Podróż nieślubna

Co się może zdarzyć, kiedy dwójka zaprzysiężonych wrogów wybiera się w podróż życia, która miała być miesiącem miodowym kogoś innego? Wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują, że poleje się krew. Tymczasem udawana para nowożeńców odkrywa, że nie są już do siebie tak nieprzyjaźnie nastawieni. Zgadzają się zawrzeć tymczasowy rozejm. Co będzie dalej – flirt, seks, a może… miłość?

Olive przyzwyczaiła się do swojego pecha: w końcu towarzyszy jej całe życie. Tymczasem Ami, jej siostra bliźniaczka, to wieczna farciara, której wszystko się udaje. Nawet darmowe przyjęcie weselne. Ale do czasu. Wesele Ami zamienia się w koszmar, gdy goście, jeden po drugim, opuszczają przyjęcie z powodu zatrucia pokarmowego. Nieszczęście ominęło Olive oraz Ethana, drużbę i brata pana młodego, którego Olive nie znosi. Gdy okazuje się, że z powodu niedyspozycji nowożeńców do wzięcia jest podróż poślubna na Hawaje, oboje decydują się udawać zakochanych…

Seksowna, zabawna, urocza powieść - doskonała lektura na wakacje! Bestseller NEW YORK TIMESA, jedna z najlepszych książek obyczajowych 2019 roku według Amazon.com, ogłoszona pozycją obowiązkową przez „Today”, „US Weekly” , „Bustle”, „BuzzFeed” i „Goodreads”.

Wyjątkowo zabawna i poruszająca - „Entertainment Weekly”

Śmieszna i płynąca z głębi serca – „Kirkus Reviews”

Cudowny romans, który sprawi, że czytelnicy będą chłonąć każde słowo – „Publishers Weekly”

Informacje dodatkowe o Podróż nieślubna:

Wydawnictwo: Poradnia K
Data wydania: 2020-06-17
Tytuł oryginału: The Unhoneymooners
Tłumaczenie: Nina Dzierżawska

Kup książkę Podróż nieślubna

Czuję jednocześnie dwie wykluczające się emocje. Jedna to po prostu radosny entuzjazm: „Jasne, zróbmy to!”, a druga to pełne obaw „O nie, nigdy w życiu”. Pierwsza wydaje się ożywcza i lekka, druga – znajoma i bezpieczna. A ja, choć bardzo lubię być ostrożna i prędzej wybiorę wizję nudy i samotności niż ryzyko złamanego serca, to... już nie pragnę bezpieczeństwa i komfortu.

To bardzo dziwne uczucie – być dumną po prostu dlatego, że potrafię o siebie zadbać. Czy to właśnie jest dojrzałość?

Podróż nieślubna - opinie o książce

Avatar użytkownika - AnnaBook
AnnaBook
Przeczytane:2021-07-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Za zapoznanie się z treścią książki dziękuję PORADNI K!

Siostry bliźniaczki a jakże różne z charakteru. Ami piękna jak z obrazka, szczupła, mająca szczególne szczęście w wszelkiego typu konkursach. Wygrane od nauki sztuki makijażu poprzez obiady w restauracjach kończąc na podróży poślubnej. Perfekcyjna i skrupulatna aż do bólu w chwili, w której ją poznajemy jest na progu wielkiej chwili i wielkiego dnia – wychodzi za mąż. Jej siostra Olive z dyplomem z biologii właśnie straciła pracę, musi, jako druhna ubrać się w przerażającą zieloną suknię, w której będzie wyglądała jak opakowanie napoju 7up. Poza tym jest prześladowana przez pech. Wszystko, co niemożliwe lub prawie niemożliwe właśnie jej się przytrafia. Kto jako małolat wpada do automatu z pluszakami??? A akcję wyciągania zasmarkanego i rozhisteryzowanego dzieciaka relacjonują dziennikarze i do dziś można znaleźć żenujący filmik na ten temat na kanale you tube. Nic dziwnego, że dziewczyna w każdej sytuacji koncentruje się tylko i wyłącznie na złych rzeczach i wadach i tym samym traci w oczach wielu osób. Uważana jest za osobę pesymistyczną, cyniczną i trzymającą ludzi na dystans z góry zakładającą, że spotka ją coś nieprzyjemnego z ich strony.

Gdy wesele siostry bliźniaczki kończy się żołądkowo- jelitową katastrofą Olive i Ethan – brat pana młodego- jako świadkowie i jednocześnie jedyne osoby dysponowane, bo niekorzystające z bufetu z owocami morza, muszą polecieć w wygraną podróż poślubną. Wycieczki all – inclusive na wyspę Maui nie można było przełożyć na inny termin ani odstąpić jej komuś innemu. Olive i Ethan muszą zatem stanąć na wysokości zadania i udawać młode, przeszczęśliwe i rozkochane w sobie świeżo poślubione małżeństwo. Jednak nie będzie to takie proste jak się wydaje. Ona i on mają jeden wielki problem. Bardzo poważny problem – nie lubią się i ledwo znoszą swoje towarzystwo. Uszczypliwe uwagi, kłótnie, ironia, sarkazm i słowne przytyki to charakterystyka ich dotychczasowych spotkań, nie wyłączając wesela Ami. Czy mistyfikacja się wyda? Czy mimo animozji i wzajemnego dyskomfortu uda im się odpocząć i zrelaksować? W końcu znajdą się na bajecznej, egzotycznej hawajskiej wyspie, na której królują piękne widoki, darmowe drinki i piaszczyste plaże pełne słońca …

Jeśli poszukujecie historii na upalny, wakacyjny dzień, leniwy wieczór, na który nie macie pomysłu lub po prostu zastanawiacie się nad wyborem książki do relaksu, nad którą nie trzeba myśleć i śledzić zawiłych wątków to „Podróż nieślubna” sprawdzi się idealnie. Nie ma w niej za dużo akcji, za to jest dużo humoru, miłości i dawki optymizmu. Plusem historii jest to, że, mimo iż pochodzi z gatunku romansu obyczajowego nie epatuje rozwlekłymi i szczegółowymi opisami podbojów i uniesień łóżkowych. Nie przepadam za dosadnym opisem scen erotycznych tak samo jak w thrillerach nie cenię szczegółowych opisów kaźni, którą przechodzą ofiary mordercy. Nie ma wtedy pola manewru dla wyobraźni, a czytając „Podróż nieślubną” na szczęście wyobrazić można sobie całkiem sporo. Historia, mimo że przewidywalna jest jednocześnie bardzo lekka, bardzo łatwa w odbiorze i szybko się ją czyta. Spędzicie z nią całkiem miłe chwile.

"Podróż Nieślubna" 9/10
Książka z gatunku komedia i romans. Idealnie nadaje się dla osób które chcą przeczytać coś lekkiego.
W książce opisana jest historia bliźniaczek pełnej szczęścia w życiu Ami i pechowej Olive. Jak się można domyśleć szczęście w miłości także odnalazła tylko Ami. Ale czy aby na każdej płaszczyźnie szczęście jest przy niej. Otóż nie na swoim weselu wszyscy łącznie z parą młodą dostają rozstroju żołądka. Po sprawdzeniu gości okazuje się że tylko Olivie która ma uczulenie na owoce morza oraz brat pana młodego który nie zje nic z szwedzkiego stołu są zdrowi. Aby bilet na podróż poślubna która wygrała oczywiście Ami nie przepadła to tych dwoje którzy są zdrowi muszą wyruszyć w podróż. Jest tylko jedno ale tych dwoje się poprostu nie znosi.
W dalszej części są opisane ich przygodny, przy których dobry humor nas nie opuszcza. Można przeczytać o wielu zabawnych historiach, dzięki czemu książka jest lekka i można ją pochłonąć w kilka godzin.
Polecam tę pozycję każdemu kto lubi coś lekkiego, zabawnego i z nutką romansu.

Avatar użytkownika - cafeetlivre
cafeetlivre
Przeczytane:2021-09-12,

"Przyglądanie się, jak ta drobna kobieta o ciętym języku parska śmiechem, rozczula się albo rozpromnienia niczym gwiazdozbiór, daje mi życie"
~~~
Jak już pewnie wiecie, uwielbiam obyczajówki. Najlepsze są takie z humorem, które w odpowiednich momentach potrafią doprowadzić do łez. W skrócie, kocham jak niepozorna książka wywołuje u mnie multum różnych emocji. Od dłuższego czasu robiłam podchody do "Podróży nieślubnej" Christine Lauren, aż w końcu nadeszła ta chwila, kiedy jestem po przeczytaniu, z brakiem umiejętności obrania w słowa tego co chcę o niej opowiedzieć.
Zacznę więc od fabuły. Główne bohaterki to siostry bliźniaczki. Ami jest szczęściarą, której zawsze los przygotowuje coś dobrego. Tym razem przyprowadził ją także pod ołtarz. Olive natomiast jest jej zupełnym przeciwieństwem. Zawsze ma pecha, brak szczęścia w miłości to u niej chleb powszedni, a znalezienie pracy graniczy z cudem. Los jednak odmienia się dla nich... na weselu, kiedy to Pan Młody wymiotuje na swoją świeżo upieczoną małżonkę. A potem każdy z gości robi to samo, jak strząśnięte ręką domino. Tylko Olive i starszy brat jej szwagra - Ethan - uchodzą z tego żywo. Problem jednak przychodzi z podróżą poślubną, której nie można przełożyć. W zwiążku z tym, za namową nowożeńców, Ollie oraz Ethan, pałający do siebie nienawiścią od lat, trafiają razem na Maui, usiłując przetrwać swoj "miesiąc miodowy".
Jaka ta książka była świetna. Poważnie. Ciężko mi opisać to jak jestem nią zachwycona, bo mam wrażenie, że używając zamych superlatywów, nie będe w stanie oddać tego co chcę przekazać. Fabuła, mimo prostoty, jest tak wciągająca, że sama się tego nie spodziewałam. Książek z podróżą w tle czytałam wiele, ale ta jedna zaciekawiła mnie jak żadna inna. Bohaterowie są tak dobrze wykreowani. Mają swoje charaktery, które pokazują na każdym kroku, są przezabawni i od razu można z nimi sympatyzować. Są zwroty akcji, których się nie spodziewałam ani trochę. Były momenty, kiedy płakałam jak bóbr i kiedy zasłaniałam buzię, żeby nie wybuchnąć śmiechem. Dawno nie czytałam tak dobrej książki obyczajowej. Każdemu, ale to dosłownie każdemu ją polecam. Musicie ją przeczytać. Dajcie się porwać jej tak jak ja!

Dwie siostry bliźniaczki, a takie różne od siebie. Ami ma zawsze szczęście, wygrywa gdzie tylko się da. Nawet swoje przyjęcie ślubne i późniejszą podróż poślubną ma za darmo.
Olive zawsze prześladuje pech. Aktualnie jest bez pracy i bez faceta. Ale role nagle się odmieniają. Na weselu wszyscy goście, poza Olive i bratem pana młodego Ethanem, dostają zatrucia pokarmowego. Żeby wycieczka ślubna się nie zmarnowała Olive wyrusza na nią wraz z Ethanem, mężczyzną, którego nienawidzi. Na dodatek mają udawać nowożeńców, ale czego się nie robi dla takiej podróży na Hawaje?
Historia wciąga i fascynuje, a książkę czyta się niezwykle przyjemnie. I nawet to, że wiadomo, jak takie książki się kończą, nie psuje przyjemności z czytania. Dużo zabawnych sytuacji i perypetii bohaterów sprawia, że przy książce nie można się nudzić. Doskonała lekka lektura, polecam:)

"Podróż nieślubna"to rewelacyjny romans, z pewnością jeden z lepszych jakie ostatnio czytałam.
Jest to historia dwóch bliźniaczek Ami i Oliie, które mimo tego, że wydają się być identyczne, to jednak zdecydowanie różnią się charakterami. Znam ten fakt, gdyż mam w rodzinie kilka par bliźniąt jednojajowych i wiem, że najłatwiej jest rozpoznać je po zachowaniu, bo tylko to je odróżnia.
Tu mamy szczęściarę Ami, która jest optymistką i perfekcyjnie wszystko planuje oraz wygrywa wszelkie możliwe konkursy i loterie, tak że nawet przy organizacji swojego ślubu i wesela niemal wszystko zdobyła w konkursach, swoją suknię ślubną, sukienki dla druhen, darmowego DJ-a a nawet bufet dla gości oraz podróż poślubną dla państwa młodych na Hawaje. Natomiast Ollie jest bardziej pesymistką, przyzwyczaiła się swojego pecha, który ciągle za nią się wlecze, mimo tego, że straciła właśnie pracę, stara się aby ten najpiękniejszy dzień dla siostry wypadł wręcz perfekcyjnie. Ślub wypadł bardzo pięknie, lecz przyjęcie weselne okazało się katastrofą. Goście weselni zaczęli uskarżać się na bóle brzucha, okazało się że niemal wszyscy zatruli się owocami morza oferowanymi w bufecie, tylko Ollie oraz brat pana młodego Ethan nie odczuwali żadnych dolegliwości z tej prostej przyczyny, gdyż nie jedli serwowanych potraw. Zdawałoby się, że tym razem pech opuścił Ollie, ale ona po prostu jest uczulona na owoce morza, więc nie jadła, a Ethan nigdy nie jada żadnych potraw podawanych w bufetach.
Niestety, z powodu zatrucia część gości wylądowała w szpitalu, państwo młodzi również. Nie ma więc szansy na odbycie podróży poślubnej w terminie określonym w umowie. Nie da się przełożyć terminu ani odwołać tego wyjazdu, więc Ali wpada na pomysł aby to Ollie z jej dokumentami udała się na wyspę. W zastępstwie pana młodego wybiera się jego brat Ethan. Trzeba tu dodać, że oboje delikatnie mówiąc nie darzą się sympatią, nawet można powiedzieć, że się nienawidzą. Podczas rejsu muszą udawać świeżo zaślubionych, nie będzie to łatwe. Chociaż granica między nienawiścią a miłością bywa bardzo cienka, więc nie wiadomo jak to się ułoży.
Nie tylko ten problem jest zagadkowy, dopiero po powrocie z podróży nieślubnej fabuła nabiera przyspieszenia, nic już nie jest takie jak wydawało się wszystkim, a poukładane życie perfekcyjnej Ami zaczyna się rozpadać..., więcej już nie napiszę.
Lecz jak to w komediach romantycznych prawdopodobnie zakończy się jakimś happy endem, ale jakim, to już sami musicie przeczytać, do czego Was z całego serca namawiam.
Polecam dla relaksu i miłej lektury życzę.

Avatar użytkownika - ilona001
ilona001
Przeczytane:2021-08-22,

To nie jest zwykła komedia romantyczna! To coś zdecydowanie więcej! Idealna książka na wakacje istnieje i dumnie prezentuje się swoimi słonecznymi barwami z okładki. Lekka, zabawna, pełna dowcipu i sporej dawki optymizmu na pewno dostarczy godnej rozrywki. Choć początek wymaga od nas cierpliwości i skupienia, gdyż fabuła rozwija się w ślimaczym tempie, to reszta rekompensuje nam i to ze zdwojoną siłą. Autorka niezwykle umiejętnie ukazała relacje między bohaterami, chemia i wzajemne relacje zostały opisane tak szczerze i realistycznie, bez zbędnej sztuczności. Nie znajdziemy tu szczegółowych opisów łóżkowych uniesień, co osobiście uważam za plus. Książka nie jest też słodkim ulepkiem, autorka zadbała, by wpleść nieco zakalca, w końcu życie nie składa się tylko ze szczęśliwych chwil. Pomimo, iż nie jestem fanką tego typu literatury to książkę przeczytałam z przyjemnością.

Avatar użytkownika - Kitty_01
Kitty_01
Przeczytane:2021-08-08,

Wybierając książkę na wakacje, postawiłam na "Podróż nieślubną". Po pierwsze, skusiła mnie kolorowa, egzotyczna okładka, która przyciąga wzrok oraz przywodzi na myśl niezapomniane, pełne przygód wakacje. Po drugie, oczekiwałam lekkiej, niezobowiązującej lektury która umiliłaby mi opalanie się na plaży. Muszę przyznać, iż powieść ta okazała się strzałem w dziesiątkę. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, a bohaterowie dają się lubić. Dodatkową zaletą jest to, iż jest to bardziej komedia romantyczna niż typowy romans, co zdecydowanie mi odpowiada. Ponadto książka aż ocieka wakacjami, co czyni ją lekturą wręcz idealną na ten okres. Zdecydowanie polecam, autorka dała z siebie wszystko.

Avatar użytkownika - zielonamalpa
zielonamalpa
Przeczytane:2021-08-08,

To była naprawdę przyjemna lektura do przeczytania na plaży podczas urlopu. Lekka, momentami zabawna i niezwykle romantyczna. Po takie książki sięgam tylko latem i czasem tuż przed świętami, gdyż wtedy czuję potrzebę odmóżdżenia.
Podczas wesela siostry Olive dochodzi do incydentu, kiedy to wszyscy goście dostają rozstroju żołądka. To znaczy wszyscy poza Olive i Ethanem - bratem pana młodego. Ami - siostra bliźniaczka Olive - proponuje aby to oni pojechali na jej podróż poślubną na Hawaje. Dwójka wrogo nastawionych do siebie osób w romantycznym otoczeniu? Chyba można domyślić się, co z tego wyniknie.
Nie da się zaprzeczyć, że literatura romantyczna jest bardzo przewidywalna. Jeśli mam być szczera, niewiele książek z tego gatunku zdołało mnie zaskoczyć, ale nie dla zaskoczenia sięgam po romanse, lecz dla emocjonalnej rozrywki. W tym przypadku nie było inaczej. Sam główny wątek toczył się według standardowego schematu hate to love. Było tu trochę smaczków, które ubarwiły historię.
Autorka zbudowała postać głównej bohaterki na zasadzie kontrastu z jej siostrą bliźniaczką. Ami zawsze ma szczęście, a Olive pecha. A przynajmniej każda z nich w to właśnie wierzy. Przy czym w rzeczywistości to nie kwestia szczęścia, ale życiowych decyzji.
W dodatku umieszczenie akcji na Hawajach nadało powieści świetnego gorącego klimatu. Połączenie plażowania i lektury z fabułą w takim miejscu na pewno pomogło mi się wczuć w nastrój panujący na tropikalnych wyspach. Choć porównanie naszego polskiego morza z hawajskimi plażami wypadło bardzo blado! Niemniej podczas czytania przeniosłam się w bardziej egzotyczne miejsce.
Myślę, że miłośnikom literatury romantycznej książka ta dostarczy odpowiednią dawkę wrażeń. Szczególnie, że między Olive i Ethanem od początku jest romantyczna chemia, zduszona przez ich wzajemną niechęć do siebie. A kiedy jest chemia, cała reszta ma w moich oczach mniejsze znaczenie.

Avatar użytkownika - Julka2021
Julka2021
Przeczytane:2021-05-16,

Ami i Olive to bliźniaczki. Wyglądają tak samo, ale mają kompletnie inne charaktery. Olive ma wiecznego pecha, a Ami wszystko wygrywa. Nawet darmowe wesele. Przyjęcie jednak zmienia się w koszmar, gdy prawie wszyscy goście dostają zatrucia pokarmowego. Jedynymi osobami, które nie doznają tej przypadłości są Olive i Ethan - starszy brat i drużba pana młodego, którego dziewczyna szczerze nienawidzi. Najgorsze w całej sytuacji jest to, że (darmowej) podróży poślubnej na Hawaje nie można przełożyć.
Olive i Ethan decydują się pojechać za swoje rodzeństwo i udawać zakochanych. Wszystko wskazuje na to, że prędzej czy później poleje się krew.
Ale co jeśli granica między nienawiścią, miłością i pożądaniem, z czasem zacznie się zacierać?
Ta książka jest idealną powieścią na wakacje! No bo kiedy czytać książki, których akcja dzieje się na Hawajach, jak nie w najgorętsze miesiące roku?
Kocham relację Olive i Ethana. Każda ich wymiana zdań, najmniejszy podtekst, nienawiść którą siebie darzą i to, jak bardzo ją okazują jest po prostu niesamowite. Mój ulubiony wątek, czyli hate-love został tu rozbudowany i wykonany naprawdę świetnie!
Nie zliczę, ile razy szczerzyłam się do tej książki, bo to, co ich łączy jest po prostu wspaniałe. Bardzo podobała mi się też relacja Olive z całą jej rodziną, która była zarazem urocza, szalona i zagmatwana.
Podsumowując: to niesamowita powieść ze wspaniałymi i niebanalnymi głównymi bohaterami, cudowna do czytania szczególnie w wakacje. Naprawdę polecam!
Ocena: 9/10

Avatar użytkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo
Przeczytane:2020-09-27,

Autorki kryjące się pod pseudonimem Christina Lauren znam z ich poprzednich powieści. Nie każda była w stu procentach powalająca, ale tych książek nie można też nazwać złymi. Kiedy dowiedziałam się, że w Polsce wychodzi kolejna powieść spod ich pióra, wiedziałam, że będę musiała ją przeczytać. Także za mną już Podróż nieślubna (szkoda, że nie w prawdziwym życiu, no ale), więc mogę Wam o niej opowiedzieć kilka słów.

