Pokrzyk

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2019-10-15

We Wnykach wszyscy wierzą, że jak ktoś odwiedzi stary dwór pod lasem, to umrze. Klątwa jest nieubłagana. Dotknie każdego, kto przekroczy próg. Weronika Podgórska trafia tam zupełnym przypadkiem. Wkrótce okazuje się, że będzie musiała wrócić, i to w towarzystwie osoby, której nienawidzi. W tym samym czasie niedaleko umiera pewna staruszka. Przy jej ciele przyłapano emerytowaną komisarz Klementynę Kopp. Kopp podejrzana jest już o jedno morderstwo. Aspirat Daniel Podgórski nie wierzy w jej winę, mimo że dawna koleżanka sama przyznała mu się do wszystkiego. Policjant rozpoczyna śledztwo na własną rękę, ryzykując oskarżenie o przekroczenie uprawnień służbowych. Depcze mu po piętach prywatny detektyw badający makabryczny wypadek sprzed czterdziestu jeden lat. Szybko okazuje się, że Nowakowski sam ma coś do ukrycia. Wydarzenia nabierają tempa, kiedy nocą słychać w lesie strzały, a stara maska klauna pęka na kawałki. Kto jeszcze zginie? Jak te wszystkie sprawy są ze sobą związane? Kim jest kobieta ze spaloną twarzą? A przede wszystkim: czyje ciało wisi na hakach w domku gościnnym?

Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów.

Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) - z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega i zajmuje się swoim czworonożnym stadem - psami, kotem i końmi. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Kocha muzykę rockową, zwłaszcza punk i metal. Mówi się, że jest najbardziej wytatuowaną polską pisarką. Od lat jest wegetarianką.
Debiutowała doskonale przyjętą książką "Motylek", która rozpoczęła serię o policjantach ze wsi Lipowo. Puzyńska jest też autorką książek non-fiction "Policjanci. Ulica" i "Policjanci. Bez munduru", w których razem ze swoimi rozmówcami przedstawia służbę funkcjonariuszy prewencji oraz ruchu drogowego od zupełnie innej strony, niż miało to dotychczas miejsce w literaturze.

Kup książkę Pokrzyk

Opinie o książce - Pokrzyk

Avatar użytkownika - Kalinka89
Kalinka89
Przeczytane:2020-03-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,

Trzy siostry, które w krótkim czasie tracą adopcyjnych rodziców. Klementyna, która była widziana na miejscu zbrodni, a jest już poszukiwana w sprawie innego morderstwa. Podgórski, który wierzy w niewinność Kopp. Tragedia sprzed lat, kobieta w masce, przeklęty domek we Wnykach. Na horyzoncie pojawia się były mąż Weroniki, Mariusz Nowakowski. Sama Weronika wplątuje się w poważne kłopoty, gdy trafia do tajemniczego domku we Wnykach. Życie prywatne bohaterów bardzo się komplikuje, a zaskakujące i tragiczne wydarzenia na końcu książki sprawiają, że z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy.

Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2020-01-28, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Pokrzyk" to już 11 tom serii o Lipowie. Miejscowość ta wzorowana na Pokrzydowie i leży w okolicach Brodnicy – pełno tam lasów, natura na wyciągnięcie ręki. Mamy małe miasteczka, wioski i wiele tajemnic. Uwielbiam ten klimat! Książkę, jak każdą z serii, przeczytałam ekspresowo, gdy już wzięłam ją do ręki, to praktycznie nie wypuściłam póki nie skończyłam. W półtora dnia przeczytałam ponad 600 stron i jak zawsze chcę więcej!

Wątek kryminalny, jak zawsze u Puzyńskiej, jest mocno rozbudowany i zagmatwany, niemniej logiczny i bardzo dopracowany. Dodatkowo dużą uwagę autorka przywiązuje do psychologii postaci, narrator ma zawsze duży wgląd w myśli i odczucia bohatera. Wątek prywatny policjantów jest już dobrze znany, jednak i tutaj autorka znowu zdołała mocno namieszać. Książka jak zawsze wciąga od pierwszej strony, buduje napięcie i utrzymuje je przez całą lekturę. Ja jestem zadowolona, bawiłam się doskonale, chociaż nie będę ukrywać, że nie jestem zła za wstrząsające zakończenie. Kiedy tom kolejny?! Wypatruję z niecierpliwością!

Avatar użytkownika - jesienna-to-ja
jesienna-to-ja
Przeczytane:2020-01-10, Przeczytałam,
Czarne narcyzy
Katarzyna Puzyńska0
Okładka ksiązki - Czarne narcyzy

Brodnica przygotowuje się do obchodów lipcowego Święta Policji. Daniel Podgórski nie ma jednak powodów do radości. Niektórym ludziom bardzo zależy, żeby...

Z jednym wyjątkiem
Katarzyna Puzyńska0
Okładka ksiązki - Z jednym wyjątkiem

Czwarty tom serii o policjantach z małej wsi Lipowo. Po zimie w Lipowie nie zostało już śladu. Wiosna przejmuje świat w swoje władanie. Kwitną kasztanowce...

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś