Polska Niemcy 1945-2007 Od konfrontacji do współpracy i partnerstwa w Europie

W ostatniej z cyklu publikacji Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych na temat stosunków polsko-niemieckich autorzy zajęli się analizą aktualnego stanu tych stosunków pod kątem z jednej strony trudnej przeszłości, z drugiej ? sukcesów w procesie porozumienia i pojednania, które zostało oparte na trwałych podstawach prawnomiędzynarodowych. Spis treściCzęść I - Studia Adam Daniel RotfeldNiemcy?Polska?Rosja (Refleksje o przeszłości, współczesności i przyszłości) (s. 19)Wprowadzenie 1. Geneza sprawy niemieckiej 2. Okres odprężenia 3. Kontekst europejski 4. Transformacja 5. Zmiana postaw politycznych 6. Między Rosją a Niemcami 7. Perspektywy Uwagi końcowe

Informacje dodatkowe o Polska Niemcy 1945-2007 Od konfrontacji do współpracy i partnerstwa w Europie:

Wydawnictwo: PISM
Data wydania: b.d
Kategoria: Polityka

Kup książkę Polska Niemcy 1945-2007 Od konfrontacji do współpracy i partnerstwa w Europie

Polska Niemcy 1945-2007 Od konfrontacji do współpracy i partnerstwa w Europie - opinie o książce

Transfer. Obywatelstwo. Majątek
Witold M. Góralski (red.)0
Okładka ksiązki - Transfer. Obywatelstwo. Majątek

Książka Transfer – Obywatelstwo – Majątek. Trudne problemy stosunków polsko-niemieckich. Studia i dokumenty stanowi kolejny, po dwutomowej publikacji Problem...