Polskie sieroty z Tengeru

Polskie sieroty z Tengeru to wstrząsająca historia dzieci, które w latach 1940 i 1941 przymusowo wysiedlono wraz z rodzinami z Kresów Wschodnich w głąb Związku Radzieckiego. Te, którym udało się przeżyć, po wielu cierpieniach, zaznawszy śmierci rodziców, głodu i chorób, w konsekwencji podpisania układu Sikorski-Majski trafiły do Indii, na Bliski Wschód i do Afryki. Losy grupy, która z obozów dla uchodźców w Afryce Wschodniej dotarła w końcu do Kanady, gdzie znalazła swoje miejsce na ziemi,

Informacje dodatkowe o Polskie sieroty z Tengeru:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: b.d
Kategoria:

Kup książkę Polskie sieroty z Tengeru

Zostać wygnanym z domu, bez ostrzeżenia, bez czasu na przygotowanie się, być zawleczonym do sań w ciemności zimowego świtu i udać się w podróż, której czasu trwania i punktu docelowego nikt nie zna - oto prawdziwa trauma.

Kto pracuje dostaje chleb. Kto nie pracuje, nie dostaje.

Polskie sieroty z Tengeru - opinie o książce

Książka zapowiadała się bardzo ciekawie, ale po około stu stronach była lekko męcząca... Spodziewałam się więcej wspomnień ówczesnych dzieci. Nie mniej jednak warto przeczytać, by poznać tamten okres historii i zagmatwane losy dzieci wywiezionych najpierw na Syberię, do Persji, Indii, Afryki, Włoch i Niemiec, by w końcu odnalazły dom w Kanadzie.