Podejrzany

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2019-02-13

To nie żarty, to nie przelewki, tu się dzieje, i to jak!

W roku 2014 Daniel Wyrwa był jeszcze żołnierzem 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Gliwicach, a Maria Zimnicka - dobrze zapowiadającą się aplikantką adwokacką. Daniel, delikatnie mówiąc, nie miał dobrej reputacji. Wszyscy - poza Marią - wiedzieli o jego problemach z prawem, z narkotykami, ze skłonnością do przemocy i do maczania palców w nielegalnych przedsięwzięciach, ale przecież miłość nie wybiera... Maria urodziła córeczkę, Daniel wylądował na odwyku, Maria wyszła za mąż za kolegę z dzieciństwa, a potem... Potem zrobiło się szybko, ostro, groźnie, błyskotliwie, zaskakująco i wciągająco. Fani Pauliny Świst dostaną więcej, niż oczekują, nowi czytelnicy natychmiast sięgną po jej wcześniejsze książki. Gwiazda świeci coraz jaśniej!

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Podejrzany

Opinie o książce - Podejrzany

Kolejna część przygód Zimnego i Kingi. Tym razem w głównych rolach występują : Marysia (siostra Łukasza) i Siwy (brat Radka). Jak zwykle nie brakowało "ostrego" języka - książka naszpikowana przekleństwami i scenami erotycznymi ... ale akurat tutaj bardzo dobrze dopasowuje się do całokształtu. Zniechęcona "Komisarzem" z dystansem zaczęłam czytać "Podejrzanego". Jak dla mnie jest to najlepsza część przygód Łukasza, Kingi i innych po " Prokuratorze" i "Komisarzu".
Z miłą chęcią przeczytałabym dalsze losy bohaterów ! Jak dla mnie autorka z każdą następną książką (o losach Zimnego i Kingi) bardziej zwraca uwagę na szczegóły - coraz lepiej ją dopracowuje.

Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2019-06-21, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Cały cykl Prokurator to książki typowo rozrywkowe, które mają na celu odstresować czytelnika. Czasami należy przymrużyć oko, gdyż w niektórych momentach autorkę nieco poniosło i zapomniała o realizmie. Mimo to znajdzie się tutaj wszystko, to co zostało przedstawione na okładce, czyli ostry seks, ostry język i ostra jazda. I choć czytanie Podejrzanego sprawiło mi przyjemność, to uważam, że trzecia część jest najsłabszą z wszystkich, jednak inni mogą odnieść zupełnie odmienne wrażenie.

Książki powinno się czytać zgodnie z kolejnością wydania (Prokurator, Komisarz, Podejrzany), bo w niejaki sposób historie są ze sobą powiązane, a do tego można lepiej poznać wszystkich głównych bohaterów i relacje zachodzące między nimi. Podejrzanego podobnie, jak poprzednie części pochłania się w jedno popołudnie. To, co lubię w twórczości Świst to z pewnością słowne potyczki głównych bohaterów, sarkazm i złośliwy dowcip, umiejętne stopniowanie napięcia, a do tego idealne wyważenie wątków sensacyjnych z tymi miłosnymi. Podsumowując krótko, podobało mi się, ale nie aż tak bardzo, jak w przypadku poprzednich części cyklu Prokurator.

Avatar użytkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo

MOŻLIWE SPOILERY!

W tej części mamy do czynienia z siostrą Łukasza Zimnickiego, Marysią oraz Danielem Wyrwą, który jest przyjacielem komisarza. Akcja całkowicie skupia się na relacji tych bohaterów, a historia jest przedstawiona od początku ich znajomości. Tę dwójkę można kojarzyć z poprzedniej części, bo to właśnie wtedy zaczęli się oni przewijać gdzieś tam w tle.

Zacznę od postaci Daniela Wyrwy, byłego żołnierza. Mężczyzna jest bardzo pewny siebie, a także ma nieciekawą reputację. Jednak to ani trochę nie przeszkadza Marii Zimnickiej, która jest absolutnie zakochana w mężczyźnie. Oczywiście, z wzajemnością. Jednak dziewczyna nie cierpi narkotyków, ale nie wie, że jej ukochany ma z nimi mały problem.

Autorka przedstawiła tutaj nie do końca zdrową relację, między dwojgiem młodych ludzi. Pojawia się tutaj zatajenie swojego problemu przed drugą połówką, a kiedy wychodzi on na jaw, nie ma żadnej długiej rozmowy dotyczącej owej sytuacji. Poważna sprawa, która moim zdaniem powinna zostać wyjaśniona między bohaterami, zostaje skwitowana słowami "dajże spokój, mamy ważniejsze rzeczy na głowie", a potem trzaśnięciem drzwiami. W tym momencie po prostu opadły mi ręce.

Mam wrażenie, że ten trzeci tom został napisany tylko i wyłącznie dla pieniędzy. Oczywiście, nie chcę tutaj ubliżyć autorce czy komukolwiek innemu, ale dla mnie Podejrzany jest kompletnie niepotrzebny. Ja tę pozycję traktuję bardziej jako dodatek niż kolejny tom cyklu.

Tak jak w przypadku poprzednich dwóch książek końcówki totalnie rozpierdzielały system, tak tutaj zakończenie było po prostu bez sensu. Bezsensowna śmierć, bezsensowna akcja i wszystko. Dla mnie jest to najsłabsza książka Pauliny Świst, ze wszystkich tych, które przeczytałam. Jedynym plusem historii tu przedstawionej, jest zachowanie Daniela, który ze wszystkich sił starał się odzyskać uwagę Marysi. Było to z jego strony dość urocze i kochane.

Ja niestety tym razem jestem na nie. Bardzo żałuję, że książka nie wzbudziła we mnie innych odczuć, ale tak bywa. Mam również nadzieję, że następne książki pani Pauliny będą o wiele lepsze.

Avatar użytkownika - Knoblauch
Przeczytane:2019-07-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - Sinister
Sinister
Przeczytane:2019-05-05, Ocena: 4, Przeczytałem, Przeczytane w 2019,

Przy trzecim tomie tzw. sagi pani Świst stwierdzam, że jednoznacznie i bezsprzecznie jest z tomu na tom coraz lepiej! I to nie ja przyzwyczajam się do stylu, tylko zdecydowanie pani Świst rozwija swoje historie w sposób i w kierunku dojrzalszym, pełniejszym i lepszym. Znów spotykamy tych samych bohaterów, co w dwóch poprzednich książkach. Tutaj główną rolę objął Daniel wraz z Marysią. Jak zawsze jest świat tych "złych", strzelanie, ucieczki i pościgi, miłość i przyjaźń, seks i narkotyki. Jak zawsze kończy się dobrze. Polecam!

Prokurator
Paulina Świst0
Okładka ksiązki - Prokurator

Trzydziestoletnia, niezwykle atrakcyjna Kinga Błońska jest szczęśliwą kobietą. To znaczy była. Od wielu lat dzieliła życie z tym samym mężczyzną a zawodowo...

Prokurator
Paulina Świst0