Okładka książki - Podróż kobiety

Podróż kobiety

Wydawnictwo: W drodze
Data wydania: 2008-07-16
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7033-618-9
Liczba stron: 188
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 0 (0 głosów)

Kobiety mówią o sobie: „Jestem matką”, „Jestem księgową”, „Jestem żoną”, „Jestem siostrą zakonną”, „Oczywiście, wiem, kim jestem”. Jednak w zakamarkach serca każdej kobiety kryje się tęsknota za czymś więcej: „Czy jestem tylko matką? Tylko żoną? Tylko nauczycielką lub pielęgniarką? Jeżeli jestem kimś więcej niż tym wszystkim, to kim jestem?”.

Geniusz kobiety, jej misja, jej rola we współczesnym społeczeństwie i w Kościele — to tematy, które porusza autorka, odwołujac się do nowatorskiego nauczania Jana Pawła II.

Kup książkę Podróż kobiety

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - kalina
kalina
Przeczytane:,
Autorka "Podróży kobiety" była do pewnego momentu osobą spełnioną. Spełniła swoje marzenia - miała dobrą pracę, dom, męża, uczestniczyła też regularnie w spotkaniach kółka katolickiego. Jednak w pewnym momencie wszystko zaczęło się psuć. Kobieta stanęła na rozdrożu. Zaczęła się zastanawiać, kim naprawdę jest. W tych ciężkich czasach nagle doznała olśnienia. Doświadczyła pomocnej dłoni Boga. Odkryła też swój przewodnik po świecie duchowości - pisma Jana Pawła II, na które się w książce wielokrotnie powołuje. Teraz chce nam o swym olśnieniu opowiedzieć, żebyśmy jak ona znaleźli szczęście.   Tę spowiedź czytałoby się rewelacyjnie, gdyby nie pewne poważne minusy. Po pierwsze cały czas odnosi się wrażenie, że autorka nie tyle opowiada nam historię swojego zbliżenia do Boga, ile chce nawracać na siłę. Tak jakby chciała powiedzieć, że prawdziwy sens życia tkwi w głębokiej wierze katolickiej. Sama jestem wierząca, ale nikogo nie mam zamiaru nawracać i uważam taką postawę za bezsensowną. Istotą Boga jest przecież Dobro i Miłość, więc istnieje do Niego wiele różnych ścieżek. Można nimi kroczyć niezależnie od wiary, a nawet jej braku. Ateista pełen miłości do ludzi znalazł już drogę do Boga, choć nie zdaje sobie z tego sprawy. Drugim minusem są bardzo radykalne poglądy. Oto jak autorka opisuje jedną ze "strategii szatana w naszym świecie":   "W przypadku związków homoseksualnych preferowana ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Podróż kobiety

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy