Pogadajmy o tym. Przewodnik po życiu w (ponad) 100 pytaniach

Relacje o Uczucia o Seks o Zdrowie o Dobrostan o Społeczeństwo o Ja

Jakie pytania najczęściej zadają młodzi ludzie w wyszukiwarce Google? O co wstydzą się zapytać i jakich informacji poszukują na temat związków, seksu, ciała i tożsamości?

Hazel Mead zgromadziła najtrudniejsze życiowe tematy nurtujące nastolatków i opowiedziała o nich w sposób lekki, zabawny, artystyczny, otwarty i inkluzywny. Korzystając z badań, rozmów z ekspertami i własnego doświadczenia Hazel rozprawia się z tematami tabu, które najczęściej przemilcza się ze wstydem. A ponieważ odpowiedzi na najtrudniejsze życiowe pytania zazwyczaj nie są czarno-białe, robi to z wyobraźnią w kolorach tęczy i daje kilka najważniejszych lekcji, które przygotują nas do życia. To być może najważniejsza książka, którą trzeba przeczytać, aby móc o wszystkim pogadać.

W jaki sposób wchodzimy w relacje? Na co można pozwolić, a co narusza nasze granice? Jak dbać o własny dobrostan - psychiczny i fizyczny? Czym jest zgoda entuzjastyczna? Czym jest nasza seksualność i cielesność? Dlaczego ,,normalne" nie jest lepsze od ,,wyjątkowego"? Dlaczego trudno jest być cały czas szczęśliwym?

Chciałabym, żeby ta książka stała się wstępem do rozmowy i pomogła wprowadzić niektóre tematy tabu do mainstreamu. Niech każdy, kto ma naście lat i próbuje ułożyć sobie w głowie te fundamentalne, choć często przemilczane pytania, sięgnie po tę książkę i poczuje, że nie jest w swych poszukiwaniach osamotniony.

Hazel Mead, ilustratorka, narratorka wizualna, pochodzi z artystycznej rodziny. Jej ilustracje stały się wiralami; odczarowują menstruację, wytykają seksizm, zachęcają, abyśmy z empatią patrzyli na siebie nawzajem. W swojej pracy Hazel skupia się na różnorodności i skłania nas wszystkich, żebyśmy postrzegali innych z otwartością oraz krytycznie podchodzili do stereotypów prezentowanych w mediach. Lubi wykorzystywać swoją sztukę do rozpoczynania dyskusji i kwestionowania tabu oraz norm społecznych, żeby każdy czuł, że może być sobą.

Informacje dodatkowe o Pogadajmy o tym. Przewodnik po życiu w (ponad) 100 pytaniach:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2024-03-27
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: WHY AREN'T WE TALKING ABOUT THIS?!

Tagi: Poradniki praktyczne

Kup książkę Pogadajmy o tym. Przewodnik po życiu w (ponad) 100 pytaniach