Podejrzany

To nie żarty, to nie przelewki, tu się dzieje, i to jak!

W roku 2014 Daniel Wyrwa był jeszcze żołnierzem 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Gliwicach, a Maria Zimnicka - dobrze zapowiadającą się aplikantką adwokacką. Daniel, delikatnie mówiąc, nie miał dobrej reputacji. Wszyscy - poza Marią - wiedzieli o jego problemach z prawem, z narkotykami, ze skłonnością do przemocy i do maczania palców w nielegalnych przedsięwzięciach, ale przecież miłość nie wybiera... Maria urodziła córeczkę, Daniel wylądował na odwyku, Maria wyszła za mąż za kolegę z dzieciństwa, a potem... Potem zrobiło się szybko, ostro, groźnie, błyskotliwie, zaskakująco i wciągająco. Fani Pauliny Świst dostaną więcej, niż oczekują, nowi czytelnicy natychmiast sięgną po jej wcześniejsze książki. Gwiazda świeci coraz jaśniej!

Informacje dodatkowe o Podejrzany:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2018-06-06

Kup książkę Podejrzany

Podejrzany - opinie o książce

Avatar użytkownika - grazka_czyta
grazka_czyta
Przeczytane:2020-08-06, Ocena: 6, Przeczytałam,

Świetna seria! Bardzo lubię książki Pauliny, ale najlepiej oceniam pierwszy trójksiąg (z Prokuratorem na czele),bo nie do końca wiemy czego się spodziewać, stąd sporo zaskoczeń. Kolejne książki są już podobne w stylu, więc brakuje tego efektu "wow, nie wiedziałam". Tu za ta wciąż to mamy. No chyba, że ktoś czyta nie po kolei..

Przyszedł czas na recenzję ostatniej części serii "Prokurator" Pauliny Świst. Jest nią "Podejrzany" i opowiada ona o losach kolejnych bohaterów, wokół których toczy się akcja. Czy trzecia część spodobała mi się równie mocno jak poprzednie tomy? Zapraszam na recenzję!

Jest 2014 rok, kiedy to Daniel Wyrwa jako żołnierz 6 Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach nie miał dobrej reputacji. Miał problemy z prawem, z narkotykami, miał skłonności do przemocy i maczał palce w nielegalnych przedsięwzięciach. Z kolei Maria Zimnicka była dobrze zapowiadającą się aplikantką adwokacką, która zakochała się Danielu ze wzajemnością, nie znając jego przeszłości. Po niedługim czasie, będąc w związku z Danielem, Maria zaszła w ciążę, jednak przez jedno nieprzyjemne zdarzenie, które zagroziło życiu jej i ich dziecku, Daniel zdecydował się na terapię, gdyż był uzależniony od amfetaminy i w związku z tym wylądował na odwyku... Maria, aby zrobić na złość Danielowi, wyszła za mąż za swojego kolegę z dzieciństwa. Jak potoczyły się ich losy po trzech latach? Jakie niebezpieczeństwa związane z przeszłością Daniela napotkali po drodze?

W książce występuje narracja prowadzona w pierwszej osobie. Rozdziały są krótkie, napisane przemiennie z punktu widzenia Marii i Daniela. Są dwie płaszczyzny czasowe. Najpierw cofamy się do przeszłości, czyli do 2014 roku, kiedy to Maria i Daniel poznali się i wybuchło między nimi uczucie. Są też przeskoki w czasie, kiedy to czytamy o teraźniejszych zdarzeniach, w których jest pełno kryminalnych wątków. W tej części, jak i w poprzednich, jest dużo dialogów, którym towarzyszy cięty język, czasami bardzo wulgarny, jest też wiele odważnych scenek. Tak jak poprzednie części, tę część czyta się szybko, tak bardzo wciąga, że można ją skończyć nawet w jeden dzień.

"Podejrzany" jest kolejną świetną częścią serii "Prokurator". Jest ona bardzo wciągająca, myślę, że przypadnie do gustu każdemu, kto lubi romanse kryminalne, w których jest wiele niebezpiecznych zdarzeń przeplatanych z wątkiem miłosnym. Mnie ta część bardzo się spodobała, nawet nie wiem, kiedy ją skończyłam, bo tak ciężko mi się było od niej oderwać. Trudno mi powiedzieć, która z części tej serii spodobała mi się najbardziej, bo z każdą spędziłam miło czas, szkoda, że już nie ma kolejnych tomów.

Avatar użytkownika - aggusia
aggusia
Przeczytane:2022-04-17,

Trzeci tom „świstologii” po „Prokuratorze” i „Komisarzu” łyknięty w pendolino na trasie Warszawa-Kraków.

Na pierwszym planie Daniel Wyrwa (brat komisarza Radka Wyrwy) i Maria (siostra prokuratora Zimnickiego). W tle komisarz Wyrwa, popyrtana Kinia Błońska i mega ciacho gliwickiej prokuratury czyli sam Łukasz Zimnicki.

Zaczynam się czuć jak w kiepskiej telenoweli: poziom odrealnienia przygód bohaterów przerasta wszelkie oczekiwania. Mówię od razu, nie próbujcie tego w domu :) zwykły śmiertelnik nie ma szans w takiej akcji.

Tego zapowiadanego na okładce ostrego seksu się nie doszukałam, bo chyba nie mówimy o tych kilku żenujących scenkach :)

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10, 52 książki 2018, Posiadam,

Kolejna książka autorki, która wciąga od samego początku, z niegrzecznymi i tajemniczymi bohaterami. „ Podejrzany „ opiera się na tym samym schemacie, co dwie poprzednie książki. Kryminalne wątki połączone z romansem, gdzie dwójka bohaterów prowadzi ze sobą swoistą grę damsko –męską, okraszoną „ ostrym językiem „. Mieszanka silnych charakterów, uporu i zadziorności.

Poznajemy dalsze losy osób z bliskiego otoczenia prokuratora Zimnickiego, doskonale znanego z całej serii. Tym razem głównymi bohaterami są siostra prokuratora, Maria i brat komisarza Wyrwy, Daniel. W „ Komisarzu „ poznajemy część ich burzliwej wspólnej historii, obecnie autorka cofa się w czasie, aby dokładniej przedstawić perypetie tej dwójki, która od samego początku pasuje do siebie niczym kwiatek do kożucha, a jednak ich do siebie ciągnie. Kiedy Marysia jest w ciąży i na jaw wychodzi uzależnienie Daniela od narkotyków, ich życie sypie się niczym domek z kart. Daniel ląduje na odwyku, urażona Marysia wychodzi za mąż i rodzi córeczkę. Gdy Daniel ponownie pojawia się w jej życiu, chcąc ją odzyskać i swoje dziecko rozpoczyna się „ ostra jazda”.

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie kreacja postaci Daniela Wyrwy, który w „ Komisarzu „ jawił mi się, jako zwykły bandzior i nie bardzo wzbudził moją sympatię. Obecnie okazał się, że jest nie tylko troskliwym i kochającym ojcem, ale także silnym i odważnym mężczyzną, który dla swoich bliskich jest gotów poświęcić wszystko.

Paulina Świst zafundowała w „ Podejrzanym „ bardzo dobrze skonstruowane śledztwo, co chwila zaskakują nowe tajemnice i zagadki. Ta część podobała mi się chyba najbardziej, bo widać, że autorka się rozwija. Jeżeli wcześniej były to erotyki okraszone sensacją, to teraz doszło do zamiany i jest to raczej sensacją przeplatana erotyką, co moim zdaniem wyszło powieści na plus.

Teraz, gdy cały cykl „ Prokuratora „ jest już poza mną, mogę pozwolić sobie na stwierdzenie, że Paulina Świst napisała całą serię jednocześnie. Zarys fabuły wskazuje, że wszystkie części były pisane razem, jako całość, a podzielenie tej historii na trzy odrębne książki i pojawienie się ich w sprzedaży w pewnych odstępach czasu, to raczej rodzaj zabiegu marketingowego, który miał skutecznie podsycać emocje czytelników. Nie jest to twórczość, która ma pretendować do wybitnej literatury, a stworzona dla rozrywki i przyjemności czytelnika. Bawić, cieszyć i wciągać w swój świat. Lekka, przyjemna historia ze zwariowanymi bohaterami, była tym, czego właśnie potrzebowałam, bo są momenty w życiu, kiedy nie zawsze szuka się ambitnej literatury. Moim zdaniem Paulinie Świst to doskonale się udało, tworzy naprawdę dobre książki w swojej kategorii, bo każdemu jest potrzebna chwila rozrywki, oderwania się od rzeczywistości.

Kończąc „ Podejrzanego „ zastanawiałam się, czy autorka wymyśliła ciąg dalszy tej historii, obstawiałam nawet, kogo obsadzi w roli głównej. Pisząc opinię wiem już, że w listopadzie ukaże się nowa seria " Karuzela ", po którą może sięgnę podczas kolejnych wakacji.

„ Wiesz, czemu boję się wódki z sokiem? Bo po wódce z sokiem nie boję się niczego. „

Avatar użytkownika - tygrysica
tygrysica
Przeczytane:2018-06-16, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książki autorstwa Pauliny Świst swoją specyficznością wzbudzają wiele kontrowersji wśród czytelników. Jedni je kochają, inni nienawidzą. Nie ma nic po środku. Ja również nie jestem wyjątkiem od tej reguły. Paulina Świst wraz ze swoim „Prokuratorem” zaskarbiła sobie specjalne miejsce w moim czytelniczym sercu. Lekka, przyjemna historia ze zwariowanymi bohaterami była tym czego właśnie potrzebowałam. Dlatego kiedy nadarzyła się okazja do przeczytania kolejnej powieści Świst to nie wahałam się ani chwili. Byłam przekonana, że również okaże się świetną książką.

„-Wiesz czemu boję się wódki z sokiem? Bo po wódce z sokiem nie boję się niczego.”

Po lekturze „Komisarza” myślałam, że nie do końca polubię się z Danielem Wyrwą. Wtedy wydał mi się on takim typowym bandziorem, który dba tylko i wyłącznie o swoje dobro. Więc jakże wielkie było moje zdziwienie, gdy odkryłam, że Siwy jest niesamowicie troskliwym i kochającym ojcem, a zarazem silnym i odważnym mężczyzną, gotowym poświęcić wszystko dla dobra swoich bliskich. Zupełnie nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Myślałam, że autorka przedstawi go tak samo jak w poprzednim tomie i co najwyżej wytłumaczy dlaczego takim się stał. Tymczasem Paulina Świst bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Dzięki temu zabiegowi (i nie tylko) „Podejrzanego” czytało mi się jeszcze przynajmniej niż poprzednie części. W zasadzie pochłonęłam go naprawdę błyskawicznie, bo zaledwie w ciągu kilku godzin. Nie ma zresztą co się dziwić, ponieważ mamy tutaj wartka akcja, ciekawa fabuła, przezabawne dialogi i świetnie wykreowanych bohaterów, którzy nie pozwalają oderwać się od lektury nawet na chwilę. W tej części naprawdę widać, że autorka ciągle się rozwija i doskonali swój warsztat.

„Stań tu. - Zimny wskazał Marysi miejsce.
-Nie zmieszczę się.
-Wjechałbym tam jelczem z naczepą - rzuciłem usłużnie z tylnego siedzenia.
-Rzecz jasna! Jest coś, w czym nie jesteś absolutnie doskonały, milordzie?”

