Pomiędzy światami

Wyobraź sobie, że inni przestają cię widzieć i słyszeć…

Elizabeth Valchar – śliczna, popularna i idealna – budzi się na jachcie po imprezie z okazji swoich osiemnastych urodzin, które świętowała w towarzystwie szóstki najbliższych przyjaciół. Słyszy uporczywy łomot. Idzie sprawdzić źródło hałasu, a to, co widzi, zmienia w jej świecie wszystko. Nagle dostrzega, że myliła się co do siebie i swoich bliskich. Mozolnie, krok po kroku, odtwarza układankę ze wspomnień – pełnych gorzkiej prawdy, brudnych tajemnic i miłości – żeby wreszcie znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytanie – o własną tożsamość i najcenniejsze wartości w życiu. Jessica Warman zabiera nas w zapierającą dech w piersiach podróż pełną tajemnic, boleśnie prawdziwych postaci i wzruszających romansów, a przede wszystkim opowieść o nadziei, odkupieniu, miłości i wybaczeniu.

Informacje dodatkowe o Pomiędzy światami:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2011-11-15
ISBN: 978-83-7648-933-9

Kup książkę Pomiędzy światami

Pomiędzy światami - opinie o książce

Avatar użytkownika - dorota198
dorota198
Przeczytane:2016-01-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie czytelnicze 2016,
Lekko się czyta, pomimo, że zakończenie jest do przewidzenia. Książka idealna na oderwanie się od rzeczywistości. Mottem książki jest to, że jeżeli czegoś się naprawdę pragnie, to nie ma przeszkód żeby to osiągnąć. Największe tajemnice są do odgadnięcia, tylko potrzeba na to czasu.
Avatar użytkownika - ola2998
ola2998
Przeczytane:2015-08-27, Ocena: 5, Przeczytałam,
Główna bohaterka usiłuje przypomnieć sobie, co dokładnie stało się w dniu jej imprezy urodzinowej. Kiedy poszukuje odpowiedzi, zdarzenia z teraźniejszości przeplatają się z przeszłością Liz i choć wspomnienia mogą wydawać się przypadkowe oraz w ogóle nie związane z wydarzeniami, są brakującymi elementami układanki, które z czasem zazębiają się o siebie i później pozwalają spojrzeć na wszystko z szerszej perspektywy. Już od pierwszych stron jesteśmy rzuceni na głęboką wodę. Zamiast stopniowego wprowadzenia, śmierć Elizabeth następuje natychmiastowo, jest szybkim wstępem do całej historii. Jednak nie mogę powiedzieć, że dalej akcja gna na łeb na szyję, bo tak nie jest. Momentami potrafiła się ciągnąc i ciągnąc, nie wnosząc nic nowego, a powtarzające się opisy potęgowały to uczucie, skutecznie zniechęcając. Mimo to nie brak tu zaskakujących zwrotów akcji, a mnogość wątków nieco przyjemnie zaskakuje. Brakło mi jednak elementu zaskoczenia, bo choć się pojawił to był nieco przewidywalny. Jessica Warman stworzyła bardzo ciekawe postacie. Sama Elizabeth wywoływała u mnie skrajne emocje. Raz potrafiła mnie nieźle zdenerwować, bym później mogła z całego serca jej współczuć. Nieraz irytowało mnie to, że nawet po śmierci, w sytuacji kryzysowej najważniejszą rzeczą o jaką się martwiła, był wygląd. Jednak główną bohaterkę poznajemy dopiero z rozwojem wydarzeń, kiedy wszystkie cegiełki powoli wskakują na swoje miejsce. Początkowo jako rozpieszczoną, bogatą amerykańską nastolatkę, która rządziła szkołą i nie liczyła się z uczuciami innych, ale na kolejnych kartkach widzimy zagubioną dziewczynę, oddaną całym sercem swojemu kochanemu chłopakowi i naznaczoną piętnem przeszłości. Podobała mi się również kreacja pozostałych bohaterów. Mamy Richiego, pełnego sprzeczności chłopaka Elizabeth, zazdrosną Josie oraz niewinną Caroline. Każda z postaci wyróżnia się swoim charakterem i niemożliwością jest rozgryzienie któregokolwiek z nich, dopóki nie dotrzemy do końca. Wszyscy noszą maski i dopiero z rozwojem wydarzeń poznajemy ich prawdzie "ja". Warto jeszcze wspomnieć, że nie jest to paranormal romance czy typowa powieść fantastyczna i jeśli tego oczekujecie to porzućcie swoje nadzieje, ponieważ jest to tylko miły dodatek do całości. Jessica Warman stara się poruszyć wiele problemów, towarzyszących współczesnym czasom, takich jak toksyczna przyjaźń czy zaburzenia odżywiania. To naprawdę wielowątkowa powieść i dużo osób znajdzie tu coś dla siebie. "Pomiędzy światami" jest zaskoczeniem, miłym zaskoczeniem muszę dodać. Może i ma swoje wady, ale historia Elizabeth łapie za serducho, a zakończenie pozostawia po sobie dziwne uczucie. Ma melancholijny, nieco gorzki wydźwięk. Jestem pewna, że tę książkę zapamiętam na długo i zachęcam innych do zapoznania się z nią. http://mojeksiazki-ola.blogspot.com/2015/08/pomiedzy-swiatami-jessica-warman.html
Avatar użytkownika - natalia10433
natalia10433
Przeczytane:2014-06-18, Ocena: 6, Przeczytałam,
Są tylko trzy słowa, które mogę użyć by opisać tą książkę: KOCHAM TĄ KSIĄŻKĘ!
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2012-12-01, Ocena: 4, Przeczytałam,
Autorka liczy sobie 30 wiosen i napisała 3 powieści dla młodzieży. Do przeczytania "Pomiędzy światami" zachęciły mnie recenzje. Ponieważ prawie nie czytam literatury dla młodzieży, podjęłam to ryzyko. Czy śmierć definitywnie kończy nasz żywot na tym łez padole? Liz wraz z przyjaciółmi świętuje na jachcie swoje 18 urodziny. W nocy budzi się i widzi swoje ciało za burtą. Spotyka Alexa, którego zabił pijany kierowca. Razem , jako duchy, wyruszają w świat wspomnień, które uświadamiają im prawdę o nich samych. Za życia Liz zależało tylko na przedmiotach: ubraniach, samochodach, imprezach. Stopniowo wyłania się inny obraz jej osoby: choroba i smutek ubrane w drogie ciuchy i okryte makijażem. Ciekawie skonstruowana fabuła, zmuszająca do refleksji. Dobrze się czyta. Akurat na zimowy wieczór.
Avatar użytkownika - wegorz666
wegorz666