Postępowanie administracyjne i postępowanie przed sądami administracyjnymi

W podręczniku zostały omówione wszystkie rodzaje postępowania, funkcjonujące w administracji publicznej: począwszy od postępowań uregulowanych w kodeksie postępowania administracyjnego i w ordynacji podatkowej, poprzez administracyjne postępowanie egzekucyjne, postępowanie w sprawach o wykroczenia, porządkowe i dyscyplinarne, po postępowanie przed sądami administracyjnymi - ze szczególnym uwzględnieniem ich funkcji, skutków prawnych oraz wzajemnych powiązań między poszczególnymi postępowaniami. Zaletą podręcznika jest zwięzłe i kompleksowe ujęcie postępowań admi-nistracyjnych i sądowoadministracyjnych - zwłaszcza obecnie, kiedy przepisy regulujące postępowanie administracyjne pojawiają się w różnych ustawach.Autorzy wykorzystali najnowszy dorobek nauki prawa o postępowaniu administracyjnym, orzecznictwo organów administracji publicznej, Trybunału Konstytucyjnego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego. Całość dopełnia podstawowa literatura oraz przejrzysty skorowidz rzeczowy. Podręcznik przeznaczony jest dla studentów uniwersyteckich wydziałów prawa i administracji, wydziałów administracji i służb porządku publicznego w wyższych szkołach administracji publicznej oraz wydziałów administracji i zarządzania w wyższych szkołach przedsiębiorczości, ekonomicznych, zarządzania, bankowości i finansów, a także pracowników służby cywilnej i samorządu terytorialnego. Stan prawny na 1 października 2005 roku.

Informacje dodatkowe o Postępowanie administracyjne i postępowanie przed sądami administracyjnymi:

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne

Kup książkę Postępowanie administracyjne i postępowanie przed sądami administracyjnymi

Postępowanie administracyjne i postępowanie przed sądami administracyjnymi - opinie o książce