Pomiędzy piekłem a niebem

Abigail, słysząc diagnozę lekarską, traci nadzieję. Dobrze zapowiadająca się tancerka, dla której balet był całym życiem, nagle uświadamia sobie, jak ulotne jest ludzkie istnienie. Mimo sprzeciwu rodziców postanawia zrezygnować z uciążliwej terapii i wyrusza w wielką podróż po Stanach.

Spotkanie ze starą zielarką w Salem, magiczna data, dwudziesty czwarty czerwca, gdy siły ciemności obejmują władzę nad światem, zerwana o północy gałązka ligustru, spadająca gwiazda i wypowiedziane w myślach życzenie są początkiem niezwykłej przygody Abigail. Do walki o duszę dziewczyny staną wysłannicy Piekła i Nieba - nieziemsko przystojny Raum i nieco zagubiony we współczesnym świecie Hanael. Dwa anioły, z których jeden podąża ścieżką zła, zrobią wszystko, by wygrać to starcie. Jednak czy uda się im osiągnąć cel, gdy nagle w łączące ich relacje wkradnie się uczucie? Ile może poświęcić anioł, by uratować ukochaną osobę? I do czego zdolny jest wysłannik piekieł, jeśli na swojej drodze napotka miłość?

Pomiędzy piekłem a niebem to niezwykle romantyczna historia o życiu, które dobiega kresu, i o sile miłości, która może sprawić, że nawet kilka krótkich chwil stanie się wiecznością.

Informacje dodatkowe o Pomiędzy piekłem a niebem:

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2022-10-04

Tagi: #pomiedzypieklemaniebem #videograf #katarzynagrabowska

Kup książkę Pomiędzy piekłem a niebem

Pomiędzy piekłem a niebem - opinie o książce

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2022-10-30,

Abigail, słysząc diagnozę lekarską, traci nadzieję na wszystko. Świetnie zapowiadająca się baletnica i przede wszystkim młoda dziewczyna uświadamia sobie jak życie jest ulotne. Tym bardziej, że zostaje jej miesiąc życia… Rezygnuje z terapii i wyrusza w podróż po Stanach, która ma być podróżą jej życia.

„Pomiędzy piekłem a niebem” to książka po której przeczytaniu musiałam zebrać myśli, aby cokolwiek o niej napisać. I to wszystko dlatego, że zmiażdżyła mnie ona emocjonalnie. Opisanie wszystkiego tego co czułam podczas jej czytania jest nie możliwe.

Dzięki tej książce poznałam twórczość autorki z kompletnie innej strony. Zawsze ceniłam jej romantyczne historie, ale ta jest zupełnie inna… świeża, piękna i niezwykle wzruszająca. Nie spodziewałam się, że Pani Katarzyna poruszy tak ciężki i bolesny temat do którego podeszła bardzo dobrze. Mało tego jako nowość mamy elementy wojny dobra ze złem i Anioły, które w połączeniu z historią Abi tworzą niesamowitą, a nawet i magiczną całość. Zachowanie dziewczyny, jej odwaga, determinacja i walka o przeżycie czegoś niesamowitego były godne podziwu. Sama będąc na jej miejscu pewnie bym się załamała, a ona odnalazła w sobie siłę, aby odmienić życie swoje, ale i także innych.

"Pomiędzy piekłem a niebem" to wzruszająca, pełna pokory i niezwykle romantyczna historia o życiu, które jest tak bardzo kruche. Mówi o sile miłości, która powoduje, że nawet krótka chwila może wydać się wiecznością. Czytajcie ją i podziwiajcie. Ja ze swojej strony gratuluję Pani Kasi i czekam na kolejne tak łzawe powieści, bo wychodzą one autorce znakomicie.

