Początek mnie i ciebie

Czuła i inspirująca opowieść o stracie i miłości Przekroczyć granice tego, co się zdarzyło I zacząć od początku, bo zawsze trzeba próbować… „Emery Lord ze współczuciem towarzyszy bohaterce, która szuka swojego miejsca w szkole i w domu, szuka zrozumienia i uczucia”. „PUBLISHERS WEEKLY” Paige ma siedemnaście lat. Mówią o niej „Dziewczyna, Której Chłopak Utonął”. To się zdarzyło rok temu. Od tamtej pory Paige ma senne koszmary, boi się wody i chodzi na terapię. I mimo tragedii bardzo chce normalnie żyć. Nie potrafi znaleźć swojego miejsca w szkole i w domu. I ma poczucie winy, że tak bardzo tego chce. Postanowiła, że w nowym roku szkolnym wróci do normalnego życia i przestanie być „Dziewczyną, Której Chłopak Utonął”. Robi listę: nowi znajomi, randki, imprezy, pływanie. Nawet upatrzyła sobie chłopaka. Jeśli zacznie z nim chodzić, wszyscy zobaczą, że z Paige już wszystko w porządku. A Ryan podoba jej się od dawna... Ale musi usiąść w jednej ławce z miłym dziwakiem Maxem, kuzynem Ryana, który jest nowy w ich szkole. Jej plan zaczyna się komplikować... „Piękna historia o odnajdowaniu własnej tożsamości i podnoszeniu się z tragedii”. „KIRKUS REVIEWS” „To oda do bezwarunkowej miłości, która umacnia w wierze, że trzeba wierzyć”. „BOOKLIST” EMERY LORD studiowała literaturę angielską i komunikację. Początek mnie i ciebie to jej druga książka.

Informacje dodatkowe o Początek mnie i ciebie:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2015-11-05
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 978-83-241-5607-8
Tytuł oryginału: The Start of Me and You
Tłumaczenie: Joanna Nałęcz/Olga Gałek
Ilustracje:Małgorzata Cebo-Foniok/MAryna Pleshkun

Kup książkę Początek mnie i ciebie

Początek mnie i ciebie - opinie o książce

Avatar użytkownika - anita0201
anita0201
Przeczytane:2016-10-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Historia dziewczyny, która zaczyna nowe życie po śmierci chłopaka. Odnajduje pocieszenie w nowym przyjacielu. Zmaga się z samą sobą, swoimi lękami i pragnieniami. Książkę czyta się przyjemnie, polecam każdemu niezależnie od wieku.
Avatar użytkownika - dominika_pyza
dominika_pyza
Przeczytane:2016-02-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Paige Hancock ma siedemnaście lat i na razie została naznaczona. Wiele osób ma przypiętą jakąś łatkę poprzez swoje zachowanie, wybitny czyn lub coś naprawdę kompromitującego. Paige została "Dziewczyną, Której Chłopak Utonął". Mimo, że minął już rok ona nadal jest ograniczana przez swój strach przed wodą i przytłaczające współczucie różnych osób, czasami nawet obcych. Prawdziwy przełom przychodzi, kiedy dziewczyna postanawia zmienić swoje życie, co jest wielkim krokiem w stronę "normalności". Robi plan, który ma na celu wkroczenie Paige w życie towarzyskie i pokonanie jej nowej fobii. Ciężko otrząsnąć się z poczucia straty kogoś bliskiego. Aaron Rosenthal był dla niej bardzo ważny, a teraz kiedy jego nie ma a Paige próbuje normalnie funkcjonować czuje poczucie winy. Przecież nie może się śmiać, on nie żyje, nie może umawiać się z innymi chłopakami, przecież on nie żyje, i tak dalej. Myślę, że są to kolejne wymówki dziewczyny przed wkroczeniem w świat bez kogoś, kto zawsze stoi obok i motywuje. Ryan Chase jest jej ideałem od podstawówki. Tylko czy to prawdziwa miłość? Żeby było ciekawiej przewrotny los na jej drodze stawia Maxa, kuzyna Ryana. Przystojny, kochający literaturę, lecz trochę dziwny chłopak zmieni życie Paige. Czy uda jej się wydostać się żałoby i z powrotem "wejść" w normalne życie? Przedstawiam Wam książkę, która bardzo mnie poruszyła. Historia Paige pokazuje, że nigdy nie jest za późno zmienić coś w swoim życiu, jak ciężko podnieść się z żałoby i ogromnej tragedii oraz to, że czasami warto próbować, choćby miało się nie udać. Czekam na więcej książek od Emery Lord. Książka urzekła mnie swoją prostą, naturalnym językiem i prawdziwymi bohaterami. Całą historię przeżywa się razem z Paige od jej żałoby, po próby powstania. Książka nie jest płytka i powierzchowna, a porusza czytelnika i skłania do refleksji. Autorka w prosty sposób dociera do naszego serca i uczuć i może się nimi bawić. Powieść jest przepełniona optymizmem mimo, że porusza ciężki temat. Tak jak Paige pamiętajcie o jednym. Najciężej jest podjąć walkę i ją wygrać z samym sobą.
Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2021-02-21, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2020-08-31, Ocena: 4, Przeczytałam, Z biblioteki, 52 książki - 2020,
Miłość nas zderzyła
Emery Lord0
Okładka ksiązki - Miłość nas zderzyła

Mają po siedemnaście lat. Vivi pragnie radości i piękna, zmagając się z własnymi nastrojami – chorobą, którą ukrywa. Dla Jonaha każdy dzień to wyzwanie...