Fu#k up

Ocena: 4.95 (20 g這s闚)

Je郵i pope軟iasz b陰d, r鏏 to porz康nie i do ko鎍a. Tak, 瞠by ju nie mia szansy go naprawi.

Oliwia i Przemek to silne, drapie積e osobowo軼i. Dla jasno軼i: 瘸dna nie jest kryszta這wa, cho to chyba oczywiste. Przemek m鏬豚y powiedzie o sobie przynajmniej tyle, 瞠 si stara. 安iadczy o tym chocia瘺y jego praca dla ludzi. A co mo積a powiedzie o Oliwii? Hm...

Marzenia prys造 w chwili, kiedy na horyzoncie pojawi豉 si sp馧ka VeroMax. Wszystko wskazuje na to, 瞠 finansowe przekr皻y wci捫 id pe軟 par. Akcja toczy si daleko poza granicami prawa, ale to nie znaczy, 瞠 nie obowi您uj tam 瘸dne zasady. Wr璚z przeciwnie.

Oliwia i Przemek ju nied逝go si o tym przekonaj.

Informacje dodatkowe o Fu#k up:

wi璚ej

Kup ksi捫k Fu#k up

Cytaty z ksi捫ki

Wi璚ej
Wi璚ej cytat闚 z tej ksi捫ki

Zobacz tak瞠

Fu#k up - opinie o ksi捫ce

Po raz kolejny, ale r闚nie ostatni wracam do serii "Fighter" od Pauliny 安ist. "Fu#k Up" jest trzecim tomem, zako鎍zeniem przygody bohater闚, pewnego etapu w ich 篡ciu, a tak瞠 moim ostatnim spotkaniem z nimi, nad czym ubolewam. Ta seria zagrza豉 sobie miejsce w moim sercu, dostarczy豉 mas emocji, 鄉iechu przez 透y i niema貫j fascynacji pi鏎em Autorki. Ci篹ko mi jest rozstawa si z bohaterami, gdy ich temperamenty, pomys造 i k捷liwe komentarze poprawia造 mi humor za ka盥ym razem gdy wraca豉m do ich historii.

Sprawa VeroMaxu czy te VeroMinu ca造 czas daje si w znaki naszym bohaterom, przez co musz by czujni na ka盥ym kroku. Pojawia si kilku nowych bohater闚, kt鏎zy od pocz徠ku zaszczepiaj nam nutk niepewno軼i w g這wie, do tego, jak potoczy si dalej fabu豉. Jest nieprzewidywalnie, seksownie i jak zawsze przy ksi捫kach Pauliny -鄉iesznie. Jednak znowu 豉two jest si pogubi przy takim nat這ku postaci, czy to wracaj帷 do bohater闚 poprzednich tom闚, czy te poznaj帷 nowych, kt鏎zy pojawili si w tym. Trzeba si skupi i 郵edzi ich losy, by po d逝giej przerwie od przeczytania "Anyway" odnale潭 si w tych w徠kach. Jednak jak ju oswoimy si z tempem powie軼i, tak mo瞠my ca趾owicie odda si przyjemno軼i podczas czytania.

Pomimo pocz徠kowego roztargnienia, kt鏎e panowa這 w mojej g這wie, gdy wr鏂i豉m do serii, bawi豉m si naprawd cudownie. Ksi捫ka spe軟i豉 moje oczekiwania, kt鏎e wobec niej mia豉m i jeszcze bardziej utwierdzi豉 mnie w tym, 瞠 kocham pi鏎o Autorki. Jest lekkie, ale jednocze郾ie dynamiczne, czyta si p造nnie, cho akcja ca造 czas p璠zi do przodu i nie wydaje si, 瞠 mia豉by w kt鏎ym momencie si zatrzyma.

Moim zdaniem je郵i lubicie ksi捫ki pe軟e akcji, zwariowanych bohater闚, troch wulgaryzmu i ca貫j masy dobrego humoru, to ta seria zdecydowanie jest dla Was. Nie obejdzie si te bez pikantnych scen, kt鏎e potrafi rozgrza do czerwono軼i. Jednak moja rada jest taka, by czyta ca陰 seri od razu, gdy 豉two idzie si pogubi w tym wszystkim, a zbyt du瞠 przerwy pomi璠zy tomami zdecydowanie nie sprzyjaj naszej pami璚i, je郵i czytamy ca陰 mas innych ksi捫ek pomi璠zy. Mimo to gor帷o zach璚am do zapoznania si z ni, bo jest warta uwagi, zw豉szcza przy takich charakterkach, jakie maj bohaterzy i poczuciu humoru Autorki, kt鏎y jest fenomenalny.

Dzi瘯uj serdecznie Wydawnictwu oraz Autorce za egzemplarz ksi捫ki, kt鏎a dostarczy豉 mi ca貫j masy wra瞠. Mi這 by這 po raz ostatni wr鏂i do bohater闚 i razem z nimi rozwi您a spraw VeroMaxu, kt鏎y jest tutaj g堯wnym w徠kiem. Polecam!

Avatar u篡tkownika - czytasylwia
czytasylwia
Przeczytane:2023-05-17, Ocena: 4, Przeczyta豉m, Mam, 2023,

„Fu#k up” – Paulina 安ist

Oliwia dwa lata temu wyzna豉 mi這軼 Przemkowi, ten zamiast si ucieszy, zabra nogi za pas i uciek. Prawdziwe przyczyny znikni璚ia nie s znane, mo瞠 postanowi w ten spos鏏 chroni Oliwk, a mo瞠 zwyczajnie nie by gotowy na sta造 zwi您ek.

Po odrzuceniu Oliwia znajduje ukojenie w ramionach innego m篹czyzny. Uwa瘸, 瞠 ka盥y spiskuje przeciw Adamskiemu, dlatego postanawia mu pom鏂 i zatrudnia si w kancelarii NRJ, aby dokona zemsty. Niestety kolejny raz zosta豉 oszukana. Na jaw wychodzi prawda, 瞠 to jednak Adamski jest tym z造m i to on zamierza wykorzysta Oliwi do swoich cel闚. Nikt jednak nie wie w jakie bagno si wpakowa豉. Nie chce si z nikim tym dzieli, gdy uwa瘸, 瞠 w ten spos鏏 s bezpieczni. Jest zastraszana, a pewnego dnia zostaje pobita.

„[…] Co si pani sta這?
- Ko mnie kopn掖.
- W centrum Warszawy? […] A co tam robi ko?
- Kopa – zako鎍zy豉m dyskusj”

Po pobiciu zostaje zabrana si陰 przez przyjaci馧k Ig na SOR. Tam spotyka swoj dawn mi這嗆 – Przemka. Nie ma ochoty nawi您ywa z nim kontaktu, a b鏊 kt鏎y wycierpia豉 wraz z jego odej軼iem powr鏂i. M篹czyzna natomiast ma inne plany, a mo瞠 nawet wszystko ukartowa.

Jak si okazuje obydwoje s zamieszani w dzia豉nia sp馧ki VeroMax. Tylko, ka盥e z nich w ca趾iem inny spos鏏. Jak tajemnic skrywa Przemek? Czy Oliwia wypl帷ze si z bagna, w kt鏎ym tonie i w kt鏎e zosta豉 wpl徠ana?

Kolejna dawka emocji, w kt鏎ej znajdziemy dobry humor, ci皻 ripost no i wiadomo ostry seks. Wszystkie kropki i niewiadome zostan po陰czone w jedn ca這嗆, lecz troch to potrwa. A My czytelnicy nie wszystko dostaniemy wy這穎ne na tacy, szare kom鏎ki zostan pobudzone do pracy. Co wydarzy這 si w powie軼i, 瞠 Oliwce zostanie postawiony du篡 czerwony X.

Oczywi軼ie nie b璠 subiektywna w swojej ocenie, gdy uwielbiam ka盥 powie嗆 安ist. Wci庵aj mnie w sw otch豉 w spos鏏 w jaki nie jestem w stanie wyt逝maczy. Cenie sobie ci皻a ripost autorki, kt鏎a mnie zachwyca. Chcia豉bym cho w po這wie by tak „wyszczekana” jak bohaterowie ksi捫ek autorki.

Dla mnie jest ogie i polecam Wam serdecznie. 💙💙💙

My郵, 瞠 wszyscy znaj帷y ksi捫ki autorstwa Pauliny 安ist wiedz czego si mo積a spodziewa po ka盥ej nast瘼nej. I nie potrzebuj w豉軼iwie 瘸dnej rekomendacji, ja bior je w ciemno. "Fu#k up" nie jest typowym krymina貫m, znajdziemy tu r闚nie sporo w徠k闚 obyczajowych jak r闚nie wiele dosadnego humoru i ca趾iem niema陰 dawk erotyki. Ksi捫ki autorki charakteryzuj si du膨 ilo軼i dialog闚, co powoduje szybk lektur.
Ja tym razem postawi豉m na audiobooka, gdy nie mia豉m w tym czasie mo磧iwo軼i czyta papierowej wersji ksi捫ki.
Lektura poch這n窸a mnie ca趾owicie, tym bardziej, 瞠 sporo si wyja郾i這, gdy jest to trzecia cz窷 z serii "Fighter".
S逝chaj帷 lub czytaj帷 cz瘰to nie mog poj望 tego, jak mo積a by tak dwulicowym i wrednym cz這wiekiem, jak mo積a gdy jest si u w豉dzy, tak manipulowa i lud幟i i wszelkimi dost瘼nymi mo磧iwo軼iami d捫y do w豉dzy. Lecz gdy si czasem obejrzy jakiekolwiek wiadomo軼i czy fakty w telewizji, to wszystko wydaje si bardziej realne...
Paulina 安ist ponownie potrafi豉 zaskoczy czytelnik闚 jednocze郾ie zapewniaj帷 przy tym dobr rozrywk, 瞠by nie u篡 s這wa zabaw. Bo chocia czasami jest tu wiele powod闚 do 鄉iechu, to cz瘰to przez 透y. Sp馧ka Veromax ponownie daje o sobie zna i zn闚 przez jej szef闚 nasi bohaterowie maj wielkie problemy. Tym razem najbardziej wpad豉, niemal jak 郵iwka w kompot, Oliwia, kt鏎a trafi豉 na SOR do嗆 mocno poobijana. Jej t逝maczenia nie zmyli造 Igi ani ratownik闚, domy郵ali si, 瞠 po prostu zosta豉 pobita. Na oddziale ratunkowym Oliwia niespodziewanie spotyka swojego dawnego faceta. To jej najwi瘯sza mi這嗆, Wolf, kt鏎y o zerwaniu poinformowa j mailem...
Tak w豉軼iwie to w豉郾ie od tej chwili zaczynaj si powa積e k這poty.
Oliwia nikomu nie przyznaje si do tego, 瞠 zosta豉 pobita przez goryla, na polecenie Veromaxu. Wolf jednak co podejrzewa i sam zaczyna jakby swoje ma貫 prywatne 郵edztwo w tej sprawie. Tu ka盥y ma co za uszami, nikt nie jest czysty jak 透a, lecz jednym przyklaskujemy a na innych 郵emy gromy...
Chocia sporo si ju wyja郾i這, to my郵, 瞠 to jeszcze nie koniec.
To 鈍ietna lektura dla mi這郾ik闚 i krymina堯w i nami皻nych romans闚. Bohaterowie ci庵le zaskakuj nas swoimi dzia豉niami.

"Fu#k up" to wci庵aj帷a ksi捫ka, kt鏎ej nie daje si od這篡 na p馧k, nie daje chwili wytchnienia czytelnikowi. I o to chodzi.
Polecam ca陰 seri.

Avatar u篡tkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2023-05-18, Ocena: 6, Przeczyta貫m,

Cz瘰to zdarza Wam si zalicza tzw fu#k up-y ? Mo積a odnie嗆 wra瞠nie, 瞠 bohaterowie tej ksi捫ki Pauliny 安ist, 軼igaj si o to kto zaliczy ich wi璚ej. I bycie obserwatorem tego jako czytelnik, to 鈍ietna zabawa !

To kolejny tom serii Fighter, swego rodzaju po軼igu za firm VeroMax, kt鏎a zasz豉 licznym bohaterom za sk鏎, rujnuj帷 im 篡cie, odbieraj帷 wa積e osoby, wysy豉j帷 bezpodstawnie do wi瞛ienia itp itd.

No pomys堯w im nie brakuje, s wyj徠kowo kreatywni i …post瘼ni. Ale Paulina 安ist stworzy豉 ekip, kt鏎a jest nie do pokonania. Jak to mawiaj - takich dw鏂h, jak nas trzech, nie ma ani jednego - to mo瞠 by ich motto.

Tak wi璚 zar闚no bohaterowie poprzednich cz窷ci, jak i nowi staj do walki. A kto tu jest 鈍ie篡nk ? Oliwia i Przemek. Ona - oczywi軼ie pani mecenas, bo tu jest na nich zapotrzebowanie. On - by造 komandos i… gra tu niejedn rol.

ㄠczy ich wsp鏊na przesz這嗆, wyj徠kowo intensywna, wzbudzaj帷a ogromne emocje. Przez po膨danie, kt鏎e czu na ka盥ej stronie, po nienawi嗆, kt鏎 w sumie pa豉 ona i ma do tego pe軟e prawo.

“By moj kr鏊icz 豉pk, przynosi mi szcz窷cie. A po naszym rozstaniu szcz窷liwa 豉pka zamieni豉 si w kryptonit.”

“ - To jest wcielone z這, najwi瘯sza pomy趾a mojego 篡cia, 廝鏚這 wszelkich nieszcz窷, uosobienie dramatu, pierd***ny…

…Wolf - doko鎍zy豉 jej kole瘸nka.”

Czym jej tak podpad ? Dlaczego jest u niej na straconej pozycji ? Nawali po ca這軼i i chyba jeszcze nie sko鎍zy. Jak bardzo jej tu zajdzie za sk鏎 ? Mooocarnie.

Ale co najwa積iejsze - b璠zie si dzia這. Wyj徠kowy, ten jedyny w swoim rodzaju typowo “鈍istowy” humor tu rz康zi ale przeplata si z intryguj帷, pe軟 akcji spraw VeroMaxu. Wychodz tu na 鈍iat這 dzienne ich kolejne brudy, polowanie trwa. Czy NRJ i reszta godnie stawi im czo豉 ?

Warto si przekona. Ta ksi捫ka to gwarancja dobrej zabawy. Nie licz przy historiach stworzonych przez nasz tajemnicz autork, jak wiele razy wybucham 鄉iechem. Nie warto, za wiele tego. Ale wa積e, 瞠 jej ksi捫ki to nie tylko humor. Ma kobieta talent do skomplikowanych w徠k闚 kryminalnych na kt鏎ych bazuje. To w nie ten humor wplata, tworz帷 nietuzinkowych bohater闚 o barwnych, wyrazistych osobowo軼iach oraz skrupulatnie obmy郵on intryg, z kt鏎 musz sobie poradzi. Z ka盥ego leje si sarkazm i za to ich kocham.

Fajne jest te to jak oczywiste jest, 瞠 dostajemy 鈍ie簑tko napisane ksi捫ki. 安iadcz o tym liczne aluzje, do bie膨cych wydarze z kraju, przede wszystkim w sumie afer medialnych. Charakterystyczne dla tej autorki s te cytaty z piosenek naszych polskich raper闚, rewelacyjnie u篡wane w dialogach. A mo積a nawet z pomoc Pauliny pozna te najatrakcyjniejsze…gwiazdy porno :D chyba zmieni zn闚 tapet w telefonie i ponownie b璠zie na niej rz康zi osobnik, na kt鏎ego zwr鏂i豉m uwag dzi瘯i tej autorce. Dla mnie dobrze ale p騧niej m鎩 facet do szcz窷liwych nie nale篡. C騜…Jego problem .

No i co jeszcze kocham ? Te koszulki jakie Wydawnictwo Muza nam dorzuca do ksi捫ek Pauliny. No czego chcie wi璚ej ?

Dla mnie to idealna historia na popraw nastroju, na kryzys czytelniczy, na odbicie od dna po s豉bej ksi捫ce. Warto mie w rezerwie na p馧ce na takie gorsze momenty. Gorzej jak ju wszystko przeczytane i trzeba czeka na kolejn. Pewnie zn闚 nagle si pojawi, w ostatniej chwili, jako niespodzianka. Z Paulin 安ist przecie nigdy nie wiadomo. Ale za to j kochamy.

Bardzo dzi瘯uj Wydawnictwu Muza / Akurat za egzemplarz do recenzji.

Oliwia wpakowa豉 si w zwi您ek, przez kt鏎y teraz ma k這poty i to niema貫. Uwierzy豉, 瞠 to on jest skrzywdzony, zatrudni豉 si kancelarii NRJ, aby dokona zemsty. Do嗆 szybko okaza這 si, 瞠 to, co m闚i, nie by這 prawd, a wr璚z przeciwnie, to on jest tym z造m. Zaprzyja幡i豉 si z nowymi wsp馧pracownikami, a jednocze郾ie jest szanta穎wana, zastraszana. Nikt nie wie, w jakie bagno si w豉dowa豉, boi przyzna si do tego, co zrobi豉, boi si straci osoby, na kt鏎ych zacz窸o jej naprawd mocno zale瞠.
Kiedy zostaje pobita, chocia nie przyznaje si, co si sta這, zostaje dos這wnie zmuszona przez przyjaci馧k, aby uda造 si do szpitala. Tam spotyka Przemka, m篹czyzn, kt鏎ego dwa lata wcze郾iej mocno kocha豉, kt鏎y znikn掖, 豉mi帷 jej serce. Oliwia nie chce go zna, jednak on ma inne plany. Na dodatek sp馧ka VeroMax nadal wiele miesza, a ta dw鎩ka ma z ni wi璚ej wsp鏊nego, ni mog這by si wydawa. Co takiego? W co wpakowa豉 si Oliwia? Jakie plany ma Przemek? Co tak naprawd sta這 si dwa lata wcze郾iej? Czy kobieta b璠zie umia豉 przebaczy? Co Oliwia i Przemek maj wsp鏊nego ze sp馧k VeroMax.

Poprzednie tomy bardzo mi si podoba造, dlatego z do嗆 du篡m zainteresowaniem, a tak瞠 niema造mi oczekiwaniami si璕n窸am po ten. Powr鏒 do znanych mi wcze郾iej bohater闚, a tak瞠 poznanie nowych by這 ciekawym do鈍iadczeniem. Ksi捫ka okaza豉 si naprawd ciekawa, wci庵aj帷a, pe軟a emocji. Z ka盥 kolejn stron autorka dostarcza豉 mi wiele niebanalnych dialog闚, ci皻ego j瞛yka i nami皻nych scen, kt鏎e s specyficzne dla jej ksi捫ek.
Ksi捫k mo積a podzieli tak jakby na dwie cz窷ci, kt鏎e s wstawiane zamiennie. W pierwszej czytamy wszystko oczami Oliwi i Przemka, w drugiej wracamy do bohater闚 znanych z poprzednich tom闚 i poma逝 rozwi您ujemy zagadk VeroMax. To rozwi您anie mnie przypad這 do gustu.

Bohaterowie ciekawi, wed逝g mnie dobrze wykreowani.
Bli瞠j poznajemy Oliwi i Przemka, oboje z tajemnicami i sekretami, oboje nieidealni, a jednocze郾ie daj帷y si lubi. Nie mog wam zdradzi wi璚ej ni w pierwszej cz窷ci recenzji. Dodam tylko, 瞠 warto pozna ich bli瞠j.

„Fu#k up” to wed逝g mnie 鈍ietna ksi捫ka, doskona貫 zako鎍zenie serii, kt鏎 naprawd polubi豉m. Z wielk przyjemno軼i polecam.

Recenzja pojawi豉 si r闚nie na moim blogu - Mama, 穎na - KOBIETA

„zaiste wiele dowiaduje si cz這wiek, kt鏎y nie pyta”

Przys這wie m闚i, 瞠 nie wchodzi si dwa razy do tej samej rzeki i tego stara si unikn望 jedna z bohaterek ksi捫ki pt.”Fu#k up”, kt鏎a jest dalszym ci庵iem historii zwi您anej z rozwi您aniem sprawy VeroMaxu. Z niecierpliwo軼i czeka豉m na kontynuacj serii, kt鏎a okaza豉 si by trylogi. Ka盥a z jej cz窷ci ma swoje wiod帷e postacie i wsp鏊ne w徠ki, wi璚 dobrze jest pozna t histori od pocz徠ku. W jej ostatniej cz窷ci autorka zebra豉 wszystkich dotychczasowych bohater闚, kt鏎ych spotkali鄉y w tej trylogii.

Wszystko zacz窸o si w pierwszym tomie „Fighter”, gdy Ksenia Wernerowska vel. Pola Werner, szukaj帷 tematu do swej nowej powie軼i trafi豉 na 郵ad VeroMaxu i w efekcie dalszych wydarze, pozna豉 swojego obecnego partnera - Patryka Cebulskiego zwanego Cwibelem. W tomie drugim pt.: "Anyway", poza t par, 郵edzili鄉y losy Igi Mianowskiej i Krystiana Ragowskiego vel. Ragnara, kt鏎y za這篡 kancelari adwokack NRJ razem z prokuratorem ㄆkaszem Zimi雟kim zwany Zimnym. Teraz ca陰 t ekip spotykamy ponownie. Zaczynaj帷 t cz窷 mo積a mie wra瞠nie, 瞠 b璠ziemy w dalszym ci庵u towarzyszy tylko Kseni i Patrykowi, gdy od ich rozmowy zaczyna si powie嗆 „Fu#k up”. Ten w徠ek wraz z dzia豉niami kancelarii NRJ, przeplata si z narracj prowadzon przez Oliwi Szubert i Przemka Wilczy雟kiego zwanego Wolfem. To oni s wiod帷ym duetem, wok馧 kt鏎ego toczy si akcja tej ksi捫ki. Poznajemy ich w szczeg鏊nej sytuacji, gdy spotykaj si na SOR-ze, gdzie Przemek, by造 komandos, pracuje teraz, jako ratownik medyczny.

Nie widzieli si dwa lata po tym, gdy ona wyzna豉 mu mi這嗆, a potem on wyszed z domu, niby po papierosy i ju nie wr鏂i. Wys豉 tylko maila informuj帷, 瞠 nie mog by razem. Teraz ponownie spotykaj si na oddziale ratowniczym, do kt鏎ego Oliwi przywozi Iga, kt鏎 poznali鄉y w drugiej cze嗆 pt. „Anyway”. Twarz Oliwii wygl康a jakby by豉 „ofiar przemocy domowej”, ale nikomu nie zdradza, co si naprawd sta這. Oficjalna wersja brzmi, 瞠 spad豉 z 堯磬a i zderzy豉 si z szafk. Oczywi軼ie w t bajeczk nie wierzy Przemek, kt鏎y w豉郾ie tego dnia ma dy簑r. Wraz z tym spotkaniem od篡waj d逝go skrywane nami皻no軼i, ale ona zdecydowanie nie zamierza ponownie pakowa si w t sam sytuacj. Na jego widok stwierdza, 瞠 wola豉by „wyci望 sobie w徠rob 造磬 od but闚 ni pozwoli mu si dotkn望 nawet przez foliowy worek.”

Fabu喚 郵edzimy w dw鏂h w徠kach, kt鏎e 陰czy sprawa VeroMinu, sp馧ki c鏎ki VeroMaxu. Pierwszy motyw zwi您any jest z ekip NRJ, kt鏎y zosta wyszczeg鏊niony kursyw, a drugi, zaznaczony zwyk陰 czcionk, dotyczy Oliwii i Przemka, wi璚 w efekcie mamy cztery osoby opowiadaj帷e nam o wydarzeniach.

Tytu „Fu#k up” jest w typowo 鈍istowym stylu, jak i ca豉 trylogia, kt鏎a zabiera nas w 鈍iat przekr皻闚, niebezpiecznych typ闚, seksu, mi這軼i i nami皻no軼i. Po raz kolejny 鈍ietnie bawi豉m si czytaj帷 o perypetiach bohater闚. Paulina 安ist jest po prostu nie do podrobienia i nie mo積a jej pomyli z 瘸dnym innym autorem. Jej styl jest rozpoznawalny, nawet, gdyby nie by這 jej nazwiska na ok豉dce. Niekt鏎ych to zniech璚a, innych przyci庵a, i do tych drugich zaliczam si ja, gdy zawsze bez namys逝 si璕am po kolejne ksi捫ki tej autorki oferowane przez wydawnictwo Muza/Akurat.

Paulina 安ist potrafi przyku uwag nawet zwyk造mi rozmowami, kt鏎e tocz si pomi璠zy poszczeg鏊nymi osobami. Jej teksty czyta si z lekko軼i od pierwszej strony do ostatniej, wraz z podzi瘯owaniami. Stworzone sytuacje, teksty wywo逝j u鄉iech, ekscytacj, emocje daj帷 nam rewelacyjn rozrywk. Autorka cz瘰to wyra瘸 swoje zdanie wk豉daj帷 w dialogi w豉sne opinie, odnosz帷 si do wsp馧czesnych reali闚, panuj帷ych trend闚, stylu bycia, czy oddania w豉snej sympatii, chocia瘺y do Remigiusza Mroza, czy te krytykuj帷 mod na poprawianie urody poprzez chirurgi plastyczn.

„Nie zosta豉m pisark bez powodu – ka盥a historia, kt鏎 opowiada豉m, tworzy豉 inny 鈍iat. 安iat, w kt鏎ym mog豉m porozlicza swoje i cudze b喚dy, napi皻nowa zachowania, kt鏎e mnie wkurwiaj, 鄉ia si z tych, kt鏎e mnie bawi, a przede wszystkim prze篡 przygod i zabra w ni r闚nie innych.”

Potrafi stworzy odpowiedni nastr鎩 do dziej帷ych si sytuacji i w 鄉ia造 spos鏏 opisywa sceny dzia豉j帷e na wyobra幡i. Moja sympatia dla jej tw鏎czo軼i ci庵nie si od chwili, gdy po raz pierwszy zetkn窸am si z powie軼i „Ma豉 M.”, ale tylko tom pierwszy i potem ”Chech這”, po kt鏎ym by造 trzy cz窷ci serii „Fighter”, kt鏎e utwierdzi造 jedynie, 瞠 na pewno si璕n jeszcze po kolejne ksi捫ki tej nietuzinkowej pisarki.

Niewybredne s這wnictwo, bezpo鈔edni styl, zabawne por闚nania, oryginalny zestaw zwrot闚, ci皻e riposty, charyzmatyczne postacie, mocne charaktery, a do tego wartka akcja to zdecydowane atuty tej serii. Wbrew pozorom, nie ma w niej zbyt du穎 scen erotycznych, czego mo積a by這 si spodziewa patrz帷 na seksown ok豉dk, za to jest interesuj帷o poprowadzona intryga kryminalna, kt鏎a teraz znajduje sw鎩 ekscytuj帷y fina. Szkoda, 瞠 to koniec tej historii, ale mam nadziej, 瞠 ju nied逝go pani Paulina 安ist zaskoczy nas nowymi pomys豉mi zabierze w now przygod z nowymi, ciekawymi bohaterami.

Ksi捫k przeczyta豉m, dzi瘯i wydawnictwu Akurat (Muza)

Avatar u篡tkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2023-04-30, Ocena: 4, Przeczyta豉m, Mam,

Przekle雟twa w powie軼iach. Mog by czy nie lubicie?

Osobi軼ie wulgaryzmy mi nie przeszkadzaj, je郵i, oczywi軼ie s u篡te jako podkre郵enie emocji bohater闚, a nie jako „przecinek” w zdaniu. Wtedy robi si ju niesmaczne.

⬇⬇⬇

FU#k UP to trzeci i fina這wy tom kryminalnego cyklu Fighter, w kt鏎ym znajdziemy wszystkie odpowiedzi na pytania o ciemnych interesach warszawskiej firmy VeroMax.

Dynamiczna akcja, charakterne postacie, ci皻y j瞛yk i ostry seks, to sprawia, 瞠 ca陰 seri Fighter czyta si na raz. Tak by這 i w tym przypadku, nawet nie wiem kiedy czyta豉m ostatni stron. A dzi瘯i emocjom, kt鏎e wr璚z kipi pomi璠zy mecenas Oliwi i by造m komandosem Przemkiem, g堯wnymi bohaterami, fabu豉 nabiera pikanterii. Ale czy historia zostanie ze mn na d逝go? Raczej nie, bo seria zalicza si do typu ksi捫ek, przy kt鏎ych ciekawie sp璠zi豉m czas, ale szybko ulec z g這wy.

"Fu#k up" Pauliny 安ist to moim zdaniem genialny romans z w徠kiem adwokackiego 鈍iata.

Nawet nie wiem jak zacz望, t recenzj, bo emocje po lekturze siedz jeszcze we mnie. W g這wie mam tylko " Co tam si wydarzy這?!" i "Chc wi璚ej!!!". Moim zdaniem to jedna z najlepszych ksi捫ek autorki i tu z przykro軼i stwierdzam, 瞠 lepsza ni Prokurator.

Ca陰 seri Fighter, Anyway i Fu#k up nale篡 czyta w takiej kolejno軼i, 瞠by 瘸den w徠ek Wam nie uciek. Pisarka t ostatnio cz窷ci po陰czy豉 tak 鈍ietnie wszystko razem, 瞠 a by豉m pod ogromnym wra瞠niem.

Nie zabrak這 humoru, kt鏎y, bardzo wyr騜nia t autork na tle innych romans闚. Nie raz wybucha豉m g這郾ym 鄉iechem na zabawne dialogi bohater闚. A i sprawdzi豉m pewn teori i musz przyzna, 瞠 Ksenia powinna to opatentowa 🤣.

Bardzo spodoba mi si pewien zabieg w tej ksi捫ce. A mianowicie fabu豉 przeprowadzona jest dwubiegunowo. Dosta豉m tutaj historie Oliwki i Przemka, ale te nie zabrak這 moich ulubionych postaci z poprzednich tom闚 i... i.... prokuratora Zimnego.

"... Troch mnie przera瘸, a troch fascynowa. Nie mia豉m zamiaru dzisiaj si nad tym zastanawia. Jeszcze jeden, ostatni raz odepn sobie wrotki. Przynajmniej b璠zie okazja, 瞠by z przytupem i hukiem si po瞠gna".

Oliwka jest adwokatem, siln kobiet oraz ma totalnego pecha. Niestety jedna z豉 decyzja, spowodowa豉 u niej z陰 lawin zdarze. A ka盥a kolejna decyzja nie jest lepsza. Tak trafia na SOR, gdzie spotyka swojego by貫go ch這paka. Przemek to komandos z niesamowit pewno軼i siebie. Ale on te co ukrywa, a ich spotkanie, nie jest przypadkowe. Nasi bohaterowie dalej walcz z prawn firm, kt鏎a zatruwa im 篡cie, a ostateczna rozgrywka, jest ju blisko.

Czy to wszystko sko鎍zy si happy endem, czy totalnym fu#k upem ? Musicie przekona si sami 😁.

Ja ze swojej strony ogromnie polecam ❤️ Jestem totalnie kupiona t ksi捫k. Akcja trzymaj帷a w napi璚iu, zaskakuj帷e tajemnice i bohaterowie, kt鏎ych od razu pokocha豉m a najbardziej Wolfa. Wredny, przystojny i brutalny no m鎩 ksi捫kowy typ 😁❤️.

Avatar u篡tkownika - lettoaletto
lettoaletto
Przeczytane:2023-04-30,

"- Co si pani sta這?
- Ko mnie kopn掖.
[...]
- W centrum Warszawy?- Ze zdziwieniem uni鏀 brwi. -A co tam robi ko?
- Kopa."