Abigail kochała taniec, był jej pasją, poświęcała mu całą uwagę i czas. To z nim wiązała swoją przyszłość, to on był spełnieniem jej marzeń. Niestety diagnoza, którą usłyszała od lekarzy, sprawiła, że musiała o niej zapomnieć. Teraz przed nią walka o własne życie.
Niestety mimo wielu terapii, było coraz gorzej. Nadszedł dzień, w którym Abigail doszła do wniosku, że nie ma siły na dalszą walkę. Tym bardziej że to rak wygrywał. Postanawia wyjechać w ostatnią podróż w swoim życiu i chociaż rodzice próbują ją zatrzymać, nie pozwala na to. Pragnie jeszcze coś zobaczyć, coś przeżyć, zanim umrze. Towarzyszy jej przyjaciółka, która ma ją wspierać, a jednocześnie pomagać, kiedy będzie czuła się źle.
Pewnego dnia, podczas zwiedzania Salem, trafiają w dość ponurą ulicę. To tam spotykają pewną starą zielarkę, która daje jej możliwość spełnienia jednego z dwóch życzeń i choć początkowo nie ma zamiaru nic robić, w końcu postanawia zaryzykować. Magiczna data, opuszczona farma, zasłabnięcie, po którym budzi się, widząc dwóch mężczyzn – tak zaczyna się niezwykła przygoda Abigail, w której o jej duszę zaczną walczyć wysłannicy Nieba i Piekła. Jaki wybór miała dziewczyna? Jakiego wyboru dokonała? Kim są tajemniczy mężczyźni? Jak będzie wyglądała jej dalsza podróż? Komu uda się zdobyć jej duszę?

Zacznę od tego, że według mnie nie jest to książka dla każdego. Dlaczego? Ponieważ mamy tu dużo Piekła i Nieba, diabła i Boga, aniołów itp. Mnie osobiście nie tylko to wszystko nie przeszkadzało, ale książka zdecydowanie się podobał. To kolejna pozycja autorki, którą miałam przyjemność czytać i chociaż uważam, że jest zupełnie inna niż poprzednie, przypadła mi do gustu. Historia Abigail okazała się niebanalna, wciągająca, a momentami zaskakująca.

Główną bohaterką jest Abigail, młoda kobieta, która zamiast cieszyć się życiem, swoją młodością, musi zmagać się z chorobą. Poznajemy ją, kiedy dociera do niej, że umiera, że dalsze leczenie nie ma szans, a rak tym razem nie zostanie pokonany. Z jednej strony poddaje się, przestaje walczyć, odmawia dalszego leczenia. Z drugie nie zamierza czekać na śmierć, pragnie jeszcze coś przeżyć, zobaczyć, wyjeżdża w swoją ostatnią podróż. To bohaterka, którą polubiłam, której mocno kibicowałam.

„Pomiędzy piekłem a niebem” to książka, która według mnie nie jest dla każdego, jednak mnie się podobała i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2022-10-19, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Uwaga! Jesteście gotowi na prawdziwy wyciskacz łez?
Główna bohaterka to Abigail, młoda tancerka, która dowiaduje się, że choruje na nieuleczalnego guza mózgu. Dziewczyna traci nadzieję i rezygnuje z terapii, po czym wyrusza z przyjaciółką w podróż po Stanach. Dziewczyny trafiają do Salem, miasta czarownic, gdzie spotykają starą zielarką. Od tego momentu Abigail czeka niesamowita przygoda. W jej życiu pojawiają się przystojny Raum i nieco zagubiony Hanael. Kim są i jaki mają cel? Który z nich wygra? Jak zakończy się historia Abigail?
Przekonajcie się sami i poszukajcie odpowiedzi w tej książce.
"Pomiędzy piekłem a niebem" to idealna książka dla miłośników historii o aniołach i demonach.
Uwielbiam styl autorki i jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. To prawdziwy rollercoaster emocjonalny, który wzrusza do łez. Razem z bohaterką przeżywałam jej historię i emocje, które jej towarzyszyły.
Autorka poruszyła temat choroby, która nieoczekiwanie spada na młodą dziewczynę i rujnuje jej plany i marzenia.
To powieść, która zmusza do refleksji i pokazująca, że życie nie jest wieczne. Warto cieszyć się każdą chwilą i doceniać swoje życie.
Lekki styl autorki sprawia, że książkę czyta się szybko.
Jeśli szukacie wyciskacza łez to przy tej historii nie zabraknie Wam wzruszeń. Przyszykujcie sobie zapas chusteczek.
Gorąco polecam!

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2022-10-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

We wrześniu 2020 minęło dwa lata, od kiedy poznałam autorkę Katarzynę Grabowską. Miłość do jej książek zaczęła się od serii „Wszystkie nasze chwilę”, za które oddam nerkę, kolano czy co tam jest dochodowe, ale na poważnie to za autorką idę w ciemno. Dziś przychodzę z recenzją patronacką, z której dumna jestem na maksa. Najnowsza książka autorki, o której chce napisać kilka słów to „Pomiędzy piekłem a niebem”, która spowodowała, że wylałam morze łez. Tysiąc razy chciałam walnąć książką o ścianę, bo tak się nie robi, żeby czytelnik przesiąknął historią swoich bohaterów, z którymi utożsamiał się, a potem zaczął żałować, że… Ups… już nic więcej nie napisze, bo będę spoilerować.

Musicie wiedzieć, że bez względu na to, jaką książkę Kasi wybierzesz to zakończenie nie będzie standardowe tylko takie, na które byś nie wpadł, takie, które wejdzie w najgłębszą lukę twojej świadomości i przez bardzo długi czas nie będą chciał wyjść. Wierzycie w przeznaczenie? Wierzycie w odkupienie win? Wierzycie w dobro, miłość, szacunek itp.? Ja całym sercem jestem na TAK. Stawiając siebie na miejscu naszej Abigail zdałam sobie sprawę, że nie wiedziałabym, co bym zrobiła, będąc na jej miejscu? Czy gotowa byłabym na podróż za czymś, o czym marzyłam, nie wiedząc, czy zdążę wrócić do rodziny?

Nie wiem, czy wybrałabym rodzinę, zamiast spełniać marzenie, bo jutra może nie być. Nie martwcie się to nie spojler, bo czytając opisy dostępne z tyłu książki i na stronie autora czy wydawnictwa dowiesz się, że nasza bohaterka jest śmiertelnie chora i od tego zaczyna się cała akcja i przygody, które zmienią nie tylko serce naszych dziewczyn, ale i pewnych aniołów, którzy mają misję tutaj na ziemi. Oczywiście nie powiem, co i jak, bo najlepsza historia, którą zostawię do Waszego poznania. Gotowa jesteś na życie w luksusie, ale bez miłości, czy kilka chwil z miłością, ale bez pieniędzy?

Autorka w cudowny sposób przypomina nam, że w życiu doceniać trzeba każdy dzień, godzinę, chwilę. Praca, pieniądze to dziś bardzo ważne opcje, ale nie zapomnij, że najważniejszą osobą, na jakiej powinieneś się skupić jesteś ty sam. Spełniaj marzenia, spędzaj czas z rodziną, bo jutra możesz nie mieć. Koniec książki, a raczej te kilka chwil przed spowodowało, że płakałam jak głupia. Dziękuję Kasiu za te łzy za to, że zatrzymałaś mnie na chwilę i przypomniałaś co mam i o co warto walczyć każdego dnia.

Polecam całym sercem.

Czy można przeżyć życie w kilka dni? Czy bylibyśmy w stanie godnie się z nim pożegnać nie czując żalu?

Jaka byłaby Wasza odpowiedź na te pytania. Ja oczywiście nie potrafię na nie odpowiedzieć od razu. Pewnie dowiadując się, że zostało mi niewiele czasu czułabym żal, złość i wiele innych emocji. Jak chciałabym je spędzić! Teraz tego nie wiem, muszę pomyśleć....

"Ten świat będzie trwał nadal. Będą kolejne noce i dni. Kolejne wschody i zachody słońca. Wiosny, lata, jesienie i zimy... Będzie wszystko, tylko ja przestanę już istnieć".

Abigail Stanwick marzyła o zwykłym, normalnym życiu. Diagnoza po ostatnich badaniach odbiera jej nadzieję. Dziewczyna postanawia zrezygnować z terapii i wyruszyć w podróż po Stanach, o której marzyła. Czy w krótkim czasie, który jej pozostał, zdąży zobaczyć wszystko?

"Już dość zabiegów, kuracji, badań. Teraz czas na życie!"

Niezwykłe spotkanie ze starą zielarką z Salem daje Abigail trochę nadziei.Pomimo absurdu dziewczyna postanawia zerwać gałązkę ligustru w czerwcową noc i wypowiedzieć życzenie. Wtedy nie dzieje się nic niezwykłego. Jedyną niewiadomą jest spotkanie na zupełnym odludziu dwóch przystojnych mężczyźn. Raum i Hanael będą zaciekle walczyć o duszę dziewczyny. Jak skończy się ta walka? Czy dobro wygra ze złem? A może to właśnie Abigail uratuje dwa upadłe na ziemię Anioły. Czy światłość zwycięży? Czy mimo wszystko miłość będzie trwać?

"Miała wszystko, o czym tylko mogła zamarzyć. Dopóki nie zachorowała."

"Pomiędzy piekłem a niebem" to niezwykła podróż, pełna emocji. Autorka pokazała Nam jak kruche jest nasze życie. Czy da się przygotować na śmierć? Rodzimy się i umieramy - taka jest kolej rzeczy. Prowadzenie życia pełnego satysfakcji i bycie spełnionym może nam pomóc powiedzieć "przeżyłem życie tak jak chciałem". Musimy spróbować cieszyć się życiem, spełniać marzenia i mieć świadomość, że otrzymaliśmy je tylko na chwilę.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Autorka stworzyła ciekawią fabułę, zabierając nas w podróż pełną emocji i magii. Jeśli chcecie się przekonać jak potoczą się losy bohaterów koniecznie sięgnijcie po książkę. Emocje gwarantowane.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2022-10-22, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2022,

Muszę przyznać, iż nie spodziewałam się, że otrzymam tu powieść obyczajową z elementami fantastyki. Nie przepadam za tym drugim gatunkiem, ale forma, w jakiej została podana absolutnie mi odpowiada. Katarzynie Grabowskiej udało się stworzyć wyjątkowy, przesiąknięty magią klimat.

Już od pierwszych stron widzimy ile trudności czeka na główną bohaterkę. Ból, cierpienie, rozdarcie, trudne wybory, strach i odwaga, a gdzieś pomiędzy tym wszystkim uskrzydlająca miłość i nadzieja. Jednak to pragnienie spełnienia ostatnich marzeń okazuje się być tym najważniejszym dla niej wyzwaniem, które sama sobie rzuciła. Czy wszystkie się spełnią? Jaką cenę przyjdzie jej za nie zapłacić? I co wybierze - miłość czy zdrowie?

"Bo nie ma większego szczęścia, niż znaleźć osobę, która czuję i myśli tak jak my. Która dla nas gotowa byłaby na każde poświęcenie."

Autorka wykreowała bohaterów różnorodnych, prawdziwych. Podobało mi się to, że nie byli idealni. Tak jak i my, tak i oni mają swoje wady i zalety, które stopniowo mogłam poznawać. Nie można powiedzieć, żeby od początku do końca któreś z nich było przewidywalne w swoim zachowaniu czy charakterze. Dzięki temu byłam niepewna czy nadal lubię danego bohatera czy też nie. I ostatecznie każdy mnie czymś zaskoczył.

"Po dawnym życiu pozostały mu jedynie skrzydła. One były jak wyrzut sumienia. Jak piętno mające go prześladować do końca wieczności. Nie mógł się ich pozbyć. Zostały jak cień czegoś, co przeminęło. Czego sam się wyszedł.

Historia na wskroś przepełniona jest różnorodnymi emocjami. Wraz z bohaterami śmiałam się, wzruszałam, złościłam. Wraz z nią przyszło również sporo refleksji. Wątek choroby i śmierci przypomni nam o kruchości życia, pokaże, że nawet największe pieniądze nie zapewnią nam zdrowia. Drugą sprawą jest to, by nie traktować swoich pasji jak coś najważniejszego. Nie można rezygnować z innych drobnych rzeczy, które sprawiają nam przyjemność. Zostaniemy też poddani rozmyśleniom na temat tego, czy rzeczywiście nic w naszym życiu nie dzieje się bez przyczyny? Uświadomimy sobie także, że każdy zasługuje na drugą szansę. Ale czy akurat upadły anioł...?

"Pomiędzy piekłem a niebem" to romantyczna i magiczna podróż przez życie, która dostarcza ogromnych emocji i refleksji oraz pozwala wierzyć, że dzięki sile miłości my sami jesteśmy silniejsi. Sprawdźcie jej uskrzydlającą moc!

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2022-10-21, Ocena: 5, Przeczytałem,

[Współpraca reklamowa]: Wydawnictwo Videograf

Abigail to młoda dziewczyna, która miała zawsze wielkie marzenie - zostać tancerka. Szczególnie upodobała sobie balet. Życie jednak lubi płatać figle i jej plany szybko przestały mieć znaczenie. Od lekarza usłyszała okropną diagnozę. Ma glejaka i został jej góra miesiąc życia. Była szansa na zahamowanie choroby, ale i tak nie dawało to możliwości by przeżyła wiele lat. Guz był rozległy i operacje nie skutkowały. Abigail jednak nie chciała spędzić ostatnich dni swojego życia w szpitalu. Ku rozczarowaniu i lekarza i rodziców wybrała podróż po Stanach. Wraz z swoją przyjaciółką Molly udały się do Salem, gdzie spotkały dziwną kobietę, która chciała rozmawiać tylko z Abigail. Zaproponowała jej, że spełni jej życzenie. Dziewczyna miała wybrać między uzdrowieniem, ale życiem w samotności, lub przeżycie wspaniałej miłości przez te ostanie dni jej ziemskiego życia. Co wybrała dziewczyna?

W swojej ostatniej podróży spotkała też na swojej drodze dwóch braci. Przystojnego Raum i nieco zagubionego Hanaela. Są to wysłannicy piekła i nieba, które zawalczą o dusze Abigail. Mężczyźni nie przewidzieli w ten potyczce jednego. Uczucia jakie u każdego z nich zrodzi się do dziewczyny. Jak dalej potoczą się losy Abigail i braci? Przekonacie się sam.

Autorka po raz kolejny przekazała w nasze ręce wspaniała powieść o miłości i śmierci. Gdyby nie wplecenie w tę historię wątku fantastycznego, byłaby to opowieść jak każda inna o tej tematyce. Dodanie do niej wysłanników piekła i nieba sprawiło, że książkę czyta się z dużym zainteresowanie. Jest to taki magiczny element, który sprawia, że czytelnik jest ciekawy co stanie się na kolejnych stronach książki. Bardzo podobała mi się postawa głównej bohaterki, która zamiast leczenia wybrała życie pełną piersią. Książka zawiera wiele dylematów i wyborów moralnych. Skłania również do refleksji nad własnym życiem. Pokazuje, że wszystko co przeżyliśmy jest lekcją, a to, że żyjemy jest chwilą wobec wieczności. Ukazuje nam jak cenny jest czas i jak ulotne jest życie. Wystarczy chwila by zgasło.

Autorka świetnie przedstawiła główną bohaterkę, ale również bracie i jej przyjaciółka zostali bardzo dobrze wykreowane. Polecam!

Avatar użytkownika - gania
gania
Przeczytane:2023-10-29, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,
Okna
Katarzyna Grabowska0
Okładka ksiązki - Okna

Idąc nocą opustoszałą ulicą czujemy niepokój i strach, jednak nasze obawy rozpraszają się, gdy zerkamy na rozświetlone okna mijanych budynków. Światła...

W kolorze krwi
Katarzyna Grabowska0
Okładka ksiązki - W kolorze krwi

Elizabeth i Roderick wiodą na pozór szczęśliwe życie w Nowym Świecie. Z dala od Anglii i ludzi, którzy ich znali, powoli zapominają o przeżytym koszmarze...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;