Potęga nadziei

Wydawnictwo: Szaron
Data wydania: 2012-11-30
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-63271-05-3
Liczba stron: 488
Dodał/a opinię: zaczytana_emigra

Ocena: 5.71 (7 głosów)


Najpierw poznałam część drugą rodzinnej sagi "Dziedzictwo Marty", która nosi tytuł "Potęga marzeń", a jej recenzję przeczytać możecie TU. Później dostałam część pierwszą, i właśnie o niej, chciałam Wam dziś krótko opowiedzieć.

W tej części - "Potęga nadziei" Francine Rivers - poznajemy rodzinną historię Marty, czyli w zasadzie poznajemy całą rodzinę od podstaw. Trudne relacje rodzinne, walka dziewczyny o marzenia i lepsze życie, walka ze stereotypami, typu kobiety nie mogą studiować, kobiety mogą pracować tylko jako pielęgniarki czy pomoce domowe. W dzisiejszych czasach takie nakazy i zakazy są nie do pomyślenia, ale dawniej...
Ciężko nam uwierzyć, że to co teraz jest normą, bez czego nie wyobrażamy sobie życia, kiedyś było zakazane, a nieposłuszeństwo skutkowało gniewem i karami.

W tej powieści poznamy również rodzinę Marty i krótko przybliżona zostanie nam historia jej chorej córki. To z pewnością ułatwi zrozumienie części drugiej, może wyjaśni postępowanie i burzliwe relacje matki z córką, ale mówiąc szczerze... Nie widzę różnicy w moim zainteresowaniu publikacjami, czy łatwości nadążania za wydarzeniami, w momencie gdy trzymam się odpowiedniej kolejności. Zaczęłam niby od końca, ale wiem wszystko co potrzebuję i nadal czuję się zainteresowana.

Jedyna trudność jaką napotykam, to ta w recenzowaniu. Dlaczego? Dlatego, że nie ma wielkich różnic pomiędzy częściami. Teraz poznałam szczegóły, ale większość została przedstawiona przez autorkę w kolejnym tomie.
Całość sagi tworzy spójną opowieść. Tu podobnie jak poprzednio znajdziemy wiele powiązań z religią i Bogiem, zapewnień, że modlitwa jest w stanie uleczyć duszę, a jeśli nie uleczyć to pomóc w trudach codziennego życia.
To książkach o trudach życia codziennego i relacjach między matką i córką, ale również o dumie i radości z bycia matką.
To książka przyjemna, chociaż nie należy do najłatwiejszych. Jej narracja jest niezwykle ciekawa, wątki bardzo rozbudowane. Zachwyci każdego.

Kup książkę Potęga nadziei

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Potęga nadziei
Inne książki autora
Rut
Francine Rivers0
Okładka ksiązki - Rut

Rodowód Łaski: Rut to trzecia część fascynującej sagi o pięciu kobietach wymienionych w biblijnej genealogii Jezusa Chrystusa. Choć bohaterki tej...

Sylas. Skryba, towarzysz Pawła z Tarsu
Francine Rivers0
Okładka ksiązki - Sylas. Skryba, towarzysz Pawła z Tarsu

Sylas - jeden z pięciu mężczyzn, którzy żyjąc bez rozgłosu – zmienili wieczność. Majątek zapewniał mu wysoką pozycję społeczną. Posłuszeństwo...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje