Polowanie na psy

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2021-05-19

Tom 1 cyklu Wściekłe psy

Komisarz Marcin Zakrzewski, bohater bestsellerowego cyklu kryminalnego „Cienie przeszłości”, powraca!

Na początku grudnia 1981 roku we Wrocławiu zostaje brutalnie zamordowane starsze małżeństwo. Sprawę prowadzi doświadczony oficer MO kapitan Marek Piekło wraz z sierżantem Tadeuszem Majerem. Piekło pije i niełatwe śledztwo jest ostatnią rzeczą, którą chce się zajmować. Wprowadzenie stanu wojennego jeszcze bardziej wszystko komplikuje. Do śledztwa wtrąca się służba bezpieczeństwa, najważniejsze są doraźne korzyści i prywatne interesy. A morderca uderza ponownie.

Współcześnie komisarz Marcin Zakrzewski i policjanci z jego ekipy prowadzą śledztwo w sprawie zabójstw policjantów. Morderca ogłosił, że nie zatrzyma się aż czasu, gdy policja odnajdzie mordercę z początku lat osiemdziesiątych. Zakrzewski próbuje rozwiązać dwie zagadki, tę sprzed lat i obecną, zanim pojawią się kolejne ofiary. Jeszcze nie wie, że gra idzie o wielką stawkę, a prawda jest bardzo niebezpieczna.

Tagi: kryminał sensacja

Kup książkę Polowanie na psy

Opinie o książce - Polowanie na psy

Avatar użytkownika - andrzejtrojanowski
andrzejtrojanowski
Przeczytane:2021-06-30, Ocena: 5, Przeczytałam,

Jak wspomniałem w ostatnim wpisie, że jestem w trakcie powieści, przy której rozdziawiłem gębę. Ba, teraz to mogę śmiało napisać, że nie jeden raz. Ktoś napisał, że petarda. Pani Katarzyna Bonda, że najlepsza książka autora. Dlaczego tylko tego autora? Rozumiem, że Pani Kasia poczuła się zagrożona, podzielam te obawy. Tak, Mieczysław Gorzka „Polowaniem na psy” udowodnił, że facet po czterdziestce debiutując na rynku kryminalnym może odnieść sukces. Tym bardziej, że ja autora postrzegam jako pisarza hobbystę. Ot, facet, który postanowił urzeczywistnić chłopięce marzenia. Hobbysta, przy którym niejeden zawodowiec mógłby się czegoś nauczyć. Miałem pewne obawy jak dalej potoczą się losy Marcina a tym samym w jakim kierunku pójdzie autor. Szczerze, nie zazdrościłem autorowi, sam nie miałem pomysłu na miarę dotychczasowego sukcesu. Mistrzowsko autor prowadzi czytelnika po dwóch planach, współczesnym jak i tym PRL-owskim. Planach esbecko-milicyjno-policyjnych na towarzyskich kończąc. Nie gubiłem się w postaciach i wątkach. Ba, nawet smak Carmenów poczułem. Do dzisiaj pamiętam te opowieści dorosłych, żeby nie palić Carmenów bo … (śmiech). Przekonywująco też wybrzmiewa rola kpt. Piekły, alkoholika do szpiku wątroby, wiem, że ciężko było ale udało się autorowi wejść i w te buty. Iluż to Jurków Ostaszewskich było i jest? Zemrze bez rozliczenia, mam nadzieję, że chociaż z wyrzutami sumienia. A tymczasem martwiąc się o zdrowie Marcina czekam na kolejny tom Panie Mieczysławie.

Wielbię Autora od pierwszych stron poprzedniej serii i moje uwielbienie trwa nadal! Ależ to była znakomita powieść! Świetne rozpoczęcie nowego cyklu, choć według mnie nowego-starego, bo jednak bohater pozostaje ten sam 😉

Tym razem Marcin Zakrzewski będzie musiał rozwiązać dwie sprawy – aktualną i tę sprzed lat. Dwutorowa narracja sprawdziła się tutaj doskonale, świetnie oddane zostały realia epoki słusznie minionej. Nie przeszkadzają mi nawet alkoholowe kłopoty bohaterów, co zwykle w kryminałach mnie irytuje. Czy oni naprawdę muszą tyle pić?!

Jest moc! Są zagadki, są makabryczne morderstwa, jest chęć zemsty, odrobina kłopotów osobistych, jest też zakończenie, które sprawia, że drugą część chcesz już-teraz-natychmiast! Mam nadzieję, że nie będę musiała długo czekać na kontynuację!

Bardzo polecam fanom solidnego kryminału.

Rewelacja! Autor znów mnie nie zawiódł, niezwykłe zwroty akcji, ciekawa fabuła, wartka narracja i genialne postaci. A wszystko w cieniu mroków z przeszłości w moim ukochanym Wrocławiu!

Iluzja
Mieczysław Gorzka 0
Okładka ksiązki -  Iluzja

Komisarz Marcin Zakrzewski jest zmęczony. Zajmuje się drobnymi przestępstwami, wyprowadza psa, słucha muzyki, spotyka się z sąsiadką, myśli o odejściu...

Martwy sad
Mieczysław Gorzka 0
Okładka ksiązki - Martwy sad

Jakie tajemnice kryje przykościelny sad? Komisarz Marcin Zakrzewski zostaje w środku nocy wezwany do brutalnego morderstwa na jednym z osiedli na obrzeżach...

Oszukany czas
Kinga Tatkowska