Podwójne życie

"Podwójne życie" to pełna humoru powieść obyczajowa. Grono bohaterów stanowi czwórka przyjaciół, a tematem są zawirowania w ich życiu osobistym i zawodowym. Jedno z nich ukrywa przed pozostałymi swoją pasję, ponieważ kompleksy i brak wiary w siebie powodują, że nie potrafi zaufać nawet najbliższym.

Informacje dodatkowe o Podwójne życie:

Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Data wydania: 2018-06-21

Kup książkę Podwójne życie

Podwójne życie - opinie o książce

Przyjemna opowieść o relacjach międzyludzkich. Znajomi z pracy, związek, życie rodzinne. Bohaterami są młodzi ludzie Ilona, Martyna, Filip i Michał. Niedomówienia, tajemnice, obawy, stereotypy, kompleksy. Pasja i marzenia schowane głęboko. Rodząca się miłość. Lektura na wieczór po ciężkim dniu z miłą niespodzianką w finale.

"No cóż, jedni mają odwagę się przyznać, że są zakochani, a inni tylko udają, że uprawiają przyjacielski seks".

Niedopowiedzenia potrafią wywołać wiele szkód i problemów. Przekonali się o tym bardzo dobitnie bohaterowie najnowszej książki Małgorzaty Kasprzyk, których życie byłoby o wiele prostsze, gdyby nie ukrywali pewnych faktów. Ogarnięcie życiowego bałaganu w jaki sami się wplątali, nie okazało się łatwą sprawą.

Małgorzata Kasprzyk to absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory pracowała jako lektor, tłumacz oraz urzędnik państwowy. Autorka lubi muzykę, kino i podróże, kocha zwierzęta, a w szczególności jednego niesfornego kota. Zadebiutowała powieścią pt. "Rodzinne rewolucje”.

Filip i Michał pracują w jednej firmie, ale nie przepadają za sobą, a jedynie tolerują. Gdy Michał zaczyna umawiać się z Iloną – przyjaciółką Filipa, a Filip z Martyną – kuzynką Michała, mężczyźni zostają zmuszeni do częstszych kontaktów, co eskaluje tylko ich konflikt. Sprawy nie ułatwia także pewna tajemnica, która jeszcze bardziej komplikuje ich relacje.

"Podwójne życie" to lekka powieść obyczajowa podszyta humorem, która dotyka poważnego tematu. Każdy z nas bowiem skrywa pewne tajemnice i nosi swoiste "maski", aby ukryć prawdziwe uczucia. Bohaterowie tej powieści również muszą mierzyć się ze swoimi lękami i brakiem zaufania wobec najbliższych osób. A wszystko to przez rosnące przez lata kompleksy i brak wiary we własne możliwości. Jak pokazuje autorka, wszystko siedzi w naszej głowie i wszystko tak naprawdę zależy od nas samych.

Muszę wspomnieć także o tym, że w powieści pojawia się wątek blogowania o książkach. Otóż jedna z bohaterek pisze bloga literackiego i nawet posiada pewne znajomości w wydawnictwie. Szkoda jedynie, że opisywane dyskusje pod wpisami na blogu w rzeczywistości pojawiają się sporadycznie. Pomimo tego, pasja Ilony do pisania o książkach jest niezwykle inspirująca. Ale to nie koniec płaszczyzny literackiej, gdyż w fabule pojawia się także wątek wydania własnej książki oraz pisania kryminałów, który oczywiście bardzo mnie zaciekawił.

Dużo jest w tej powieści ludzkich emocji. Znajdziecie w niej bowiem zarówno złość, zazdrość, zawiść, urażone ambicje, jak i przyjaźń, lojalność, oraz miłość. Bohaterowie to postacie z krwi i kości, pełni sprzeczności, nie potrafiący poradzić sobie czasami z własnym ogromem uczuć.

"Podwójne życie" przeczytałam bardzo szybko i dość szybko odkryłam także tajemnicę, jaką ukrywał jeden z bohaterów powieści. Historia Michała, Filipa, Ilony i Martyny skłoniła mnie także do pewnej refleksji w temacie fatalnych skutków niedopowiedzeń. Szkoda jedynie, że okładka tej książki jest tak mało atrakcyjna pod względem marketingowym.

Avatar użytkownika - AgnieszkaKaniuk
AgnieszkaKaniuk
Przeczytane:2018-08-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Recenzenckie , Posiadam,

Kochani dziś przychodzę do Was z kolejnym bardzo ważnym tematem do przemyśleń i refleksji, a to wszystko za sprawą Pani Małgorzaty Kasprzyk i Jej najnowszej książki „Podwójne życie”. Chciałabym, abyśmy dziś zastanowili się wspólnie, skąd się biorą konflikty? Co jest ich źródłem między ludźmi? Na to pytanie oczywiście istnieje bardzo wiele odpowiedzi. Z moich życiowych obserwacji wywnioskowałam, że najczęściej podłożem takowych konfliktów okazują się zazdrość, niedopowiedzenia, brak komunikacji, ludzkie domysły, które często nie mają pokrycia w rzeczywistości oraz plotki, czyli tak zwana „poczta pantoflowa”, bądź „głuchy telefon”. Te wszystkie czynniki razem wzięte tworzą bombę z opóźnionym zapłonem.
Przekonali się o tym na własnej skórze bohaterowie „Podwójnego życia”.

Filip i Michał są kolegami pracującymi w tej samej korporacji, chodź określenie koledzy, w przypadku łączą ich relacji, jest dużym nadużyciem. Filip nigdy nie przepadał za Michałem, uważając go za wyniosłego aroganta, dla którego nigdy nie miał szacunku. Bo ten, z uwagi na swoje rozległe koneksje rodzinne zdobył pracę dzięki protekcji i nie potrafi jej uszanować, podczas gdy on do wszystkiego doszedł własnymi rękoma, a we wszystkie powierzone mu obowiązki służbowe wkłada dużo serca i zaangażowania. Obaj mężczyźni zdają sobie sprawę, że ich stosunki nie są najlepsze, ale nigdy nie próbują niczego między sobą wyjaśnić. Po prostu tolerują się, bo sytuacja tego wymaga.
Jednak życie bywa bardzo przewrotne i czasami potrafi spłatać niezłego figla. Tak też dzieje się i tym razem, bowiem wzajemna miłość do dwóch bliskich naszym bohaterom kobiet krzyżuje ich losy nie tylko na gruncie zawodowym, ale i prywatnym. A wszystko za sprawą Martyny, przyjaciółki Michała, w której zakochuje się Filip i Ilony, kuzynki Filipa, która nie jest obojętna Michałowi. Obie kobiety zdają sobie sprawę, że ich mężczyźni delikatnie mówiąc, za sobą nie przepadają i próbują, coś z tym zrobić, ale jak się zapewne domyślacie, nie jest to łatwe. Co więcej, pewien sekret, który skrywa Martyna, jeszcze bardziej eskaluje zaistniały konflikt.
Nie zdradzę nic więcej, żeby nie psuć Wam przyjemności czytania, powiem tylko, że nie tylko Martyna ma swój sekret. Pozostała trójka również skrywa swoje tajemnice, ale wszystkie musicie odkryć sami, sięgając po książkę.

Jeśli potrzebujecie czegoś więcej, aby przekonać się do sięgnięcia po tę książkę, wychodzę na przeciw Waszym oczekiwaniom na moim blogu.
Zapraszam serdecznie w odwiedziny.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2018-07-06, Ocena: 6, Przeczytałam, E-book, 52 książki 2018,

Czwórka przyjaciół przeżywa zawirowania w życiu osobistym i zawodowym. Michał ukrywa przed pozostałymi swoją pasję, ponieważ kompleksy i brak wiary w siebie powodują, że nie potrafi zaufać nawet najbliższym. Dochodzi do poważnego konfliktu między nim a Filipem. Czy uda się im zażegnać nieporozumienia?

Bohaterowie, jakich nakreśliła autorka obdarzeni zostali wadami, jak i zaletami. Dlatego z łatwością można się z nimi utożsamiać. Z całą pewnością każdy z nich posiada takie cechy, za które można ich polubić lub wręcz przeciwnie. Zakładają maski nie pokazując prawdziwych siebie. Ich negatywne strony wyzwalają w czytelniku wiele przemyśleń i refleksji, nad którymi warto dłużej się zatrzymać.

"Ludzie na portalach przedstawiają się w fałszywym świetle, dorabiają sobie życiorysy, udają kogoś innego... Nie mówiąc już o tym, że ukrywają swój stan cywilny. W tym wirtualnym świecie łatwo jest zapomnieć o mężu lub żonie."

Filip to taki zwykły facet, jakich można spotkać na co dzień. Nie lubi czytać, woli oglądać filmy. Natomiast Michał to jego zupełne przeciwieństwo. Okłamuje rodzinę, że wiedzie mu się świetnie, że jest zadowolony z pracy, ucieka od problemów w świat książek. Czy zrobi coś, aby zmienić ten stan rzeczy? Z kolei Ilona, kuzynka Filipa, dziennikarka z wykształcenia i blogerka książkowa to niezwykle barwna postać. Od roku prowadzi korespondencję z pewnym czytelnikiem jej bloga, który zawsze czyta to, co ona. Czy stały komentator jej bloga ma u niej szansę w realu? Dodam iż wątek rynku wydawniczego i anonimowego autora książki okazał się interesującym, a zarazem intrygującym dopełnieniem fabuły. Ale nie zdradzę kto nim jest.

"Coraz bardziej izolował się od ludzi w firmie, aby niczego nie zauważyli. Nie potrafił nawet udawać takiego entuzjazmu, jaki przejawiał Filip. Właściwy człowiek na właściwym miejscu, bez wątpienia. Nie taki nieudacznik jak on."

Małgorzata Kasprzyk przypomina o tym jak niedomówienia prowadzą do niepotrzebnych nieporozumień. O tym jak ważna jest szczerość i lojalność oraz jak nadmierna zazdrość może zniszczyć związek. Równie istotne jest wsparcie i zrozumienie rodziny, gdzie na przykładzie męskich bohaterów i ich rodziców wyraźnie widać tę rozbieżność. Pisarka uzmysławia, że każdy z nas powinien robić w życiu to, co sprawia mu przyjemność, nie zapominać o własnych marzeniach i pasjach. Warto uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Praca ma przynosić satysfakcję. W przeciwnym razie nigdy nie będziemy w pełni szczęśliwi.

"Przecież każdy człowiek potrzebuje kogoś, przy kim nie musi udawać innego niż jest."

Prosty, przyjemny w odbiorze język sprawia, że czyta się szybko. Dzieje się sporo, książka posiada odpowiednie tempo, a wszystkie rozgrywające się wydarzenia budzą zaciekawienie i chęć poznania jak najszybciej finału tej historii. Autorka zadbała o odpowiednio wyważony humor, dzięki czemu historia ta nabiera polotu i lekkości. Jedynie okładka sprawia wrażenie zimnej, zdystansowanej... Ale może taki miał być zamysł? Bo oczywistym jest, iż żyjemy w czasach, gdzie nie potrafimy ze sobą rozmawiać, zamykamy się na drugiego człowieka, nie próbujemy go zrozumieć.

"Podwójne życie" to powieść o zazdrości, ambicji, pozorach, uprzedzeniach, lojalności i przyjaźni. Zmusza do wielu refleksji, oddaje realia naszego życia, otaczających nas ludzi. Warto wyjść poza schematy, stanąć z boku i spróbować sprawić, by było lepsze. Polecam!

Miłość w Ustroniach
Małgorzata Kasprzyk 0
Okładka ksiązki - Miłość w Ustroniach

Wydanie specjalne z okazji Walentynek. Sześć historii miłosnych z sekretami w tle i sześć tajemniczych miejsc, w których spotykają się zakochani...

Pechowe zauroczenie
Małgorzata Kasprzyk0
Okładka ksiązki - Pechowe zauroczenie

Wynik referendum dotyczącego brexitu sprawia, że Andrzej decyduje się wrócić do Polski po ośmiu latach spędzonych w Wielkiej Brytanii. Rodzice są zachwyceni...