Polska w świecie. Reaktywacja

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Data wydania: 2022-05-15
Kategoria: Socjologia, filozofia
ISBN: 9788323351085
Liczba stron: 398

Ocena: 0 (0 głosów)

Tę książkę, napisaną przez praktyków dyplomacji i ekspertów, trzeba przeczytać, żeby wiedzieć, gdzie jest miejsce Polski w wirującym coraz szybciej świecie. Przeczytać, a potem zrealizować.

Donald Tusk

Lektura obowiązkowa dla tych, którzy po włączeniu telewizora chcą jednak rozumieć, gdzie jest Polska i świat. Przy tym jestem przekonany, że zespół autorów to wielki potencjał przyszłej polskiej dyplomacji, która przywróci Rzeczpospolitej należne miejsce w polityce międzynarodowej.

Tomasz Siemoniak

Po zakończeniu rządów PiS państwo polskie trzeba będzie odbudować. Ta książka opowiada, jak to zrobić w polityce zagranicznej.

Marcin Bosacki

Autorami niniejszego tomu są byli ambasadorowie RP, dyplomaci o długim doświadczeniu w służbie zagranicznej oraz wybitni eksperci reprezentujący różne dziedziny życia publicznego. Znają ich Państwo z licznych analiz, komentarzy, ale przede wszystkim poprzez dokonania w służbie państwu polskiemu. Przedstawione przez nich opinie mają charakter całkowicie autorski. Nad problemami stojącymi przed polską dyplomacją wielokrotnie debatowaliśmy. Często się spieraliśmy. Niekiedy różniliśmy się w diagnozach. Całkowita swoboda w wyborze problemów, a następnie w ich ocenie, stała się fundamentem tej książki.

Tagi:

Kup książkę Polska w świecie. Reaktywacja

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Nieobliczalni
0
Okładka ksiązki - Nieobliczalni

Alexander Blix i Emma Ramm siedzą każde w swoim pokoju przesłuchań i składają zeznania w sprawie tego samego zdarzenia. Blix zastrzelił mężczyznę, a jego...

Angielski Fiszki PLUS Kolokacje
0
Okładka ksiązki - Angielski Fiszki PLUS Kolokacje

Fiszki PLUS Kolokacje (B1-B2) to pakiet będący częścią rozbudowanego systemu nauki, dzięki któremu szybko i skutecznie nauczysz się ważnych kolokacji...

Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy