Recenzja książki: Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Mądrzy ludzie zachęcają do czytania książek. Podobno jest ono niczym aktualizacja oprogramowania mózgu. I pewnie rzeczywiście tak jest – jak przekonuje treść książeczki Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek – czytać warto.

Ponieważ królik Rafcio nie wyobrażał sobie życia bez czytania, ciągle czytał. Nie kusiło go pyszne jedzenie, muzyka czy tańce na festynie. Nie interesował się też sałatą ani marchewką. Wolał czytać. A przyznać trzeba, że miał w czym wybierać: podział książek na cztery zasadnicze działy (lektury, ulubione, warte polecenia oraz te, które w najbliższym czasie bezwzględnie trzeba przeczytać) dawał Rafciowi mnóstwo możliwości: mógł wybierać, wsłuchiwać się w szelest przewracanych kartek, poznawać znaczenie nowych słów, utrwalać znajomość zasad pisowni. Mógł być też kapitanem pirackiego statku. Mógł nawet nie spać, byle wolno mu było czytać. Przeczytał już wszystkie książki z domowej biblioteczki. Skąd weźmie kolejne? Koniecznie musiał coś wymyślić. I wymyślił… Nocą, kiedy wszyscy już spali, Rafcio zakradał się do domów ludzi i czytał ich wiersze, komiksy, słowniki i książki kucharskie. Ależ Rafcio był z siebie zadowolony! Ileż wierszy, komiksów, słowników i książek kucharskich miał teraz na własność! Sytuacja taka mogłaby trwać do końca świata, gdyby nie… Artur, który też uwielbiał czytać, a także komisarz Kałuża. Co z taśmy wspaniałości skusiło Rafcia? Dlaczego nie wolno przywłaszczać sobie cudzych książek? Interesująca treść książeczki wszystko wyjaśni.

Skierowana do przedszkolaków zabawna publikacja Wydawnictwa Jedność zostanie przez nie przyjęta z radością. Małych czytelników ucieszy znajomość pozytywnych bohaterów, których sympatyczne twarze przedstawione zostały na kolorowych ilustracjach autorstwa Emily MacKenzie. Łatwe do zapamiętania dialogi pomogą zrozumieć przekaz – czytanie się opłaca: stymulując mózg, kształci wyobraźnię, logiczne myślenie i pamięć wzrokową, poszerza słownictwo, likwiduje nudę, rozwija współodczuwanie, intuicję i empatię, a także ułatwia zrozumienie myśli, emocji oraz motywów działania innych ludzi. Duży format oraz sztywne kartki książeczki to jej dodatkowe atuty. Mały czytelnik chętnie zaprzyjaźni się z królikiem Rafciem, a po odwiedzeniu wraz z nim biblioteki na łamach Poszukiwanego, chętnie odwiedzi i tę, bliską jego miejsca zamieszkania.

Kup książkę Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek

Zobacz opinie o książce Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek
Poszukiwany! Tajemniczy pożeracz książek
Emily MacKenzie0
Okładka ksiązki - Poszukiwany! Tajemniczy pożeracz książek

Pewnego razu królik Rafcio, wielki miłośnik książek, i pani bibliotekarka odkrywają, że nieznany sprawca... wygryza w książkach dziury! Dziury małe i całkiem...

Retorsja
Tomasz Brewczyński