Polowanie na grzyby

Wydawnictwo: Buchmann
Data wydania: 2019-09-04

,,Czy wiecie, którego dnia Bóg stworzył grzyby? Ja wiem: w piątek, gdy kończyły się moje wakacje i za kilka dni musiałam wracać do Warszawy. Pojawiły się wczesnym rankiem w konopackich lasach i jakimś cudem wszyscy od razu się o tym dowiedzieli".

Tak zaczyna się opowieść Zośki, która od tego pamiętnego piątku nie rozstaje się z koszem i kozikiem. O grzybach wie wszystko i ma to nawet udokumentowane na papierze, więc lepiej nie wdawać się z nią w dyskusje. ,,Polowanie na grzyby" to opowiedziany atlas grzybów, w którym konkretne informacje przeplatają się z anegdotami i prywatnymi historiami autorki. Dzięki niemu poznacie m.in. grzyby, które zbierają tylko świry i grzybowi guru, okazy, które w życiu można zjeść tylko raz, czy magiczne odmiany. Historie przeplatają się z niesamowitymi zdjęciami i praktycznymi poradami dotyczącymi zbierania, przygotowywania, a nawet hodowania grzybów.

Kup książkę Polowanie na grzyby

Opinie o książce - Polowanie na grzyby

Avatar użytkownika - dagmaruffka
dagmaruffka
Przeczytane:2019-11-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Sezon grzybowy w pełni 🍁 W lasach wysyp różnych grzybów, ale czy wiemy, które są jadalne? Wiem, że większość z Was nie zna się na grzybach a być może nie lubią w ogóle chodzić na grzybobrania. Doskonale rozumiem to, w końcu każdy ma prawo mieć inne zainteresowania i co innego lubić.

Ja grzyby nie tylko uwielbiam jeść, ale i zbierać. Już jako mała dziewczynka chodziłam z rodzicami do lasu. Pamiętam, że jak znalazłam jakiegoś grzyba wolałam któregoś z rodziców i pytałam o nazwę oraz o to czy mogę go 'zerwać'. Tak z roku na rok poznawałam grzybki i polubiłam je tak bardzo, że nie wyobrażam sobie jesieni bez wyjścia do lasu. Znam się na grzybach, w tych lasach do których chodzimy wiem jakie są grzyby i które są jadalne.

Ale.. Te osoby, które mają ochotę wybrać się do lasu a niezbyt wiedzą co zbierać a co nie, mogą skorzystać ze świetnej książki a dokładniej poradnika grzybiarza. Ale.. Ale.. Nie jest to zwyczajna książka! Z niej dowiemy się nie tylko o grzybach, znajdziemy także świetne przepisy na to jak nasze zbiory wykorzystać, poczytamy o dobrym zachowaniu w lesie a także poznamy ciekawe anegdoty i prywatne historie autorki.

Wydaje mi się, że to idealna książka nie tylko dla początkujących grzybiarzy ale także dla tych, którzy są stałymi bywalcami lasów 🍁