Porwanie w Tiutiurlistanie

Powieść wpisana na międzynarodową listę IBBY, International Board on Books for Young People, która zbiera światowe arcydzieła literackie dla dzieci i młodzieży Porwanie w Tiutiurlistanie od dziesięcioleci cieszy się niesłabnącą popularnością wśród czytelników, o czym świadczy kilkanaście wydań krajowych, teatralne adaptacje, wersja kinowa oraz liczne tłumaczenia. Wojciech Żukrowski w mistrzowski sposób konstruuje wciągającą, pełną niezwykłych zwrotów akcji fabułę z elementami powieści awanturniczej, baśni oraz fantasy - dzięki temu Porwanie w Tiutiurlistanie jest świetną lekturą zarówno dla młodszego, jak i starszego czytelnika. Niezwykłe przygody trójki przyjaciół - koguta Pypcia, kota Mysibrata oraz lisicy Chytraski - opowiedziane z humorem, trzymają w napięciu do ostatniej strony! Wojciech Żukrowski (1916-2000) Prozaik, poeta, reportażysta, scenarzysta. Autor powieści dla dzieci i młodzieży, m.in. Porwanie w Tiutiurlistanie, Na tronie w Blabonie, Mój przyjaciel słoń oraz wielu książek dla dorosłych, m.in.: Lotna (głośna ekranizacja Andrzeja Wajdy z 1959 roku), Kamienne tablice, Plaża nad Styksem, Wędrówki z moim Guru, Okruchy weselnego tortu. Paweł Kłudkiewicz (ur. 1978) Ilustrator, grafik, komiksiarz, z wykształcenia architekt. Wydał autorski album komiksowy pt. Miś Misza. Oxygenesis (pierwsza część cyberpunkowego komiksu przygodowego).

Informacje dodatkowe o Porwanie w Tiutiurlistanie:

Wydawnictwo: inne