POPR-ańcy. Wiosenny Galimatias

Tom 2 cyklu POPR-ańcy

Wiosna w Chacie pod Wierchami wybucha bez uprzedzenia. Papuga strada zmysły, Scul przeczuwa katastlofę, Gambit skrywa tajemnicę, a szczeniaki - jak to szczeniaki - rozrabiają. Ktoś wyczuje krowę (w maśle!),ktoś inny odkryje w sobie duszę wodnej bestii, a na domiar złego będą… jaja.

Informacje dodatkowe o POPR-ańcy. Wiosenny Galimatias:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-08-10
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Ilustracje:Hubert Grajczak

Tagi: Opowieści obyczajowe i rodzinne dla dzieci i młodzieży góry rodzinne czytanie przyjaźń zwierzęta wartości bhp w górach przygodówka powieść przygodowa wiara w siebie

Kup książkę POPR-ańcy. Wiosenny Galimatias

POPR-ańcy. Wiosenny Galimatias - opinie o książce

Avatar użytkownika - ksiazka_pachnie_
ksiazka_pachnie_
Przeczytane:2023-08-27,

RECENZJA

„Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty”

Czy Wy też, taj jak ja czekaliście na kolejny tom przygód ekipy z Chaty pod Wierchami? Ja nie mogłam się doczekać. Kiedy dowiedziałam się, że kolejny tom jest już dostępny, rzuciłam wszystko i usiadłam do czytania.

Wiosna w Chacie pod Wierchami wybucha bez uprzedzenia. Papuga strada zmysły, Scul przeczuwa katastlofę, Gambit skrywa tajemnicę, a szczeniaki — jak to szczeniaki — rozrabiają. Ktoś wyczuje w maśle krowę a ktoś inny odkryje w sobie duszę wodnej bestii, a na domiar złego będą… jaja. Wyruszcie w kolejną przygodę z sepleniącym gryzoniem, przemądrzałym psem, rozdartą arą i rozbrykanymi szczeniakami, którym zamarzyła się kariera górskich ratowników. Na razie jednak muszą uratować siebie z tego wiosennego galimatiasu!

”POPR-ańcy. Wiosenny galimatias” to książka nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych, bo w każdym z nas drzemie wewnętrzne dziecko. Anna Sakowicz zabiera nas w góry, do góralskiej chaty. Zaprasza nas do świata dwu i czworonożnych przyjaciół. To tutaj, w tej chacie ludzie i zwierzęta tworzą prawdziwą rodzinę. W tym tomie również nie zabrakło zabawnych sytuacji. Śmiechu było co niemiara. Ale! Znajdziemy tam również smutne i chwytające za serce historie. „Wiosenny galimatias” to książka z przesłaniem. Autorka poprzez ten cykl uczy dzieci, ale i dorosłych, przyjaźni, miłości oraz akceptacji. Pokazuje, że każdy jest równy i w każdym jest dobro. Książkę przeczytałam jednym tchem. Czuję niedosyt i czekam na kolejny tom przygód ekipy z Chaty pod Wierchami.

Avatar użytkownika - sistersasbook
sistersasbook
Przeczytane:2023-08-10, Ocena: 5, Przeczytałam,

ZWIERZĘCA ZABAWA
Hej, hej :)
Wspaniała historia dla najmłodszych ze zwierzęcymi bohaterami w tle i zabawnymi sytuacjami z nimi w roli głównej ? Jeżeli szukacie czegoś takiego, takiej historii, to mamy dla was cudowną propozycję od Legimi.
Tak, dzisiaj premierę ma kolejna część POPR-ańców ! Tym razem jest to Wiosenny galimatias. Zapraszamy na recenzję.
"- Jesteś gotowy? - upewniłem się. - Melduję posłusnie, ze tak. - Możemy ruszać? - Ty tu jesteś sefem, a ja cłonkiem dluzyny.
Drużyny? - Rozejrzałem się, ale poza nami nikogo nie było. -„Psed wyluseniem w dlogę
należy zeblać dluzynę". Nie słysałeś? - No drużyna - mruknąłem.- tak... Jaka akcja, taka drużyna. "
Gambit rusza w góry na poszukiwania szczeniaków, które ruszyły na ratunek dzieciom sąsiadów. Towarzysząca im burza nie jest pomocna w znalezieniu przyjaciół. Na dodatek w ogródku zostaje znalezione jajo, nikt nie wie do kogo ono należy.
Na początku chcemy powiedzieć wam,że jeżeli nie czytaliście poprzedniej części, to nie macie się co martwić. W książce znajduje się przypomnienie najważniejszych historii z poprzedniego tomu. Więc na spokojnie możecie zacząć od tego. Chociaż oczywiście zapraszamy do przeczytania wcześniejszej części, gdy akcja w tej części zaczyna się właśnie od w chwili zakończenia tamtej.
Przygody Gambita i jego przyjaciół, to urocze opowiadanie, dla młodszych czytelników. Pomimo tego,że czasem znajdują się w nim trudne słowa, to wszystko jest wytłumaczone, a nawet na końcu znajduje się słownik tych cięższych wyrazów.
Opowieść ta to magiczna przygoda, którą odbywamy razem z arcyzabawnymi zwierzętami. My same, chociaż już raczej dorosłe śmiałyśmy się co chwilę. Banan na naszych ustach nie znikał. Szczególnie zabawny był szczur, który co chwilę rzucał śmiesznymi powiedzonkami albo piosenkami.
Jest to również słodka i lekka powieść, od której się nie będziecie mogli oderwać. A dlaczego słodka ? A dlatego,że znajduje się w niej pięć cudownych szczeniaków, które uczą się dopiero życia, co powoduje naprawdę wiele zabawnych zdarzeń.
Tu zabawna sytuacja goni zabawną sytuację. Począwszy od gadającej papugi, która myśli,że złoży jajo, kończąc na koniu, który będzie uczyć jedną suczkę poprawnej wymowy.
Jest to historia, w którą autorka tchnęła życie. Tu każde zwierzę jest inne, każdy ma swój odmienny styl bycia i co najważniejsze każdy ma swoją historię do opowiedzenia.
Jest to również opowieść o rodzinie, o więziach, o przyjaźni.
Ponadto musicie zobaczyć te ilustracje. Po prostu są przepiękne i oddają kolorowy oraz zabawny charakter tej historii.
Jeżeli, więc chcecie przeczytać lekką i prosta historię o zwierzętach, z przygodą w tle. To polecamy wam POPR-ańcow. Warto :)

Avatar użytkownika - Damaczytasama
Damaczytasama
Przeczytane:2023-08-13,

Mieszkańców chaty pod Wierchami poznaliśmy w pierwszej części "POPR-ańców". Tych ludzkich i tych futerkowych. Całej tej menażerii przewodzi Gambit, owczarek niemiecki na emeryturze. To pies mądry, spokojny i zrównoważony. A ponieważ do "jego" domu zostały podrzucone szczeniaki, Gambit postanawia się nimi zaopiekować i nauczyć życia

"POPR-ańcy. Wiosenny galimatias" to druga część historii, która obfituje w przygody każdego rozmiaru. W życiu bohaterów nie zawsze jest wesoło. Dzieci sąsiadów i szczeniaki gubią się w górach. Małe pieski dzielą się swoją przejmującą i smutną opowieścią z dzieciństwa. Jest też dużo zabawnych i komicznych sytuacji np. ta z maselniczką.

W chacie pod Wierchami cały dzień panuje rwetes, raban i zamęt. Psikusy i harce. Wrzaski, piski i odgłosy zwierzaków. Z nimi nie sposób się nudzić.

"POPR-ańcy. Wiosenny galimatias" to książka, która porusza istotne i ważne tematy: okrucieństwo ludzi wobec zwierząt, uczucie, że jest się słabszym i mniej wartościowym na tle grupy.

Czyta się ją świetnie i szybko. Każdy wyniesie z niej coś mądrego i wartościowego niezależnie ile ma lat.

Uwielbiam wszystkich bohaterów i nie mogę się doczekać kontynuacji.

Serdecznie Wam polecam. To wspaniała lektura i super zabawa dla wszystkich.

Avatar użytkownika - zaczytanababka
zaczytanababka
Przeczytane:2023-08-10, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

#wiosennygalimatias to drugi tom przygód mieszkańców chaty pod Wierchami. Na czele zgrai stoi niezawodny owczarek niemiecki Gambit, który stara się zapanować nad rozbrykanym towarzystwem.

Historia od razu rusza z kopyta, gdy Gambit wyrusza na poszukiwania zaginionych szczeniaków.

Zabawne przygody, wzruszające historie i dynamiczna akcja sprawią, że nie sposób odejść od lektury. Jako rodzic cieszę się, gdy książka nie tylko bawi, ale edukuje. Tu z pomocą przychodzi sympatyczny owczarek, z którego pomocą dzieci dowiedzą się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w górach.

Z czystym sumieniem zachęcam do przesłuchania książki w wersji audio. To słuchowisko to istna frajda, nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców i dziadków. Te dźwięki, muzyka, podział głosów na różnych lektorów - to wszystko sprawia, że chce się tylko słuchać więcej i więcej.

Książka dostępna na Legimi!

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2023-08-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Moje 2023,
Plan Agaty (#2). Dogonić miłość
Anna Sakowicz0
Okładka ksiązki - Plan Agaty (#2). Dogonić miłość

Agata z małymi przeszkodami realizuje kolejne punkty planu. Chce przecież być jak Bridget Jones. Nie udało się jej schudnąć, nie znalazła jeszcze mężczyzny...

Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek
Anna Sakowicz0
Okładka ksiązki - Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek

Dwójka sąsiadów, sześcioletnia Zosia i siedmioletni Franio mają niezwykłą przyjaciółkę - to ruda jak marchewka wiewiórka Julia...