Dzisiaj przychodz do Was z recenzj jednej z wczorajszych premier, czyli dwunast ksi捫k autorstwa Pauliny 安ist!
"Fu#k up" ko鎍zy seri warszawsk, obja郾iaj帷 w ko鎍u czytelnikom, o co chodzi z tym ca造m VeroMaxem.
Mamy tu dw鎩k nowych bohater闚- Oliwi i Przemka, kt鏎ych los ponownie 陰czy... ale czy na pewno los? 😉
Oboje maj silne osobowo軼i, nie daj sobie w kasz dmucha i dzielnie znosz konsekwencje swoich czyn闚, szukaj帷 jednocze郾ie wyj軼ia z sytuacji.
Tylko czy takie wyj軼ie si znajdzie?

Czy kto zapl徠any w przekr皻y VeroMaxu ma szans wyj嗆 z nich ca這?

Czy kiedy zniszczone zaufanie b璠zie si da這 odbudowa?

🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

Jestem fank ksi捫ek autorki i na ka盥 czekam z niecierpliwo軼i, uwielbiam te, kiedy Paulina 安ist z zaskoczenia og豉sza nadchodz帷e premiery!
I znowu- jednocze郾ie ciesz si, 瞠 pozna豉m ju ca陰 histori, 瞠 wiem, co to tu si poodjaniepawla這, ale tak瞠 czuj smutek, 瞠 ta seria si ko鎍zy.
Mo瞠 jednak jeszcze gdzie tych bohater闚 spotkamy, tak jak tu mogli鄉y ponownie zajrze do Kseni, Patryka i pozosta貫j 鈍ity 安ista. 😁

Musz przyzna, 瞠 ta cz窷 nieco r騜ni si od poprzednich powie軼i autorki. Bardziej skupiamy si tu na rozwi您aniu kwesti VeroMaxu, na wyja郾ieniu wszystkich zagmatwanych powi您a i rozwik豉niu zagadek dotycz帷ych tej sprawy, ni na gor帷ym romansie, kt鏎ego mogliby鄉y si spodziewa.
A troch szkoda! Bo bardzo polubi豉m Oliwi i Przemka, a ich relacja by豉 szalenie interesuj帷a! Rozumiem jednak, 瞠 ich aktualne po這瞠nie niezbyt pozwala這 na wiele romantycznych uniesie, a miejsca by這 tu wi璚ej na hate ni love. 🤭

"Owszem. Przemys豉w Wilczy雟ki we w豉snej diabelskiej osobie –potwierdzi豉 Oliwka. –Wola豉bym wyci望 sobie w徠rob 造磬 do but闚 ni pozwoli mu si dotkn望 nawet przez foliowy worek."

Niemniej jednak, mam niedosyt, bo tworz razem fajn mieszank i chcia豉bym pozna ich lepiej. 😊
Co do samej sprawy z tymi wszystkimi sp馧kami i siatk przekr皻闚- by這 bardzo ciekawie, ci篹ko do ogarni璚ia i podziwiam autork za tak skrupulatnie stworzon map, po kt鏎ej wszyscy - i bohaterowie, i czytelnicy - d逝go chodzili po omacku. 😉

"Sko鎍zy豉m zrzucaniem winogronami wharf, licz帷, 瞠 co tu wko鎍u zagra."

Poza tym by這 zabawnie jak zawsze, ostro pod kilkoma wzgl璠ami i ju od jakiego czasu mam ochot wymy郵i przymiotnik opisuj帷y ksi捫ki Pauliny 安ist, ale nigdy mi nie wychodzi. 🤔 Ten pierwiastek X, kt鏎y sprawia, 瞠 jej ksi捫ki s wyj徠kowe, a styl niepowtarzalny, nadal nie zosta przeze mnie nazwany, ale b璠 si stara dalej! 😊

Bardzo polecam wszystkim kr鏊owom fu*ck up闚, wszystkim kochaj帷ym wartk akcj, 篡we dialogi, sarkazm, czarny humor, i niepoprawno嗆 polityczn. 😁
安ietnie si bawi豉m podczas ca貫j serii, a jej zako鎍zenie oceniam na 7,5/10❤️

Avatar u篡tkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2023-04-27, Ocena: 4, Przeczyta豉m,

Recenzja „Fu#k up”
„Uwielbia豉m bawi si zapa趾ami nad skrzynk granat闚. Bo tylko do tego mog豉bym por闚nywa m鎩 poza 鈍iadomy przymus, 瞠by go prowokowa.”
„Fu#k up” to powie嗆 wydana w 2023r. jej autork jest, dobrze znana z takich powie軼i jak „Paprocany” czy „Mala M.” Paulina 安ist. Prywatnie adwokat prowadz帷a w豉sn kancelari adwokack we Wroc豉wiu. W鈔鏚 jej ksi捫ek mo積a znale潭 takie pozycje jak cykl „Prokurator” czy „Karuzela”. Ostatnio wysz豉 jej najnowsza powie嗆 „Fu#k up” czyli kontynuacja cyklu „Fighter”.
Oliwia ma silny charakter i wierzy w mi這嗆 mimo, 瞠 m篹czy幡i j nie raz zranili. Gdy trafia posiniaczona do lekarza nie mo瞠 sama uwierzy kogo spotyka. Przemek jest pewnym siebie, silnym m篹czyzn, kt鏎y chce pomaga innym. Gdy wpada na dziewczyn jest zadowolony 瞠 j widzi, kiedy si znali, ale sytuacja si diametralnie zmieni豉 gdy Wolf podj掖 jedyn dla niego dobr decyzj, kt鏎a niestety dla Oliwi nie by豉 tak szcz窷liwa. Na domiar z貫go, problemy z VeroMaxem ci庵le si nie sko鎍zy造. W鈔鏚 finansowych machlojek i ci庵造ch przekr皻闚 panuj inne zasady. Czy wpl徠ani we wszystko Przemek i Oliwia poradz sobie w tej sytuacji? Czy b璠 mogli si dogada?
Powiem szczerze, 瞠 „Fu#k up” czyta這 mi si najci篹ej z ca貫go cyklu. Mimo i ksi捫ka by豉 lekka to czego mi w niej brakowa這. Mam wra瞠nie, 瞠 akcja toczy豉 si za szybko. Postacie jednak by造 super wykreowane, a historia w ko鎍u doczeka豉 dalszej cz窷ci. Og鏊nie ksi捫ka lekka i przyjemna.

Oliwia i Przemek ju nied逝go si o tym przekonaj.

Po tytu貫 spodziewa豉m si niegrzecznej powie軼i erotycznej.

Dosta豉m miks krymina逝, romansu i obyczaj闚ki z du膨 dawk wulgarnego j瞛yka oraz humoru.

Na pocz徠ku dra積i造 mnie przekle雟twa i zachowanie g堯wnych bohater闚 (trudno mi uwierzy, by tak zachowywali si prawnicy, lecz z drugiej strony, co ja tam wiem ?)

Po czasie przesta豉m zauwa瘸 przekle雟twa. Za to na pierwszym planie zobaczy豉m humor, kt鏎y i mnie bawi. Dzi瘯i czemu, zacz窸am po prostu dobrze si bawi.

Spodoba造 mi si te akcje, tajemnice i zwroty akcji. Nie trzyma造 w napoeciuy, ale ciekawi造. Sprawia造, 瞠 z ch璚i ksi捫k doczyta豉m do ko鎍a.

Jednak wydaje mi si, 瞠 to jedna z tych lektur, o kt鏎ych zapominam po miesi帷u. Dzi jest super, ale za miesi帷, dwa nie b璠 pami皻a tre軼i. Nie zostawia po sobie tego czego, co sprawia, 瞠 dan lektur pami皻am to ko鎍a 篡cia.

Za to idealne nadaje si na urlop. Jest 鈍ietnym odm騜d瘸czem, kt鏎ego ka盥y z nas czasem potrzebuje. U mnie si sprawdzi豉 po ci篹kim dniu w pracy. I wiem, 瞠 na urlopie, na pla篡, gdzie czyta si co lekkiego, nie wymagaj帷ego my郵enia, te by豉by idealn pozycj.

Wi璚 polecam... :)

Avatar u篡tkownika - lunkabookstagram
lunkabookstagram
Przeczytane:2023-05-16, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

,,Fu#kup" to ksi捫ka Pauliny 安ist, trzeci tom serii Fighter. Ksi捫ka zosta豉 wydana przez Wydawnictwo Akurat [wsp馧praca z @wydawnictwomuza]

Po pierwsz ksi捫k (,,Fighter") Pauliny 安ist si璕n窸am w sumie z czystej ciekawo軼i, poniewa nie mia豉m wcze郾iej styczno軼i z autork i podobnym klimatem. Ogromnym zaskoczeniem dla mnie by這 to, jak bardzo autorka zdo豉豉 mnie porwa. Co, po co si璕n窸am z ciekawo軼i i bez wi瘯szych oczekiwa, okaza這 si strza貫m w dziesi徠k.

Ze wzgl璠u na to, 瞠 jest to trzeci tom serii, nie b璠 przybli瘸豉 fabu造, bo ci, kt鏎zy znaj histori i bohater闚, to wiedz, o co i o kogo chodzi, a ci, kt鏎zy nie znaj, te b璠 mogli na spokojnie recenzj przeczyta bez spojler闚. Skupi si na odczuciach, opinii wzgl璠em trzeciego tomu i por闚naniu z dwoma tomami poprzednimi.

W jednej z recenzji ksi捫ki przeczyta豉m, 瞠 Paulina 安ist to ,,akcja, dialogi i seks". Ju teraz nie pami皻am, czyje to by造 s這wa, ale to trzy kwestie, kt鏎e s w ksi捫ce i faktycznie s dobre. Akcja ksi捫ki jest wci庵aj帷a - z przyjemno軼i 郵edzimy losy bohater闚, w tym przypadku zar闚no tych, kt鏎ych lubimy i tych, kt鏎ych nie darzymy sympati. Ka盥a posta wnosi co do ksi捫ki i ma wp造w na fabu喚. Dialogi za s tak dobre, 瞠 autentycznie zdarza這 mi si wiele razy roze鄉ia lub parskn望 pod nosem. Aktualnie nawet 瘸逝j, 瞠 nie wypisywa豉m sobie cytat闚. Plusem jest to, 瞠 Paulina 安ist w perfekcyjny spos鏏 opisuje polskie realia i sprytnie nawi您uje do aktualnych kwestii, rozwalaj帷 swoimi tekstami i nie hamuj帷 si przed niczym. Ci皻y j瞛yk, sarkazm i humor, to po陰czenie idealne. Autorka kreuje ,,wyszczekanych" bohater闚, pozwalaj帷 im na wszystko.

Trzeci kwesti jest seks - i tutaj sceny erotyczne te s opisane tak, 瞠 nie jeste鄉y zniesmaczeni, wr璚z przeciwnie. Czasem mi這嗆, czasem chemia, niekiedy i wpierdol. Loteria, ale jak瞠 ekscytuj帷a! Autorka po raz kolejny w ciekawy spos鏏 skrzy穎wa豉 drogi bohater闚, skupiaj帷 si nie tylko na rozgrywaj帷ej si akcji, ale te i relacjach, kt鏎e pr璠zej czy p騧niej s nawi您ywane. Po drodze, oczywi軼ie, mamy okazj dowiedzie si o milionie tytu這wych fu#kup-闚 bohater闚, o ich demonach, wzlotach i upadkach.

Tym razem te nie brakowa這 powa積iejszych kwestii, powiedzia豉bym, 瞠 momentami do嗆 kontrowersyjnych, nawet jak na autork. I wysz這 bardzo dobrze! Podoba造 mi si dylematy postaci, jakie zagubienie, z逝dna pewno嗆, momentami klapki na oczach, a w innych sytuacjach to, 瞠 dostawali zwyczajnie rzeczywisto軼i prosto w mord.

Jedyne, do czego mog豉bym si doczepi, to to, 瞠 w autorka zacz窸a powiela pewne schematy i po cz窷ci ju wiemy, czego si spodziewa. My郵a豉m, 瞠 trzecia cz窷 bardziej mnie zaskoczy, a po prostu podtrzyma豉 poziom.

Paulina 安ist, wed逝g mnie, zas逝guje na to, aby m闚i o niej coraz wi璚ej. Jest to dla mnie zawsze comfort read i lektura na popraw humoru, gdy potrzebuj zaj望 czym my郵i i skupi si na tych momentach, kiedy w g這wie d德i璚zy jedynie ,,cholera, to by這 dobre".

Za egzemplarz do recenzji dzi瘯uj Wydawnictwu Akurat.

Avatar u篡tkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2023-05-09, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Mam,

#? RECENZJA#?
"Dzi瘯i 穎nglowaniu szczeg馧ami wszystko by這 troch prawd, a troch fikcj i czasem sama zaczyna豉m si gubi mi璠zy tym jak rzeczywi軼ie by這, a tym jak opisa豉m, 瞠 by這."

Wsp馧praca reklamowa z @grzeszne_ksiazki @paulina_swist

Bardzo tajemnicza, ale niezwykle porywaj帷a swoimi ksi捫kami Paulina, powraca w kolejnej ods這nie. Fu#k up to historia Oliwii i Przemka, kt鏎zy w swoim 篡ciu porywali si na niemo磧iwe. Adrenalina by豉 tym, co ich niezwykle uzale積i這, serce wiod這 w r騜ne kierunki, umys pozostawa trze德y, ale czasem jak wszyscy ludzie pope軟iali b喚dy, mog帷e ich wiele kosztowa. Ponownie los postawi ich na swojej drodze, lecz tym razem stoj po r騜nych stronach barykady, albo tylko tak stanowi regu造 kolejnej rozgrywki, na kt鏎ej stoi sprawa pe軟ej sp馧ki, sp璠zaj帷ej sen z powiek zbyt wielu ludziom, str騜om prawa i znacz帷ym du穎 osobowo軼iom.

Czeka豉m na kolejny sztos od Pauliny i si nie zawiod豉m. Kolejny raz w histori sp馧ki VeroMax, obecnie VeroMin wpl徠ane zosta造 niewinne osoby, kt鏎e musz pos逝篡 jako s逝py, nast瘼ne pionki w grze, gdzie karty rozdawane s w 軼i郵e u這穎nym i misternym planie. Oliwia my郵a豉, 瞠 wie wszystko, jest cwana i przebieg豉, a w 篡ciu ju nic jej nie powinno zaskoczy, niestety przeliczy豉 si i zaliczy豉 bardzo bolesny upadek, kt鏎y moje by gwo寮ziem do zako鎍zenia jej prawniczej kariery. Dodatkowo w jej 篡ciu po raz kolejny pojawia si Przemek, kt鏎y pr鏏uje wywrze na ni wp造w, i cho pocz徠kowo Oliwia stawia mu op鏎, wraz z nadmiarem k這pot闚 i zarzucanymi na barki trudno軼iami mi瘯nie. Komplikacje mno膨 si, zagro瞠nie wzrasta, a kobieta z silnej i niezale積ej, zaczyna stawa si coraz 豉twiejsz ofiar, kt鏎ej 篡cie mo瞠 ca趾iem zosta zdeptane. Nami皻no嗆 i relacje z przed lat 陰cz帷e t dw鎩k nie zgas造, wrecz wci捫 rosn do niewyobra瘸lnych granic. Obydwoje s powi您ani z kluczow spraw, kt鏎 pr鏏uj wyja郾i. Ka盥e dzia豉 na w豉sn r瘯, ale nie ka盥emu si uda, a miserny plan mo瞠 okaza si totalna klap. We wszystko wpl徠ane s r騜ne s逝瘺y, kt鏎e dzia豉j wedle swoich regu. Maj wsp鏊ny cel, raz na zawsze pokona VeroMax i jego wszystkie wytwory. B璠zie niebezpiecznie, tajemniczo, zagadkowo, gor帷o, nami皻nie, bardzo skomplikowanie. Jedno jest pewne ta ksi捫ka to kolejna petarda, kt鏎a doskonale umili wam czas. ㄠczy poprzednich bohater闚, tak bardzo przez nas lubianych. 安iat przest瘼czy, kontra prawo, kt鏎e dzia豉 na wiele czasem brutalnych sposob闚, by w ko鎍u rozwik豉 paskudn spraw. Wierz, 瞠 Paulina ma w zanadrzu swojego umys逝, jeszcze nie jeden wspania造 pomys. Bardzo polecam.

Avatar u篡tkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2023-05-07, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

Kto czyta moje recenzj ju od jakiego czasu dobrze wie, 瞠 uwielbiam Paulin 安ist i jej humor.

Dzisiaj wpadam z recenzj jej najnowszego ,dziecka", czyli ,,Fu#k up" b璠帷ego zwie鎍zeniem historii VeroMaxu i wszystkich os鏏 w ni zapl徠anych.

,,Fu#k up" to krymina z elementami romansu, a nawet troch erotyku, gdzie kr鏊uj nieszablonowe docinki, sarkazm, z這郵iwo軼i, nami皻no嗆 i oczywi軼ie fascynacja. Wszystko to jest idealnie wywa穎ne i ze sob skomponowane tworz帷 wci庵aj帷 oraz niebezpieczn ca這嗆, gdzie emocje i nieprzewidywalno嗆 to najwa積iejsze elementy powie軼i. To w豉郾ie przez to ksi捫k poch這n窸am w jeden wiecz鏎 i na koniec by這 mi smutno, 瞠 to ju koniec bo chc帷 czy nie chc帷 przywi您a豉m si do postaci, kt鏎e towarzyszy造 nam w tej serii.

W tej cz窷ci poznajemy dw鎩k nowych bohater闚 jakimi s Przemek oraz Oliwia - dwie silne oraz drapie積e osobowo軼i, kt鏎e idealnie do siebie pasuj. Autorka bardzo dobrze sobie poradzi豉 z przedstawieniem ich sylwetek, ale i uczuciami wewn皻rznymi, kt鏎e si w nich kot逝j. Oczywi軼ie przy tym wszystkim nie zapomnia豉 tak瞠 o starych postaciach jak chocia瘺y Ksenia, kt鏎a swoim humorem niejednokrotnie doprowadza豉 mnie do 貫z.

,,Fu#k up" to ksi捫ka idealna na ka盥ego kto potrzebuje odskoczni, nieprzewidywalno軼i i przede wszystkim dobrej zabawy. Charyzmatyczni bohaterowie, sekrety palestry i przede wszystkim ludzkie b喚dy oraz konsekwencje, z jakimi przychodzi si zmierzy ka盥emu z nas. Gor帷o polecam i czekam na kolejn ksi捫k Pauliny!

Avatar u篡tkownika - LauraNico
LauraNico
Przeczytane:2024-05-22, Ocena: 5, Przeczyta貫m, Mam, 52 ksi捫ki 2024,
Inne ksi捫ki autora
Chech這
Paulina 安ist0
Ok豉dka ksi您ki - Chech這

Piaszczyste pla瞠, trawy i trzcinowiska przyci庵aj ludzi spragnionych wypoczynku. Oraz tych, którzy z dala od wielkomiejskiego gwaru prowadz tu...

Sitwa
Paulina 安ist0
Ok豉dka ksi您ki - Sitwa

"Sitwa" Pauliny 安ist to kolejny mocny tytu w dorobku najg這郾iejszej polskiej debiutantki ostatnich lat. Po bestsellerowej "Karuzeli" przyszed czas...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Ksi璕a zakl耩