"Spóźnię się"... "Dlaczego to tyle trwa?"... "Jedź! Już bardziej zielone nie będzie!"... "Gdzie on jest -- rozumiem, żeby się spóźniać godzinę, dwie. Ale piętnaście minut?!"... "Czemu to zawsze mój kasjer ogłasza włoski strajk?"... "Winda, winda, gdzie ta przeklęta winda?"
Jeśli możesz podpisać się pod którymś z tych zdań, bez wątpienia cierpisz na chorobę zwaną pośpiechem.

W życiu na wszystko przychodzi odpowiedni czas. Dlatego uwierz: oprócz czasu działania jest też czas czekania. Kiedy grunt osuwa Ci się spod nóg i czujesz, że mózg może zaraz eksplodować, przymknij oczy, weź głęboki wdech i policz do dziesięciu albo do stu... Do stu diabłów! Nie pomogło? W takim razie pozostaje Ci jedno -- znaleźć chwilę na przeczytanie tej książki i przypomnienie sobie, jak może wyglądać świat bez wariującego szybkościomierza.

Czekanie to część życia. Warto na moment zwolnić, by zyskać:

anielski spokój ducha, radość z chwili, wewnętrzną równowagę emocjonalną, zdrowy dystans do świata i siebie samego, wytrwałość w działaniu, siłę w pokonywaniu przeszkód, cierpliwość i wyrozumiałość dla innych.

Masz na to dokładnie tyle czasu, ile Ci potrzeba.

"Panie Boże! Proszę Cię, daj mi cierpliwość i TO JUŻ!" Oren Arnold

Informacje dodatkowe o Potęga cierpliwości. Zwolnij, by cieszyć się szczęściem, sukcesem i spokojem umysłu:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2007-10-11
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Potęga cierpliwości. Zwolnij, by cieszyć się szczęściem, sukcesem i spokojem umysłu

Potęga cierpliwości. Zwolnij, by cieszyć się szczęściem, sukcesem i spokojem umysłu - opinie o książce

M. J. Ryan0
Okładka ksiązki - Postanowienia noworoczne. Jak zmienić nawyki, zrealizować plany i spełnić marzenia

Zmień swoje życie na lepsze! Nowy rok, okrągłe urodziny, diagnoza lekarska, osiągnięcie granicy bankructwa -- to sytuacje, w których najczęściej...

Więcej przebojowości! Jak pewnie kroczyć przez życie
M. J. Ryan0
Okładka ksiązki - Więcej przebojowości! Jak pewnie kroczyć przez życie

Przypomnij sobie, jak pięknie być sobą! Uwolnij się od bezsensownych zasad i natrętnych ludzi! Zaufaj sobie i zdobywaj świat według własnych reguł...