„Podejrzany” jest lekką i niezobowiązująca lekturą idealnie nadającą się na jeden z letnich wieczorów. Można się z nim odprężyć, pośmiać i naprawdę miło spędzić czas. Polecam go jednak przede wszystkim osobą, które mają już za sobą dwa poprzednie tomy. Ponieważ Paulina Świst nawiązuje tutaj do wydarzeń tam rozgrywających się, przez co osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z tą serią mogą czuć się odrobinę zdezorientowane.

Aleksandra
Wszystkie cytaty pochodzą z książki „Podejrzany” autorstwa Paulina Świst.

Szukaj mnie na:

Jest i trzecia część. Pan "Podejrzany"

Daniel Wyrwa (brat naszego komisarza ) i  Maria Zimnicka (siostra prokuratora). Z tego połączenia mogą wyjść tylko problemy! Daniela ostrzega brat, Łukasz i on sam o tym wie. Marysia chce zrobić w końcu coś na co nie zgadza się jej brat.

W tej książce jest więcej kryminału: są morderstwa, porwania, zdrada.

Styl książki pozostaje bez zmiany : twardy język (wulgaryzmy), seks, zabawa, narracja dwóch bohaterów .

Powieść przeplata jest jednak przeszłością (tym jak się poznali) i teraźniejszością.

Książkę dalej dobrze i szybko się czyta.

i znowu dam plusa za relację z życia Kingi i Łukasza gdyż ta para najbardziej mi się podobała!

Avatar użytkownika - Lilia
Lilia
Przeczytane:2020-06-06, Ocena: 6, Przeczytałam,

Opowieść o bezgranicznej miłości niegrzecznego Daniela mężczyźnie intrygującego i interesującego nie tylko po względem fizycznym i też nie bez wad jego przeszłość nałóg i słabości ściągają na poukładana Marie kasę problemów mimo to uczucie okazuje się silniejsze a przeznaczenia oszukać się nie da a Łobuz kocha najbardziej sprawdza się tutaj idealnie w każdym calu książka kipi namietniscia podnosi adrenalinę pobudza zmysły jej nie można odłożyć na później

Avatar użytkownika - Kumbrysia
Kumbrysia
Przeczytane:2020-06-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Kolejna świetna książka, przeczytana w jeden wieczór. Język jak zawsze ostry , przeplatany super akcja .

W tej części poznajemy Daniela i Marie - czy wrócą do siebie . Czy Daniel poradzi sobie z przeszłością i uratuje Marię.

Opowieść o bezgranicznej miłości niegrzecznego Daniela mężczyźnie intrygującego i interesującego nie tylko pod względem fizycznym. Inteligenty, z poczuciem humoru , opiekunczy niestety nikt nie pozostaje bez wad jego przeszłość nałóg i słabości sprowadzają kłopoty na poukładana Marie pomimo wszystko uczucie jest silniejsze przeznaczenie.  Łobuz kocha najbardziej sprawdza się tutaj w kazdym calu Książka kipi namiętnością ,podnosi adrenalinę, pobudza zmysly jej nie można odłożyć na później!

Avatar użytkownika - kozunia97
kozunia97
Przeczytane:2020-02-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2020,

Lekka i przyjemna, ciut gorsza od poprzednich. Dobrze, że wszyscy poznani wcześniej bohaterowie są obecni. Cała akcja porywania trochę na wyrost, ale człowiek się wciąga i nie może przestać przerzucać kolejnych kartek - a o to chyba chodzi.

Gratulacje dla p. Świst, będę sięgać po kolejne książki bo rozrywka jest przednia

Facet na wakacje
Paulina Świst0
Okładka ksiązki - Facet na wakacje

Jedenaście pikantnych miłosnych historii, które zapewnią niezapomnianą podróż do krainy rozkoszy. Niezobowiązujący flirt z atrakcyjnym nieznajomym w...

Sitwa
Paulina Świst0
Okładka ksiązki - Sitwa

"Sitwa" Pauliny Świst to kolejny mocny tytuł w dorobku najgłośniejszej polskiej debiutantki ostatnich lat. Po bestsellerowej "Karuzeli" przyszedł czas...

Forget Me Not
Julie Soto