Potęga nadziei

Wydawnictwo: Szaron
Data wydania: 2012-11-30
ISBN: 978-83-63271-05-3
Dodał/a opinię: zaczytana_emigra

Najpierw poznałam część drugą rodzinnej sagi "Dziedzictwo Marty", która nosi tytuł "Potęga marzeń", a jej recenzję przeczytać możecie TU. Później dostałam część pierwszą, i właśnie o niej, chciałam Wam dziś krótko opowiedzieć.

W tej części - "Potęga nadziei" Francine Rivers - poznajemy rodzinną historię Marty, czyli w zasadzie poznajemy całą rodzinę od podstaw. Trudne relacje rodzinne, walka dziewczyny o marzenia i lepsze życie, walka ze stereotypami, typu kobiety nie mogą studiować, kobiety mogą pracować tylko jako pielęgniarki czy pomoce domowe. W dzisiejszych czasach takie nakazy i zakazy są nie do pomyślenia, ale dawniej...
Ciężko nam uwierzyć, że to co teraz jest normą, bez czego nie wyobrażamy sobie życia, kiedyś było zakazane, a nieposłuszeństwo skutkowało gniewem i karami.

W tej powieści poznamy również rodzinę Marty i krótko przybliżona zostanie nam historia jej chorej córki. To z pewnością ułatwi zrozumienie części drugiej, może wyjaśni postępowanie i burzliwe relacje matki z córką, ale mówiąc szczerze... Nie widzę różnicy w moim zainteresowaniu publikacjami, czy łatwości nadążania za wydarzeniami, w momencie gdy trzymam się odpowiedniej kolejności. Zaczęłam niby od końca, ale wiem wszystko co potrzebuję i nadal czuję się zainteresowana.

Jedyna trudność jaką napotykam, to ta w recenzowaniu. Dlaczego? Dlatego, że nie ma wielkich różnic pomiędzy częściami. Teraz poznałam szczegóły, ale większość została przedstawiona przez autorkę w kolejnym tomie.
Całość sagi tworzy spójną opowieść. Tu podobnie jak poprzednio znajdziemy wiele powiązań z religią i Bogiem, zapewnień, że modlitwa jest w stanie uleczyć duszę, a jeśli nie uleczyć to pomóc w trudach codziennego życia.
To książkach o trudach życia codziennego i relacjach między matką i córką, ale również o dumie i radości z bycia matką.
To książka przyjemna, chociaż nie należy do najłatwiejszych. Jej narracja jest niezwykle ciekawa, wątki bardzo rozbudowane. Zachwyci każdego.

Kup książkę Potęga nadziei

Zobacz opinie o książce Potęga nadziei
Pudełko po butach. Opowieśc nie tylko dla dzieci
Francine Rivers0
Okładka ksiązki - Pudełko po butach. Opowieśc nie tylko dla dzieci

Dzieciństwo małego Timmiego trudno nazwać szczęśliwym. Jego tata odsiaduje karę więzienia a mama nie jest w stanie zapewnić mu właściwej opieki. Chłopiec...

Ogród Leoty
Francine Rivers0
Okładka ksiązki - Ogród Leoty

Tajemnica sprzed lat wpływa na życie kilku pokoleń kobiet: tytułowej Leoty - starszej pani "z charakterkiem", jej despotycznej i zrzędliwej córki...

Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;