Potęga nadziei

Wydawnictwo: Szaron
Data wydania: 2012-11-30
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-63271-05-3
Liczba stron: 488

Ocena: 5.71 (7 głosów)

Pierwsza z dwóch części sagi Francine Rivers przedstawia trudne relacje pomiędzy kilkoma kolejnymi pokoleniami matek i córek.

Na początku dwudziestego wieku pełna temperamentu Marta Schneider opuszcza Szwajcarię w poszukiwaniu lepszego życia, zdeterminowana spełnić nadzieje swojej matki. Jej bogata w doświadczenia podróż prowadzi ją przez Europę do Kanady, gdzie poznaje przystojnego Nicklasa Walterta. Nie była jednak w pełni przygotowana ani do poświęceń, jakie musi ponieść, ani do małżeństwa czy macierzyństwa, kiedy dociera na pustynne tereny Kanady, a następnie na obszary suchych kalifornijskich dolin, by zajmować się rodziną.

Nadzieją Marty jest zapewnić dzieciom lepsze życie, ale doświadczenie nauczyło ją, że szansę przetrwania mają najsilniejsi. Jej trudna miłość, często jest źle odbierana, szczególnie przez starszą córkę Hildemarę Rose, która zabiega o akceptację matki. Pośród dramatu drugiej wojny światowej Hildie przeżywa swoją wielką miłość i sama zakłada rodzinę. Lecz nieoczekiwane i tragiczne wydarzenia zmuszają matkę i córkę do stawienia czoła swoim ułomnościom i pogłębiającą się, dzielącą je przepaścią, która grozi rozłąką na zawsze.

Francine Rivers, jest autorką bestsellera "Potęga miłośc"i, która została uznana za klasykę literatury chrześcijańskiej i przez niemal dziesięć lat zajmuje miejsce na liście bestsellerów. Francine opublikowała ponad 20 powieści z motywem chrześcijańskim (wszystkie należą do grupy bestsellerów). Jej powieści chrześcijańskie były wielokrotnie nagradzane. W marcu 2010 roku Francine została uznana za najlepiej sprzedającą się pisarkę na liście New York Timesa, kiedy to Potęga nadziei zadebiutowała na 12 miejscu listy bestsellerów.

Książki Francine zostały przetłumaczone na dwadzieścia różnych języków i w wielu krajach, takich jak Niemcy, Holandia, czy Południowa Afryka, uznane są za bestsellery.

Francine i jej mąż Rick mieszkają w Północnej Kalifornii. Pisarstwo przybliża ją do Boga,a przez swoją pracę może wyrażać uwielbienie dla Jezusa za to wszystko, co On czyni w jej życiu.

Kup książkę Potęga nadziei

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:,
Wiara, nadzieja, miłość Matka i córka. Najlepsze przyjaciółki, połączone wyjątkową, bo nierozerwalną więzią. Albo odwieczni wrogowie. Żadna inna relacja nie jest tak trudna i skomplikowana, żadna też nie jest tak wyjątkowa. O matkach i córkach powstało wiele filmów i wiele powieści przedstawiających słodko-gorzkie historie, wielkie nadzieje i rozczarowania. A jakie barwy nadała tej relacji Francine Rivers, autorka dwutomowej sagi, opublikowanej nakładem wydawnictwa Szaron? Potęga nadziei – tom pierwszy, uświadamia, że miłość może niejedno mieć imię, zaś niekiedy w imię tego uczucia możemy także krzywdzić. Historię dwóch kobiet, w których żyłach płynie ta sama krew, kobiet, pomiędzy którymi unosi się mur dumy, poświęcenia, ale i wielkiej miłości, powinna przeczytać każda matka i każda córka. To piękna, refleksyjna opowieść o borykaniu się z codziennością oraz o Bogu, bowiem to On daje niejednokrotnie bohaterom siłę do tego, by wstać i walczyć dalej. Wyjątkowości książce dodaje fakt, iż – jak sama autorka przyznaje – wiele motywów zostało zainspirowanych historią jej rodziny oraz wydarzeniami, o których czytała w pamiętniku matki. Tym samym otrzymujemy powieść, którą możemy umiejscowić w czasie i przestrzeni oraz bohaterów, którzy z kukieł nakreślonych pociągnięciami pióra zamieniają się w żywe postaci, które ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Potęga nadziei


Najpierw poznałam część drugą rodzinnej sagi "Dziedzictwo Marty", która nosi tytuł "Potęga marzeń", a jej recenzję przeczytać możecie TU. Później dostałam część pierwszą, i właśnie o niej, chciałam Wam dziś krótko opowiedzieć.

W tej części - "Potęga nadziei" Francine Rivers - poznajemy rodzinną historię Marty, czyli w zasadzie poznajemy całą rodzinę od podstaw. Trudne relacje rodzinne, walka dziewczyny o marzenia i lepsze życie, walka ze stereotypami, typu kobiety nie mogą studiować, kobiety mogą pracować tylko jako pielęgniarki czy pomoce domowe. W dzisiejszych czasach takie nakazy i zakazy są nie do pomyślenia, ale dawniej...
Ciężko nam uwierzyć, że to co teraz jest normą, bez czego nie wyobrażamy sobie życia, kiedyś było zakazane, a nieposłuszeństwo skutkowało gniewem i karami.

W tej powieści poznamy również rodzinę Marty i krótko przybliżona zostanie nam historia jej chorej córki. To z pewnością ułatwi zrozumienie części drugiej, może wyjaśni postępowanie i burzliwe relacje matki z córką, ale mówiąc szczerze... Nie widzę różnicy w moim zainteresowaniu publikacjami, czy łatwości nadążania za wydarzeniami, w momencie gdy trzymam się odpowiedniej kolejności. Zaczęłam niby od końca, ale wiem wszystko co potrzebuję i nadal czuję się zainteresowana.

Jedyna trudność jaką napotykam, to ta w recenzowaniu. Dlaczego? Dlatego, że nie ma wielkich różnic pomiędzy częściami. Teraz poznałam szczegóły, ale większość została przedstawiona przez autorkę w kolejnym tomie.
Całość sagi tworzy spójną opowieść. Tu podobnie jak poprzednio znajdziemy wiele powiązań z religią i Bogiem, zapewnień, że modlitwa jest w stanie uleczyć duszę, a jeśli nie uleczyć to pomóc w trudach codziennego życia.
To książkach o trudach życia codziennego i relacjach między matką i córką, ale również o dumie i radości z bycia matką.
To książka przyjemna, chociaż nie należy do najłatwiejszych. Jej narracja jest niezwykle ciekawa, wątki bardzo rozbudowane. Zachwyci każdego.

Link do opinii
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2015-03-30, Ocena: 6, Przeczytałam,
cudowna historia...trudna, ale piękna... moc nadziei- uzdrawiająca...
Link do opinii
Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2019-01-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2018-12-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 2018,
Avatar użytkownika - Caroline_0
Caroline_0
Przeczytane:2015-08-08, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - majkanew
majkanew
Przeczytane:2013-09-12, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Książe
Francine Rivers0
Okładka ksiązki - Książe

Jonatan... jeden z pięciu mężczyzn, którzy żyjąc bez rozgłosu – zmienili wieczność . Z ZAPAŁEM RUSZAŁ DO BOJU LUD SZANOWAŁ GO ZA SIŁĘ JEGO WIARY POKORA...

Aaron. Arcykapłan, brat Mojżesza. Część 2
Francine Rivers0
Okładka ksiązki - Aaron. Arcykapłan, brat Mojżesza. Część 2

Aaron. Jego odwaga przesłoniła lęk brata. Składał ofiary przebłagalne za grzechy ludu. Jego głos niósł Słowo Boże. Mojżesz rozdzielił wody Morza...

Zobacz wszystkie książki tego autora