Porozmawiajmy jak dorośli. Jak walczyłem z europejskimi elitami

Wydawnictwo: Krytyka Polityczna
Data wydania: 2019-01-11
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tytuł oryginału: Adults In The Room: My Battle With Europes Deep

Niektórzy wchodzą w politykę w garniturze. Warufakis wjechał w nią na motorze w czarnej ramonesce.

Polityczna gra na przetrzymanie, ciosy w plecy i zakulisowe gierki. Salonowe gry, których nie powstydziłby się nawet Watykan. Najbardziej kontrowersyjny ekonomista świata ujawnia sekrety swojej walki o Grecję z europejskimi instytucjami.

Co się dzieje, gdy zadzierasz z Unią Europejską i masz już 300 miliardów euro długu? Czy da się z nią twardo negocjować? Były grecki minister finansów w końcu doprowadził europejskie elity do wściekłości. Prawdziwa polityka jednak rozgrywała się, jak zawsze, za zamkniętymi drzwiami. O tym właśnie jest ta książka.

Jeden z moich nielicznych bohaterów. Dopóki mamy Warufakisa, możemy mieć nadzieję.

Slavoj Žižek

Tagi: Handel międzynarodowy

Kup książkę Porozmawiajmy jak dorośli. Jak walczyłem z europejskimi elitami

Opinie o książce - Porozmawiajmy jak dorośli. Jak walczyłem z europejskimi elitami

Janis Warufakis0
Okładka ksiązki - A słabi muszą ulegać?. Europa, polityka oszczędnościowa a zagrożenie dla globalnej stabilizacji

Powstanie i kryzys strefy euro to efekt nadziei, marzycielskich założeń, kompletnie nietrafionych pomysłów i brutalnych starć polityków. Sam początek...

Sekret Heleny
Lucinda Riley;