Wyobraźcie sobie sytuację, kiedy w pocie czoła pomagacie siostrze w przygotowaniach do ślubu. Panna młoda ma wszystko zaplanowane, nawet to, by wypełnić cały plan (trochę jak Monica z Przyjaciół). Wydawać by się mogło, że nic nie może pójść źle, no ale życie lubi płatać figle. Podczas wesela goście zatruwają się owocami morza, a jedynymi osobami, które uchodzą cało, są: Olive – siostra panny młodej oraz Ethan – brat pana młodego. W dodatku okazuje się, że podróż poślubna nie może zostać odwołana, nawet ze względu na chorobę, więc na Maui muszą lecieć właśnie Olive i Ethan, jednak... oni się nienawidzą. Nie potrafią ze sobą rozmawiać, więc jak mają spędzić razem dziesięć dni? Okazuje się, że to nie jest wcale tak niewykonalne, jak się wydawało na początku...

Główna bohaterka powieści, czyli Olive, to naprawdę sympatyczna postać. Choć wydaje się wycofana i żyje raczej w cieniu swojej siostry bliźniaczki, to udało mi się w pewien sposób z nią zżyć, a nawet utożsamić. Bohaterka ta jest przekonana o własnym życiowym pechu, a wszystkie wydarzenia, które jej dotyczą, tylko potwierdzają jej domysły. Choć ona sama jako postać jest ogromną zaletą tej historii, to jej pesymizm był chwilami przerysowany, co niezbyt mi się podobało.

Kolejną zaletą tej pozycji jest styl pisania autorek. Jest on lekki, naturalny, dzięki czemu czytelnik zagłębia się w historię Olive i Ethana z uśmiechem na ustach i ogromną przyjemnością. No, a jeśli dodamy do tego wszechobecny komizm sytuacyjny i językowy, wychodzi nam naprawdę świetna powieść, idealna na oderwanie się od rzeczywistości. Choć tutaj muszę dodać, że nie wszystkim spodoba się ten dość prosty humor, a niektórzy mogą poczuć się wręcz odrzuceni – no ale i tak radzę spróbować, a nuż ten element książki się spodoba.

Oczywiście, czymże byłaby dobra powieść bez wątku, który wybija się na pierwszy plan. Tutaj mamy poruszony temat pesymizmu, a tym samym braku wiary w siebie i swoje możliwości. Jednak w rzeczywistości nasz pech nie jest zależny od losu, a od nas samych. Autorki pokazują, że to nasze decyzje i brak wiary w nasze działania mogą prowadzić do złego obrotu spraw. Wniosek? Jeżeli wierzymy, że coś się uda – na pewno tak się stanie.

Minusem tej pozycji jest jej schematyczność i przewidywalność. Jest to romans, więc właściwie z góry już wiadomo, co może się tutaj wydarzyć. Czy jest to jednak coś przeszkadzającego? Absolutnie nie. Ja na przykład lubię ten schemat, a jeśli jest jeszcze dobrze poprowadzony, no to czerpię ogromną radość z lektury takiej pozycji. Wiadomo, że nie wszystkim się to spodoba, dlatego też ostrzegam przed tym.

Podróż nieślubna to książka, która wciągnęła mnie od początku i sprawiła, że na moich ustach zagościł szeroki uśmiech. Takiej historii właśnie potrzebowałam. Idealnie sprawdzi się na poprawę humoru lub po prostu dla tych, którzy poszukują ciekawego i przyjemnego romansu na rozluźnienie.

Avatar użytkownika - Ew
Ew
Przeczytane:2020-06-16, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, czy w podróż poślubną można pojechać, nie wychodząc za mąż lub nie żeniąc się? Pomyślałam, że przyjdę do Was z idealną propozycją wyjaśniającą ten dylemat; świeżynką spod pióra duetu przyjaciółek: Christiny Hobbs oraz Lauren Billings, o wdzięcznym tytule "Podróż nieślubna" i jakże pięknej, kolorowej okładce.

Zaintrygowani? To zapraszam! :)

Książkę napisano z perspektywy Olive, czyli tej pechowej, nieradzącej sobie w życiu bliźniaczki. Jej siostra, Ami, to szalona, dominująca kobieta, o niemożliwych wręcz pokładach szczęścia, spełniona i - mogłoby się wydawać - ta lepsza bliźniaczka.

Dziewczyny poznajemy w trakcie przygotowań do ślubu Ami. Już sam początek historii obfituje w wiele śmiesznych sytuacji, choćby motyw koloru sukni druhny, w której Olive przypomina jabłkowego tic taca. W każdym razie na weselu dochodzi do okropnej sytuacji zatrucia wirusem i niemal wszyscy goście, łącznie z parą młodą, zamiast bawić się i tańczyć do rana, lądują w pokojach, a dokładniej – w pokojowych łazienkach. Jedynymi osobami, którym się poszczęściło, jest – ku wielkiemu zdziwieniu – Olive oraz znienawidzony przez nią brat pana młodego, Ethan. Wskutek kolejnych wydarzeń Olive i Ethan wyruszają razem w podróż poślubną na Maui, podszywając się pod rodzeństwo i udając małżeństwo!

Na wyspie dochodzi do przeróżnych, komicznych akcji. Udaje nam się również poznać nieco przeszłości z życia Olive i Ethana, co jest bardzo smacznym dodatkiem. Parokrotnie zagłębiamy się w uczucia bohaterów, choć to nie one dominują w książce.

"Podróż nieślubna" to najwyższych lotów komedia romantyczna, którą pochłoniecie w jeden, góra dwa dni. Nie mówię tu wyłącznie o lekkości piórka, z jaką piszą autorki, czy o niewymagającym, aczkolwiek przyjemnym stylu. Chodzi mi o wciągającą historię, ale przede wszystkim o charakternych bohaterów, których pokochacie od pierwszej strony. Dawno tak świetnie nie bawiłam się podczas czytania, czemu towarzyszył ciągły, szeroki uśmiech. Wielokrotnie udało mi się parsknąć śmiechem i, cóż... no, po prostu ta historia to perełka.

Co do wad, kilka wątków było trochę naciąganych i dość nierealnych. Przede wszystkim, jakie istnieje prawdopodobieństwo spotkania przyszłego szefa w tym samym hotelu na Maui? Albo stanięcia twarzą w twarz z byłą prawienarzeczoną, również na Maui? Rozumiem jednak, że wspomniane sytuacji miały jedynie dostarczyć czytelnikowi rozrywkę, co zdecydowanie zostało spełnione. I to z nawiązką.

Nie znajdziecie tu wydumanych fragmentów skłaniających do głębszych refleksji ani rozbudowanych charakterów bohaterów, zmieniających się wewnętrznie, dojrzewających z kolejnymi rozdziałami. Książka Christiny i Lauren ma poprawić humor, co udaje się wyśmienicie. "Podróż nieślubna" pokazuje, że miłość jest tak naprawdę na wyciągnięcie ręki, a coś takiego jak pech/szczęście nie istnieją, jeśli samemu decyduje się o własnym losie.

"Podróż nieślubną" polecam, szczególnie po ciężkim dniu w pracy czy w domu, aby złapać chwilę oddechu, rozluźnić się i najzwyczajniej dobrze bawić. To idealna książka na lato!

Podróż nieślubna to pozycja idealna na relaks. Bohaterowie, zdarzenia i miejsce akcji wciąga czytelnika tak, że ciężko jest odłożyć książkę i nie myśleć o cudownym relaksie na rajskiej wyspie. I to w najlepszy z możliwych sposobów. Choć bohaterom książki ten pomysł nie od razu przyszedł do głowy. Olive i Ethan zostali niejako zmuszeni do odbycia podróży poślubnej własnego rodzeństwa - siostra bliźniaczka Olive i brat Ethana właśnie się pobrali, ale w wyniku "odwróconego szczęścia" zarówno oni, jak i reszta gości ślubnych pochorowała się okropnie przez bufet. Ocaleli tylko ci, którzy z bufetu nie skorzystali, a więc właśnie nasi bohaterowie. Nie tylko wyruszają oni w podróż poślubną, ale ze względu na warunki konkursu, w którym owa podróż została wygrana, muszą oni udawać świeżo upieczonych małżonków. I być może nie byłoby to takie trudne, gdyby za sobą choć trochę przepadali. Albo gdyby chociaż otoczeni byli zupełnie nieznajomymi sobie ludźmi. Ale w komedii romantycznej wszystko jest możliwe! Polecam - czysta rozrywka i relaks.

Avatar użytkownika - Kantorek90
Kantorek90
Przeczytane:2022-10-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2022,

Lekka, przyjemna i wciągająca historia, idealna na jesienne wieczory.

Muszę przyznać, że świetnie bawiłam się podczas jej czytania. Oczywiście, jak we wszystkich tego typu książkach, w niej również nie brakuje kilku powielanych schematów, ale mimo to i tak bardzo mi się podobała.

Główni bohaterowie Olive i Ethan, chociaż strasznie się nie znoszą, jadą we wspólną podróż w zastępstwie swojego rodzeństwa, które dopiero co wzięło ślub.

Książka jest pełna humoru i namiętności, która wybucha podczas egzotycznych wakacji. Wątek enemies to lovers to jest jednym z moich ulubionych, dlatego ta historia wciągnęła mnie na całego.

Jeżeli lubicie romanse, to z pewnością jest to pozycja dla Was!

Olive i Ethan się nie znoszą. Siostra bliźniaczka Olive, bierze ślub z bratem Ethana. Na weselu dochodzi do nieprzewidzianych wydarzeń, przez co Olive i Ethan jadą razem w podróż poślubną i lądują w jednym apartamencie. Bardzo zabawna książka, nieźle się ubawiłam.

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2021-12-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

,,Podróż nieślubna" to idealna lektura na lato. Ale nie tylko! Równie dobrze sprawdzi się podczas mroźnej zimy, gdy za oknem coraz wcześniej robi się ciemno, a nam potrzeba czegoś, co pozwoli choć na chwilę przenieść się do o wiele cieplejszego i przyjemniejszego miejsca, wnosząc odrobinę słońca do naszego życia.

Pełna recenzja: https://magicznyswiatksiazki.pl/recenzja-podroz-nieslubna-christina-lauren/

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-10-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Podróż nieślubna" to moje pierwsze spotkanie z Autorką i już niecierpliwie wyglądam kolejnej premiery. Jej styl pisania niesamowicie przypadł mi do gustu i sprawił, że chłonęłam każdy słowo w tempie ekspresowym, czerpiąc niemałą przyjemność z lektury. Sama książka natomiast zdecydowanie zasługuje na czytelniczy zachwyt. Pomysł na fabułę sam w sobie już jest mistrzowski ale wiadomo, że wykonanie często pozostawia wiele do życzenia. Tu absolutnie tak nie było, bo to co dostałam przeszło moje oczekiwania. Ogromna doza dobrego humoru połączona z niesamowitym przyciąganiem między bohaterami oraz świetnie napisanym wydarzeniami sprawia, że trudno się w tej opowieści nie zakochać. Taki wakacyjny wyjazd na Hawaje biorąc pod uwagę co dzieje się za oknem jest zdecydowanie świetnym pomysłem, więc kto jeszcze nie czytał tej książki- gorąco do tego zachęcam! Zapewni Wam dużo śmiechu ale da też fantastycznie romantyczną historię miłosną między ludźmi, którzy myśleli, że budzą w sobie nawzajem jedynie odrazę.

Olive jest uważana za rodzinną pesymistkę, której nigdy nie dopisuje szczęście, a pech to jej drugie imię. Jest kompletnym przeciwieństwem swojej siostry bliźniaczki Ami, choć ich uderzające podobieństwo zewnętrzne tego nie zwiastuje. Pogodzona ze swoim losem i tym, że nic dobrego jej się nie przytrafia, zaciekle walczy o to by stać w swoim życiu pewnie na dwóch nogach. Ma wspaniałą, ogromną rodzinę, na której wsparcie zawsze może liczyć, nawet gdy o nie nie poprosi. Jest świadoma tego, że nie jest ideałem, ani pod względem charakteru ani wyglądu, ale akceptuje siebie taką jaka jest. I choć zawsze była prowadzona przez siostrę, to jest niesamowicie inteligentną i ciekawą osobę także indywidualnie, a nie gdy ocenia się ją przez pryzmat bliźniaczki.
Ethan to taki typowy starszy brat, bardzo opiekuńczy wobec Dane`a (mąż Ami). Stanowi przykład rodzeństwa, które poszłoby za tym drugim w ogień. To mężczyzna twardo stąpający po ziemi, niezwykle urokliwy, potrafi zjednać sobie każde towarzystwo. Jednak bywa też arogancki, złośliwy i przybiera kamienną maskę, zwłaszcza w towarzystwie Olive. Im bliżej go poznajemy, tym bardziej go lubimy, bo to naprawdę fantastyczny mężczyzna, ciepły, przyjacielski, który nie obawia się własnych słabości i stawia na szczerość. Ale czy to wystarczy by zakopać topór wojenny z Olive?
To niezwykle przyjemna książka, z wciągającymi przygodami głównych bohaterów i uroczą historią miłosną. Ale żeby nie było tak słodko dostajemy tutaj także bardzo ciekawy wątek stanowiący kość niezgody między wieloma postaciami. Niesamowicie przypadł mi do gustu! Za to końcówka książki jest wisienką na torcie całej humorystycznej otoczki, która towarzyszy nam przez większość fabuły. Naprawdę świetnie się bawiłam podczas lektury i ogromnie Wam ją polecam.

Dziki romans
Christina Lauren0
Okładka ksiązki - Dziki romans

Może nie zawsze chodzi tylko o seks! W przeciwieństwie do przyjaciółek, Harlow Vega ma opinię zawsze gotowej do romansu. Dwanaście pełnych alkoholu...

Słodkie rozkosze
Christina Lauren0
Okładka ksiązki - Słodkie rozkosze

Kiedy trzy przyjaciółki poznają w Las Vegas trzech superatrakcyjnych mężczyzn, wszystko może się zdarzyć... Autorka bestsellerowej serii Piękny...