Podstawy praktyki buddyjskiej

Wiele osób, które dorastały w społeczeństwach zachodnich, chce zgłębiać tradycyjne nauki buddyjskie. Angażują się w buddyzm, przyjmując racjonalne podejście oparte na logicznych wyjaśnieniach i oczekując, że uzyskana wiedza zachowa sens i spójność. Ponieważ jednak wywodzą się ze skrajnie odmiennych od buddyjskiego kręgów kulturowych, doświadczają rozterek i wątpliwości, których nie sposób rozstrzygnąć za pomocą klasycznych tekstów buddyjskich. W XXI wieku osoba praktykująca nauki buddyjskie powinna wykazywać się elastycznym umysłem i umiejętnością rozumienia różnych punktów widzenia.

Książka jest przeznaczona dla tych, którzy chcą realizować ścieżkę nauk Buddy o niekrzywdzeniu, miłości, współczuciu i etycznym postępowaniu. Wartości te nabierają dziś szczególnego znaczenia jako antidotum na wszechobecny egoizm pojedynczych ludzi i całych nacji. W książce omówiono cztery pieczęcie (podstawowe tezy buddyzmu) stanowiące wspólny punkt wszystkich filozofii buddyjskich oraz przedstawiono opis wiarygodnego poznania. Znalazły się tu również wyjątkowe rozważania o naturze ciała i umysłu, znaczeniu ludzkiego życia, a także o głębszych implikacjach przyczynowości. Dzięki wiedzy zawartej w tej publikacji łatwiej zrealizujesz swoje duchowe cele i odczujesz większą radość z życia.

Informacje dodatkowe o Podstawy praktyki buddyjskiej:

Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 2020-01-29
Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: The Foundation of Buddhist Practice (The Library of Wisdom and Compassion)
Tłumaczenie: Krzysztof Krzyżanowski

Tagi: buddyzm

Kup książkę Podstawy praktyki buddyjskiej

Uzdrawianie Gniewu
Dalajlama XIV0
Okładka ksiązki - Uzdrawianie Gniewu

W swojej kolejnej książce duchowy przywódca Tybetu opowiada, jak dzieki ćwiczeniu cierpliwości i tolerancji możemy pokonywać problemy rodzące się z gniewu...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;