Polki na tronach Europy

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2014-05-29
Kategoria: Historyczne

Choć królowie i książęta najbardziej cieszyli się z narodzin synów, córki też okazywały się przydatne, bowiem, wydając je odpowiednio za mąż, można było skutecznie przypieczętować zawarty wcześniej sojusz czy zawieszenie broni. Polscy władcy nie byli w tej kwestii wyjątkami i wydawali swoje córki za mąż za władców państw ościennych.

W książce opisane są losy Polek, którym dane było poślubić władców innych państw, zarówno tych, które w jakikolwiek sposób uczestniczyły we władzy, tak jak chociażby Elżbieta Łokietkówna, jak i tych, które żyły w cieniu swych mężów. Nie brak też historii kobiet, które choć nie legitymowały się pochodzeniem z królewskiego rodu, poślubiły władcę i w znaczący sposób wpłynęły na historię m.in.

o Świętosława

Opinie o książce - Polki na tronach Europy

Avatar użytkownika - zaczytana_owca
zaczytana_owca
Przeczytane:2016-01-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, domowe zapasy,
Autorka w bardzo przystępny sposób opisuje historie kobiet, Polek, które w róznym etapie dziejów zasiadły na którymś z europejskich tronów. Jak dla mnie jednak styl ksiąki jest trochę zbyt rozwlekły, przez co gubiłam się w pewnych fragmentach.
Avatar użytkownika - KKS
Avatar użytkownika - elfijka
elfijka
Przeczytane:2014-06-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Iwona Kienzler0
Okładka ksiązki - Poradnik dla poszukujących pracy za granicą. Wzory pism oraz rozmówki w języku angielskim z tłumaczeniami

Pozycja przydatna dla osób, które zmuszone są do posługiwania się językiem angielskim w trakcie poszukiwania pracy za granicą. Przedstawiono tu wszystkie...

Iwona Kienzler0
Okładka ksiązki - Wzory pism, umów i innych dokumentów w języku polskim, angielskim i niemieckim (z suplementem elektronicznym)

Publikacja zawiera wzory najczęściej spotykanych w obrocie gospodarczym listów, umów i innych dokumentów w języku polskim, angielskim i niemieckim. W pierwszej...