Międzynarodowe uwarunkowania sprawy polskiej (Powstanie styczniowe w ocenach historyków polskich i brytyjskich *Brytyjska polityka równowagi sit - balance of power *Czy Wielka Brytania przyczyniła się do wybuchu powstania styczniowego? *Zasady brytyjskiej polityki zagranicznej; Międzynarodowy aspekt powstania styczniowego *Ekonomiczne uwarunkowania sprawy polskiej *Skutki powstania styczniowego) Polska działalność w Wielkiej Brytanii (Polscy uchodźcy polityczni po powstaniu styczniowym *Kierunki działań ośrodków polskich w Wielkiej Brytanii *Zbiórki pieniędzy; Sprzedaż klejnotów, bazary i loterie polskie *Zasiłki *Protesty Brytyjczyków *Plany dywersji antyrosyjskiej: flota polska *Plany dywersji antyrosyjskiej: legion angielski *Misja Polska w Londynie *Obchody rocznic powstań narodowych: mityngi, apele, rezolucje *Charakter działań polskich w Wielkiej Brytanii) Polska propaganda w Wielkiej Brytanii (Organizowanie działalności propagandowej w Wielkiej Brytanii *Koszty działalności *Kontakty osobiste *Gratyfikacje finansowe dla angielskich współpracowników *Kontakty z prasą *Zabiegi o względy rządu brytyjskiego *Kwestia wierności postanowieniom traktatu wiedeńskiego *Organizacja i rola mityngów *Komitety Urquharta *Krytyka Rosji; Postulaty, żądania i apele *Deputacje robotnicze *Przyczyny wrogich postaw wśród społeczeństwa brytyjskiego *Skuteczność działań polskich) Publicystyka polska w Wielkiej Brytanii (Negatywny obraz Rosji *Zagrożenie rosyjskie *,,Testament Piotra I" *Cele polityki rosyjskiej w ujęciu polskim *Czy Rosjanie sprowokowali wybuch powstania styczniowego? *O zbrodniach Rosji w Polsce *Obraz narodu polskiego kreślony przez publicystykę polską *Kongres wiedeński w publicystyce polskiej *Publicystyka obozu demokratycznego *Legalizm postulatów polskich *Zasługi Polski i Polaków *Korzyści płynące z odbudowy Polski *Jak Wielka Brytania i społeczeństwo brytyjskie może pomóc Polsce? *Verbum *Dlaczego Wielka Brytania powinna pomóc Polsce? *Efekty publicystyki polskiej)

Informacje dodatkowe o Polska działalność propagandowa w Wielkiej Brytanii w dobie powstania styczniowego w świetle korespondencji, pamiętników, public:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Data wydania: b.d
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Polska działalność propagandowa w Wielkiej Brytanii w dobie powstania styczniowego w świetle korespondencji, pamiętników, public

Polska działalność propagandowa w Wielkiej Brytanii w dobie powstania styczniowego w świetle korespondencji, pamiętników, public - opinie o książce

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz