Północ

Mrok, Powietrze, Woda i Niebo staną się jednością... by odmienić las na zawsze.

Klany dzikich kotów od wielu księżyców żyły w pokoju - jednak przodkowie mają dla nich przerażające wieści. Nadchodzi nowa przepowiednia i nieznane wcześniej zagrożenie. Młody wojownik, Jeżynowy Pazur, nieoczekiwanie dla siebie, zostaje wskazany jako ten, od którego zależy los wszystkich klanów.

Informacje dodatkowe o Północ:

Północ - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2018-06-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Z Wojownikami rozpoczynam już drugą serię, która tak samo jak poprzednia będzie miała sześć tomów. Wszystkim, którzy chcą rozpocząć przygodę ze światek walecznych kotów stworzonym przez Erin Hunter gorąco polecam całą pierwsza serię. Warto od niej zacząć, żeby lepiej zrozumieć następną.

Zatrzymam się na chwilę przy okładach. Wszystkie poprzednie naprawdę przyciągały wzrok pięknymi kotami. Tutaj również mamy koci pyszczek ale tym razem rysowany. Mogę jednak powiedzieć, że okładka jest tak samo piękna.

W "Północy" Ognista Gwiazda schodzi na drugi plan. Poznaliśmy już historię domowego kociaka, który zasłużył na to by zostać przywódca klanu. Teraz wszytko opisywane będzie ze strony innego kota. Nie wiem czy ktoś się spodziewał. Główną postacią zostaje Jeżynowy Pazur, syn Tygrysiej Gwiazdy zdrajcy Klanu Pioruna. Kot jeszcze jako uczeń dowiódł, że nie ma nic wspólnego z ojcem i potrafi być wiernym swojemu klanowi. Może to właśnie dlatego Klan Gwiazd wyznaczył go do spełnienia Nowej Przepowiedni.

Jeżynowy Pazur nie będzie jednak w tym wszystkim sam. Już w prologu dawni przywódcy spotykają się by wyznaczyć po jednym kocie z każdego klanu, który będzie odpowiedni do spełnienia ważnej misji. Wybór jest bardzo ciekawy. Mamy bowiem dwójkę dzieci Tygrysiego pazura, który zaraz po Biczu był najgorszym kotem w lesie. Mamy także córkę Szarej Pręgi, która wychowuje się w innym klanie niż jej ojciec. Ostatnim członkiem drużyny staje się Wronia Łapa, który jest wciąż jeszcze uczniem, na dodatek strasznie złośliwym i marudnym.

Jakby tego było mało pewna młoda ruda kotka. córka naszej Ognistej Gwiazdy bardzo lubi wciskać swój wścibski nosek w nie swojej sprawy i robi wiele zamieszania. Czy Jeżynowej Prędze uda się poskromić tego kociaka i odesłać bezpiecznie do domu? Tego musicie się dowiedzieć sami.

Ogniste Serce ma także druga córkę. Liściasta Łapa jest jednak całkowitym przeciwieństwem swojej siostry. Rozsądna, spokojna i pilna uczennica Rozżarzonej Skóry pragnie zostać dobrą medyczką i jest na dobrej drodze. Mimo licznych przeciwieństw obie siostry łączy niesamowita, wręcz magiczna więź.

Sam zaś Ognista Gwiazda jako przywódca staje się bardziej odpowiedzialny i czasem irytujący, nie zawsze jego decyzje są słuszne. Trochę też oddala się od nas brakuje jego przemyśleń i punktu widzenia. Kiedy opisywane jest co dzieje się w klanie podczas nieobecność Jeżynowego Pazura ukazane jest to z perspektywy Liściastej łapy.

Książkę bardzo szybko się czyta zarówno wielka przygodę jaka czeka naszych wybrańców jak i codzienne życie w klanach. Pojawia się starzy bohaterowie, których losy możemy dalej śledzić. Kilka kociaków dorośnie dzięki czemu zyskamy nowych bohaterów. Pojawią się też postacie dotychczas nieznane z innych klanów.

Problemów u kociaków nie zabraknie. Susza w Klanie Wiatru czy spotkanie borsuka w Klanie Pioruna. Czy tez włóczędzy w Klanie Rzeki. Koty muszą sobie radzić z trudnościami jednak największe zagrożenie dopiero je czeka. Co takiego się wydarzy? Dowiemy się dopiero kiedy północ przemówi.

Jak zwykle trzymająca w napięciu i zaskakująca opowieść. Ciężko się oderwać, wywołuje duże emocjonalne przywiązanie do bohaterów. W tej części znajdziemy też trochę więcej humoru. mamy bowiem bohaterkę z niezłym charakterkiem.

Cały cykl oczywiście serdecznie polecam a sama nie mogę się doczekać kolejnego tomu.

Pierwsza bitwa
Erin Hunter0
Okładka ksiązki - Pierwsza bitwa

Chcesz bitwy? Będziesz miał wojnę!   Piorun odwrócił się od ojca, który okazał się tyranem nieuznającym słabości i współczucia. Jednak powrót do normalności...

Ostatnia Nadzieja
Erin Hunter0
Okładka ksiązki - Ostatnia Nadzieja

Wrogie poczynania Mrocznej Puszczy wkrótce przybiorą realny kształt. Zebrana przez Tygrysią Gwiazdę armia martwych i żywych wojowników gotowa jest wypowiedzieć...