Pokolenie Ikea

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2012-05-30
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7722-372-7
Liczba stron: 194
Język oryginału: polski

Tom 1 cyklu Pokolenie Ikea

Ocena: 3.37 (38 głosów)

Pokolenie Ikea to opowieść o ludziach, którzy pracują po to, aby spłacać kredyty, rozczarowani rygorystycznym, sprzedanym za namiastki szczęścia życiem.

Jak zabawia się w piątkowy wieczór młody gwiazdor warszawskiej palestry? O czym śni Olga, grzeczna dziewczynka z dobrego domu, codziennie wbijająca się w garsonkę? Za czym tęsknią ludzie w szklanych wieżowcach? Co jeszcze można sprzedać? Czy życie trwa przez dwa tygodnie w roku?

Kup książkę Pokolenie Ikea

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Pokolenie Ikea

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2017-06-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,
"Pokolenie Ikea" to powieść o młodych ludziach, którzy pracują tylko po to, aby spłacać kredyty. Praca nie daje im satysfakcji, są rozczarowani swoim życiem sprzedanym korporacjom za namiastkę szczęścia. Pomimo tego, że zarabiają bardzo dobrze nie potrafią czerpać radości z życia. Ich potoczny język często ogranicza się do pustych frazesów i wulgaryzmów. Może książka jest trochę przerysowana, gdyż nie wszyscy młodzi ludzie wpadli w "wyścig szczurów" lecz oddaje sposób życia pokolenia, które nastawione jest na życie w luksusie kosztem życia rodzinnego.
Link do opinii
Nie jestem fanką takiej "wulgarnej" literatury. Myślałam, że będzie coś więcej niż tylko seks.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Karolina87
Karolina87
Przeczytane:2017-02-06, Ocena: 3, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2017 roku, Mam,
nie powaliło mnie, przeczytałam, ale szału na mnie nie zrobiła, praktycznie cały czas pojawia się kontekst lub podtekst seksualny, spodziewałam się czegoś innego
Link do opinii
Avatar użytkownika - Luxfan
Luxfan
Przeczytane:2017-01-24, Ocena: 2, Przeczytałam, 12 książek w 2017,
Przeliczyłam się ogromnie. Nie sprawdzałam wcześniej opinii i nie wiedziałam czego się spodziewać. Z góry jednak założyłam patrząc na tytuł, że czegoś się dowiem o tym pokoleniu. Czytałam i szukałam tego sarkazmu, ironii, humoru, ciekawostek. Bezskutecznie. Całość nie jest zbyt długa, na szczęście.Tylko sex, lachociągi i nie wiem czy coś jeszcze się tam przewijało. Ale przyznam szczerze, ostatnie zdania dają nadzieję i pozostawiają nas w pewnej niepewności. Gdy zaczyna się coś dziać wszystko się kończy. No trudno.
Link do opinii
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2016-12-07, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Cóż można rzec - skończyłam, nie jestem zachwycona i na tym mogłabym poprzestać. Dodam tylko, że dobrze, iż nie mieszkam w wielkim mieście, nie pracuję w korporacji, nie jestem mężczyzną z pokolenia ikea. Martwię się tylko o przyszłość moich dzieci, którzy za pracą muszą pewnie wyjechać i oby nie trafili na towarzystwo występujące w tej książce.
Link do opinii
Avatar użytkownika - EratoCzyta
EratoCzyta
Przeczytane:2016-01-23, Ocena: 1, Przeczytałam, Przeczytane, Przeczytane 2016,
Nareszcie skończyłam... po wielkich bojach. Spodziewałam się czegoś innego, dobrego humoru, ironicznych ale jednak mądrych fragmentów, opisu perypetii ludzi naszego pokolenia- niestety niczego takiego nie otrzymałam. Znalazłam w tej książce natomiast: prostackie teksty, wygórowane ego autora i słabe próby bycia zabawnym. Nie dziwie się, ze autor nie podpisał sie nazwiskiem. Podsumowując: Nie każdy powinien pisać. Mam cichą nadzieję, że ta książka to tylko jedna wielka prowokacja.
Link do opinii
Avatar użytkownika - magdalena_emilka
magdalena_emilka
Przeczytane:2016-06-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2016,
Ukazanie Kobiet w kiepskim świetle, jakoby służyły tylko do jednego, podejście a la ekipa z warszawy: Uwiedź, przeleć, porzuć. Niestety, takie są realia i sposób myślenia większości facetów tego pokolenia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - anka920
anka920
Przeczytane:2016-04-07, Ocena: 2, Przeczytałam, 26 książek 2016, 52 książki 2016, Mam,
Pokolenie Ikea to osoby po trzydziestce posiadające kredyt na mieszkanie oraz meble z Ikei. Należy do niego główny bohater książki - Czarny. Książka opowiada o jego perypetiach w klubach, przygodach z kobietami, i pracy w warszawskiej korporacji, która pochłania większą część jego życia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - madziap
madziap
Przeczytane:2016-02-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Lekka, zabawna a zarazem prawdziwa.
Link do opinii
Avatar użytkownika - AnnaN32
AnnaN32
Przeczytane:2016-01-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Trochę zbyt wulgarna ale dawka śmiechu, którą mi zaserwowała zrekompensowała język.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2015-09-30, Ocena: 1, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Dno, dno i jeszcze raz dno. Pseudointelektualny bełkot, sto i kilka jeszcze obrzydliwych stron o ruchaniu, bo seksem tego nazwać nie można. Czuję się obrażona po takiej lekturze tym, jak traktuje się kobiety, jak się o nich myśli i jak się myśli i wypowiada za nie. I jeszcze ta "mądra" wzmianka o polityce i Polakach pod koniec tego tekstu, którego z szacunku nie nazwę książką... Patologia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - malamimbla
malamimbla
Przeczytane:2015-08-31, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Powodowana ciekawością jak to współczesny twórca opisze współczesną rzeczywistość sięgnęłam po tę pozycję i trochę się zawiodłam.Książka nieskomplikowana,prostym językiem napisana i traktująca o prostych ludziach. Albo ja nie doszukałam się w niej głębi albo jej tam zwyczajnie nie ma. Dobre czytadło dla zabicia czasu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - czarniutka21
czarniutka21
Przeczytane:2015-08-01, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie - 26 książek 2015,
Bardzo dużo słyszałam na temat tej książki, napisanej przez znanego blogera. Podeszłam do niej z dużym dystansem i przymrużeniem oka. Spodziewałam się po autorze trochę więcej, jednak mimo to warto przeczytać. Główny bohater jest narratorem, ma on bardzo oryginalne podejście do życia. Opowiada o swoich perypetiach z kobietami, pracy oraz trybie życia. Język i styl jest mało wyszukany, według mnie jest on trochę kreowany na siłę, a więc wypada sztucznie. Mimo to książkę czyta się ekspresowo.
Link do opinii
Avatar użytkownika - MataHari
MataHari
Przeczytane:2014-08-23, Ocena: 5, Przeczytałem,
Cos jakby "polskie Californication". Autor z polotem przeprowadza nas przez perypetie sympatycznego loosera z Warszawki. Warto przeczytac. Fajna zabawa
Link do opinii

Nawet nie wiem, jak ocenić tę książkę... z jednej strony jest tak patologiczna, że samo czytanie aż boli, a z drugiej strony ma w sobie coś... autentycznego.

Ogólnie jak dla mnie to taki książkowy odpowiednik filmów Patryka Vegi, a to raczej nie jest zbyt dobra rekomendacja.

Link do opinii
Avatar użytkownika - MarudnaWredota
MarudnaWredota
Przeczytane:2019-02-10, Ocena: 1, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Seks, pieniądze, mnóstwo wulgaryzmów i wyjątkowo płytki obraz świata i potrzeb. Rzeczywistość i ludzie są zaszufladkowani do tej najniższej płóki kierującej się pieniędzmi i popędem seksualnym. Płytki świat, ludzie bez ambicji i pośród tego jeden pozbawiony moralności człowiek na codzień schowany we wnętrzu przeszklonego wieżowca warszawskiej korporacji. Zdecydowanie najgorsza książka, jaką czytałam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2017-12-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2017,

Pokolenie Ikea to pokolenie trzydziesto-parolatków z kredytem na mieszkanie i regałami z IKEI. Należy do nich główny bohater. Czarny. Na co dzień pracujący, jako radca prawny w jednym z Warszawskich korporacji. Jednak to nie jest tylko książka o nim. To nie jest tylko jego spowiedź. To historia każdego, kto ma ponad trzydzieści lat i w pogoni za pieniędzmi na spłatę rat nie ma czasu na życie, a miłość ogranicza do sobotniego wyjścia do klubu. Z tego, co wiem większości nie podobała się ta książka. Mi wprost przeciwnie. Bardzo podoba mi się luźny styl, w jakim została ona napisana. Dla mnie to wielki plus. Drugim jest przedstawienie tej naszej szarej rzeczywistości w taki sposób, że staje się ona dla nas po prostu, najzwyczajniej w świecie… znośna. A może nawet i sama świadomość, że w prawie takiej samej sytuacji są tysiące Polaków też w jakiś sposób poprawia nastrój.

Link do opinii
Avatar użytkownika - nietypowanazwa
nietypowanazwa
Przeczytane:2017-01-04, Ocena: 2, Przeczytałam, Mam,

Książka powiela stereotypy, na temat zachowań w relacji damsko - męskich. Pełna generalizowania, uproszeń, płytkich niedojrzałych spotrzeżeń co do otoaczającej rzeczywistości. Momentami zabawna, aczkowiek wynika to właśnie z powyższej abusrdalności. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - joszmi
joszmi
Przeczytane:2019-07-12, Ocena: 3, Przeczytałam,
Inne książki autora
Brud
Piotr C.0
Okładka ksiązki - Brud

Relu jest warszawskim adwokatem, który mieszka w Lemingradzie, czyli warszawskiej dzielnicy Wilanów. Jego najcenniejszym klientem jest Janusz - zdemoralizowany...

Solista, czyli on, ona i jego żona
Piotr C.0
Okładka ksiązki - Solista, czyli on, ona i jego żona

Czy na pewno chcesz wiedzieć, dlaczego faceci zdradzają? To tylko skok w bokWini ma żonę, dziecko, kancelarię prawniczą i głębokie przekonanie, że świat...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Gdzie śpiewają raki
Delia Owens
Gdzie śpiewają raki
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy