Pola i Piotruś. Balon

Pola i Piotruś to najlepsi przyjaciele. Uwielbiają wspólnie spędzać czas. Mają mnóstwo pomysłów i nigdy się nie nudzą. I choć czasem zdarzają się im trudne sytuacje, małe kłótnie czy łzy, to zawsze potrafią temu zaradzić - dzięki życzliwości, uśmiechowi.

Piotruś jest naprawdę dumny ze swojego balonu! Niestety balon mu ucieka i pęka, a Piotrusiowi jest bardzo, bardzo smutno.

Na szczęście Pola wpada na doskonały pomysł i już po chwili Piotruś znów się uśmiecha!

Urocza historyjka dla wszystkich amatorek i amatorów balonów oraz baniek mydlanych.

Informacje dodatkowe o Pola i Piotruś. Balon:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2024-02-28

Kup książkę Pola i Piotruś. Balon

Pola i Piotruś. Balon - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytanamonia92
zaczytanamonia92
Przeczytane:2024-04-21, Ocena: 6, Przeczytałem,

To pierwsza książeczka z tej serii, którą mieliśmy przyjemność z Piotrusiem poznać i muszę przyznać, że chyba trochę wygryzła miłość do ,,Misia Pracusia". Ale tylko trochę ;)

Pola i Piotruś, to para przyjaciół, którzy w tej akurat części dzielą się radością z posiadanego czerwonego balonu.  Są tak szczęśliwi, że postanawiają wybrać się z nim na spacer rozweselając tym napotkanych mieszkańców. Przez zwykły przypadek Piotruś puszcza sznurek a łobuzerski balon ucieka od nich coraz dalej i dalej aż w końcu trafia na drzewo kończąc swój niefrasobliwy lot. Piotruś jest załamany jego stratą co sprawia, że nie może się uspokoić i ciągle płacze. Pola wpada na pomysł jak może pomóc i rozweselić swojego małego przyjaciela.

To króciutka ale bardzo mądra i piękna książeczka. Pisana prostymi zdaniami trafia do malucha a w naszym przypadku nawet doczekała się komentowania każdego jednego obrazka a nawet pocieszania małego Piotrusia przez mojego Piotrusia ;) To zdarzyło nam się po raz pierwszy ale był to najbardziej uroczy obraz na świecie. Wzbudza więc empatię u dziecka i sprawia, że chce wciąż na nowo do niej wracać. To moje z całą pewnością ;) Jest bogato ilustrowana w bardzo żywymi kolorami co dodatkowo pobudza wyobraźnię. My bardzo, ale to bardzo polecamy.

A kuku! Krowa
Camilla Reid 0
Okładka ksiązki - A kuku! Krowa

Książka z ruchomymi elementami dla wszystkich miłośników zabawy w akuku....

Książka dźwiękowa. Mikuś i duży czerwony nocnik
Camilla Reid0
Okładka ksiązki - Książka dźwiękowa. Mikuś i duży czerwony nocnik

Seria z Mikusiem to książeczki dźwiękowe, które w prosty, a jednocześnie zabawny sposób poruszają tematy bliskie maluchom. To między innymi korzystanie...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz