Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek

Nie tak dawno temu i całkiem niedaleko stąd (może nawet na sąsiedniej ulicy) wydarzyła się rzecz niesłychana, rzecz niesamowita. Ach, powiedzmy to sobie szczerze, wydarzyła się rzecz straszna! Mały chłopiec odkrywa, że z jego pokoju... znikają książki. Co za koszmar! Kto śmie je wykradać? Sprawę trzeba jak najszybciej zgłosić na policję, przecież wszyscy wiedzą, że miejsce książek jest w biblioteczce!

Kto zdoła powstrzymać tajemniczego rabusia? I czy książki wrócą na półki?

Pełna humoru i fantazji opowiastka, która uczy dzieci poszanowania dla książek.

Ta wesoła historia z pewnością spodoba się dzieciom, rodzicom i... książkom.

Informacje dodatkowe o Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2021-10-25
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
Tytuł oryginału: Wanted! Ralfy Rabbit, Book Burglar

Kup książkę Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek

Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek - opinie o książce

Twórczość Pani autorstwa Emily MacKenzie spodobała mi się tak bardzo, że po przeczytaniu książki pt. ''Poszukiwany! Tajemniczy pożeracz książek'' zechciałam odkrywać kolejne tajemnicze i magiczne zagadki króliczka imieniem Rafcio znajdujące się na łamach książki pt. ''Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek''.

W tej części książki na samym początku zwróciłam szczególną uwagę na zamieszczoną na tyle okładki informacje na temat głównego poszukiwanego bohatera. Zawiera ona cenne wskazówki dotyczące, z czego on najbardziej słynie, na jakie on słowa reaguje, o co jest podejrzany oraz narysowany jest jego portret.

Zaciekawiło mnie najbardziej w trakcie czytania tej książki, dlaczego główny bohater się tak zachowuje nieładnie, co nim kieruje, gdy dokonuje nietaktownych dla niego samego kradzieży, czy zastanawia się nad tym, co robi w danym momencie, czy nie sprawia komuś tym przykrości, że kiedy znika taka znaczna ilość książek to czy on myśli o tych osobach, które lubią czytać książki, co one będą czytać?

Lubię, kiedy w trakcie czytania w bogato zawartej treści książki mogę pozwolić sobie na to, że ja również chcę podążać śladami za bohaterami, a może ja również znajdę rozwiązanie nad tą niełatwą zagadką, w której nie ma okazywanej litości przed tym, co nastąpi dalej i czy nadejdzie szczęśliwe jej rozwiązanie bądź też nie?

Gdy czyta, się tego rodzaju książki z gatunku literatury dziecięcej to aż występuje ogromna w sercach radość, gdyż mały czytelnik od razu polubi głównego bohatera króliczka Rafcia nie tylko dlatego, że lubi on czytać, ale jest on taki niewinny, nieśmiały, a czasem nie wyraża uczuć, bo tak mocno jest zakochany w świecie książek.

Czy tym razem królikowi uda się pokonać przeszkody czytelnicze, czy pozna kogoś, kto to podziela jego czytelnicze pasje, czy spełnią się jego marzenia?

Pani Emily MacKenzie kolejny raz mnie nie zawiodła, ponieważ mogłam dzięki niej na nowo poznać, jak to jest, gdy czuje się lekki strach w odkrywaniu swoich małych czytelniczych pasji wśród małych zwierzęcych czytelników. Zadbała ona o styl oraz o to, aby podczas zapoznawania się z jej bohaterami zaprzyjaźnić się z nimi, a może spotkać się z nimi.

Wydawnictwu Jedność dla dzieci dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania książki autorstwa Emily MacKenzie pt. ''Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek''.

Polecam przeczytać tę książkę.

Poszukiwany! Tajemniczy pożeracz książek
Emily MacKenzie0
Okładka ksiązki - Poszukiwany! Tajemniczy pożeracz książek

Pewnego razu królik Rafcio, wielki miłośnik książek, i pani bibliotekarka odkrywają, że nieznany sprawca... wygryza w książkach dziury! Dziury małe i całkiem...