odnajduje miłość w ramionach wampira:P
Avatar użytkownika - martagieks
martagieks
Ocena: 4, Czytam,
Nie jestem fanką tego typu literatury, ale przyznaję, że książka wciąga. Przeczytałam bez odkładania na później. Bardzo dobre tłumaczenie, widać, że tłumacz ma prawdziwy talent.
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2019-09-02, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Książka warta przeczytania tylko z powodu opowiadań pani Mead i Noel . Naprawdę bardzo mi się podobały . Jednak opowiadanie młodszej pani Cast napisane jest dość ciężkim językiem i ciężko zrozumieć o co w nim chodzi . Dwa ostatnie opowiadania nie porwały mnie . Przed ostatnie było pozbawione wątku miłosnego i niezbyt czuło się więz z bohaterami . Ostatnie opowiadanie to największa porażka w całej książce . Polecam jednak przeczytać jeśli nie ma nic lepszego do przeczytania albo ma się mało czasu , opowiadania są króciutkie.

Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Zaczynając od początku... 1. Kristin Cast - "Powyżej" Wzięłam tę książkę do ręki i pierwsze opowiadanie z jakim dało mi się zapoznać to właśnie "Powyżej" - Kristin Cast. Nie wiem czego się spodziewałam po autorce serii "Dom Nocy", ale na pewno nie tego. Historia była tak beznadziejna, tak poplątana, że właściwie przez te 30 stron nie wiedziałam co ja w ogóle czytam. Jak dla mnie był to splot iluś-tam zdań, które do siebie po prostu nie pasują. Miałam wielką ochotę przewrócić te parę kartek, albo je wydrzeć z powieści bo czytanie, czy też "rozszyfrowywanie" tego było prawdziwą męczarnią. Nawet nie jestem w stanie powiedzieć wam o czym jest ten fragment bo nic nie zrozumiałam. Wiem tylko, że była dziewczyna, chłopak i jakieś zombie-podobne. Nie mam pojęcia jaka miała być fabuła, ale wykonanie to istna tragedia. 2. Alyson Noel - "Przywróć mnie do życia" Po pierwszej opowieści z tej książki nie za bardzo miałam ochotę sięgać po nią po raz kolejny, ale w końcu zaryzykowałam i spotkało mnie miłe zaskoczenie. Opowiadanie pani Noel było o niebo lepsze od tworu Kristin Cast. Z autorką serii "Nieśmiertelni" miałam wtedy styczność po raz pierwszy więc nie do końca wiedziałam czego się spodziewać, aczkolwiek byłam w pełni usatysfakcjonowana po tym fragmencie. Był on o dziewczynie, która przyjeżdża do wielkiego, starego domu gdzie napotyka dwóch młodzieńcy - braci, którzy kryją mroczną tajemnicę... Klimat utrzymany był idealnie, napięcie rosło ze strony na stronę, a wszystkiemu smaczku dodawały jeszcze cytaty poprzedzające każdy rozdział. Do czasu teraźniejszego od razu można było się przyzwyczaić, a bohaterowie wykreowani byli naprawdę w porządku. Oczywiście moje serce zdobył tajemniczy Bram, ale może to dlatego, że uwielbiam Stokera, a jego imię świadczy o czymś samo za siebie, nieprawdaż? Poza tym te eleganckie suknie, sekrety, groza, dziwna mgła, magia i krew... wiem, że mój opis nie jest zbyt ułożony, bardziej przypomina chaos, ale nie jestem w stanie inaczej tego wszystkiego ująć w recenzji. To trzeba przeczytać. Ale o tym na końcu. 3. Richelle Mead - "Blask słońca" Czy muszę pisać coś o tej autorce? Myślę, że większości jest ona dobrze znana. W każdym razie opowiadanie oczywiście bardzo mi się spodobało, ale może to dlatego, że zawsze miałam sentyment do świata Akademii Wampirów. Fabuła owego opowiadania dzieje się właśnie w rzeczywistości dhampirów i morojów, a głównym bohaterem jest Eric Dragomir - przyszły ojciec Lissy - którą możecie kojarzyć właśnie z Akademii Wampirów. Razem ze znajomymi Eric wyjeżdża na luksusową wyspę, gdzie naprawdę nieźle imprezują... Jedynym minusem było to, że tak szybko przebrnęłam przez te "naście" kartek i wszystko się skończyło. Uczucie wiążące młodego Dragomira i Rhenę było idealnie przedstawione, z rozsądkiem. Zresztą po pani Mead nie mogłam się spodziewać niczego innego. Miłość w pięknym wydaniu. 4. Kelley Armstrong - "Polowanie" Opowiada o dziewczynie - młodej wampirce, która musi ukrywać się przed tajną organizacją, która eksperymentuje na tego typu istotach. W końcu wpada w pułapkę, a na miejscu poznaje dwóch chłopaków. Od razu mówię, że to nie "typowy" romans, w którym to bohaterka musi decydować pomiędzy zalotnikami, a historia z szybką akcją, zniewalającą fabule i niezłymi zwrotami akcji. Do końca nie wiadomo było kto się okaże "tym złym". Czy to Neil? Chad? A może Marguerita, która tylko udawała dotychczas przyjaciółkę? Pani Armstrong zasługuje na wielki plus po przedstawieniu nam tej historii. Stanowiła ona miłą odskocznię od łzawych romansów i totalnych badziewi z jakimi przyszło mi się mierzyć czytając "Pocałunki z piekła". 5. Francesca Lia Block - "Lilith" W książkach pierwsze i ostatnie rozdziały powinny być najciekawsze, najlepsze. Pierwsze aby wciągnąć czytelnika w świat wykreowany przez autora, a ostatnie aby zachęcić do następnej części, zgadzacie się ze mną? Myślę, że tak, a problemem w tej książce był ten błąd, że opowiadania rozpoczynające i kończące były siebie warte - równie tragiczne - jakby autorki się zmówiły. Mimo, że akcja wydawała się bardziej zrozumiała od "Powyżej" to i tak niemal wszystkie elementy były tu niejasne. Głównym bohaterem był chłopak, który zmagał się z samotnością i odrzuceniem ze strony rówieśników. Myślę, że gdyby autorka bardziej zgłębiła się w wyobraźnię owego Paula i świat w jego głowie, w którym nastolatek niemal się pogrążał, lektura byłaby ciekawsza, a tak? Wyszło okropnie, a miałam nadzieję, że ta nieznana wszystkim pisarka (ciekawe czemu? - wybaczcie sarkazm) zaprezentuje nam coś co sprawi, że będziemy chcieli sięgnąć po jej inne dzieła, ale niestety. ,,Pocałunki z Piekła'' to zbiór opowieści napisanych przez 5 autorek i wydane przez wydawnictwo Amber w 2010 r. Coś dla fanów powieści paranormal. Nie jest nadzwyczajna, ale przyjemna- dobrze i szybko się czyta. P.S. Jeszcze dodam opis, który promuje książkę : "Dziewczyna, której pocałunek może przywrócić życie.Wampirzyca, która musi zaufać tajemniczemu chłopakowi.Zakochani z dwóch różnych światów, których muszą się wyrzec dla uczucia.Nieśmiertelni kochankowie, którzy dla miłości zaryzykują swą nieśmiertelność.Wampir zauroczony śmiertelniczką niebezpieczną dla niego jak blask słońca.Ten, kto zasmakował zakazanego pocałunku, zapłacie za tę chwilę zapamiętania własną duszą."
Avatar użytkownika - Slavek
Slavek