Poezja obrazu

"W dzisiejszych czasach technika fotografowania zaszła tak daleko, że każdy może zrobić zdjęcie poprawne. Ta książka pokazuje, że prawdziwa wartość zdjęć zależy od ich treści. Stanowi doskonałą wskazówkę, jak robić zdjęcia poruszające i pełne emocji."
Wojciech Tkaczyński

Elegancki minimalizm i wysmakowana prostota, entuzjazm i zaangażowanie zamiast pustej krytyki oraz umiejętność opowiadania historii obrazem wszystko to uczyniło Chrisa Orwiga jednym z najpopularniejszych nauczycieli fotografii, który dziś wykłada i prowadzi warsztaty w prestiżowej uczelni Brooks Institute. Opisane w książce historie i styl prowadzenia dialogu z czytelnikiem stanowią wierne odbicie sposobu, w jaki Chris prowadzi zajęcia ze studentami; podobnie jak one, kolejne rozdziały tej książki potrafią zarazić nieodpartą chęcią do działania i życia pełną piersią.
Ponadto, Chris Orwig zaprosił do wspólnej nauki wiele sław współczesnej fotografii, a wśród nich osobistości takie jak Steve McCurry, Chris Rainier, John Sexton, Rodney Smith, Joyce Tenneson, John Paul Caponigro, Marc Riboud i Pete Turner.

Chris Orwig jest pełnym życia, bezpośrednim, szczerym artystą, który do każdej rzeczy podchodzi z pasją i entuzjazmem. Gorąco polecam tę książke wszystkim, którzy chcą osiągnąć coś więcej nie tylko w fotografii, lecz w dowolnej innej dziedzinie sztuki, która ich pasjonuje.
Douglas Kirkland

Duża część obecnie fotografujących skupia się na technice i sprzęcie, a zapomina o szeroko pojętej estetyce oraz poetyce obrazu. Z całą pewnością są to kategorie ulotne i trudne do zdefiniowania. Tym cenniejsza jest podjęta przez autora książki próba przybliżenia nam tych zagadnień. Poezja obrazu może być znakomitym preludium do poszukiwań poezji w otaczającym nas świecie i przekładania jej na język fotografii.
Marcin Grabowiecki, Fotopolis.pl

Informacje dodatkowe o Poezja obrazu:

Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2011-08-20
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Visual poetry : a creative guide for making engaging digital photographs
Tłumaczenie: Piotr Cieślak

Kup książkę Poezja obrazu

Fotografowanie ludzi. O tworzeniu prawdziwych portretów
Chris Orwig0
Okładka ksiązki - Fotografowanie ludzi. O tworzeniu prawdziwych portretów

Twórz grafiki skrojone idealnie na potrzeby WWW! Pragnieniem każdego fotografa jest robienie zdjęć, które przykują uwagę widza. Najlepszymi...