Pocztówki prosto z serca

Ocena: 3.25 (4 głosów)

Saffy ma wymarzoną pracę w wiodącej agencji reklamowej w Dublinie. Stara się trzymać na dystans swoją rozpieszczoną matkę i czeka aż jej chłopak Greg – aktor, który ma być następnym Colinem Farrellem – wreszcie się jej oświadczy. Conor uwielbia piękną Jess, lecz po siedmiu latach i narodzinach bliźniąt ona wciąż nie chce za niego wyjść. Conor spędza dnie nauczając nastolatków, a nocami pisze książkę, która ma zmienić wszystko – także nastawienie Jess. Szczęśliwe zakończenia nie przychodzą jednak łatwo...

Informacje dodatkowe o Pocztówki prosto z serca:

Wydawnictwo: Remi
Data wydania: 2012-06-13
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-63142-37-7
Liczba stron: 401

więcej

Kup książkę Pocztówki prosto z serca

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Pocztówki prosto z serca - opinie o książce

Sięgnęłam po tę powieść, dlatego że na okładce polecała ją Marian Keyes. Książka opowiada o mieszkańcach Irlandii i ich problemach. Główną bohaterką jest Saffy, która m nadopiekuńczą matkę i nieodpowiedniego narzeczonego - aktora. Na drugim planie są znacznie sympatyczniejsi Conor i Jess wraz z dwójką uroczych dzieci. Powieść napisana jest dobrym, zabawnym językiem i dlatego nawet mi się podobała. Jednak nie polubiłam Saffy, gdyż była według mnie bardzo egoistyczna, a jej podejście do mężczyzn czy matki było według mnie dość samolubne. Druga para, która przedstawiona została w książce zyskała moją sympatię od samego początku i bardzo im kibicowałam. Ciekawym wątkiem była również historia z listami i pocztówkami od ojca Saffy oraz choroba jej matki. Niepotrzebne zaś i wręcz nużące były wątki dotyczące pracy głównej bohaterki. Ogólnie jednak książkę oceniam pozytywnie, gdyż mam słabość do irlandzkiej literatury.
Link do opinii

Pocztówki prosto z serca byłyby świetną propozycją dla miłośników romansu i obyczajówki, gdyby autorka przystopowała, nie mieszała tyle w życiu bohaterów, a oni samy byliby mniej irytujący, bardziej ludzcy i warci zapamiętania. Przyznaje, że pomysł na fabułę ma potencjał, ale nie został wykorzystany. Mamy tutaj dwie pary i dwa spojrzenia na miłość i związek. Poruszany jest temat toksycznego związku, braku ojca w życiu dziecka, tęsknotę, strach przed stratą, niespełnienie i żal. Z tego mogło wyjść coś naprawdę dobrego, ponieważ zdarzają się momenty, które nabierają rumieńców i to pod koniec powieści. Jestem rozczarowana, a szkoda, bo tytułowe pocztówki prosto z serca były świetnym tłem dla tej powieści.

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2019-02-13, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Isiaaa_N
Isiaaa_N
Przeczytane:2017-01-20, Ocena: 3, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2012-08-14, Przeczytałam,
Recenzje miesiąca
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy