Pośród skałek

Zbiór wierszy dla dzieci wykorzystujący elementy personifikacji i motyw bajek ezopowych. Można znaleźć w nim zarówno przedstawicieli świata zwierzęcego, jak i roślinnego. Ślimak, żabka, dzięcioł, niedźwiedź, stokrotka, wierzba płacząca to tylko niektórzy bohaterowie przedstawianego zbioru. Jego najważniejszą zaletą jest przede wszystkim obecność morału i ekologiczny wydźwięk zawartych w nim utworów. Wiersze dodatkowo wzbogacone są kolorowymi ilustracjami.

Informacje dodatkowe o Pośród skałek:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: b.d
Kategoria:
ISBN: 83-7441-920-8

Kup książkę Pośród skałek

Pośród skałek - opinie o książce

Autor w sposob bardzo poetycki a zarazem trafny opisuje dawna wies polska przedstawiając integralna jej czesc- przyrode; stosujac personifikacje i wynikajace z kazdego utworu przeslanie czy morał. Prosta forma trafia do dziecka, a moral jest dedykowany dojrzalemu czytelnikowi. Pozwala to zachecic odbiorce do wyjscia z domu sprzed ekranu monitora komputera aby w pelni skorzystac z widoku, dzwieku, zapachu i atmosfery łaki, stawu,lasu itd. GORĄCO POLECAM!!!
adresatem ksiażeczki są nie tylko dzieci ale również dorośli, którzy czasem zapominają o zasadach dobrego współżycia. Bardzo dobra lektura dla całej rodziny na wieczór.
Avatar użytkownika - joasia9595
joasia9595