Powrót Anny

Ocena: 5 (5 głosów)

Nikt nie rani bardziej niż rodzina.

Doktor Noah Alderman, samotnie wychowujący syna wdowiec, powtórnie żeni się z cudowną kobietą Maggie Ippolitti. Po raz pierwszy od wielu lat on i jego syn są znowu szczęśliwi. Szczęśliwa jest również Maggie - mimo tęsknoty za Anną, córką, której nie widziała od czasu, gdy ta była niemowlęciem. Los jednak daje kobiecie jeszcze jedną szansę - Maggie będzie mogła ponownie zostać matką dziecka, które - jak wcześniej myślała - straciła na zawsze.

Anna to olśniewająca, lecz buntująca się przeciwko wszelkim zasadom, siedemnastolatka. Maggie, uszczęśliwiona powrotem córki, ignoruje pierwsze znaki ostrzegawcze bezsprzecznie sygnalizujące, że jej małżeństwo i rodzinę czekają poważne kłopoty. Co prawda razem z Noah doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że obecność Anny diametralnie zmieni ich życie, nie spodziewali się jednak, że wszystko potoczy się tak szybko i tak fatalnie.

Wstrząs następuje, kiedy Anna zostaje zamordowana, a Noah oskarżony o tę zbrodnię i postawiony przed sądem. Maggie musi stawić czoło nie tylko rozpaczy wywołanej stratą córki, ale też świadomości, że morderstwa mógł dokonać jej ukochany mąż.
Jednak w świetle pewnych informacji uzyskanych niedługo po tragedii Maggie postanawia dociec prawdy na własną rękę, a to doprowadzi ją do odkrycia spraw mroczniejszych, niż mogłaby sobie kiedykolwiek wyobrazić.

"Powrót Anny" to znakomity, trzymający w napięciu aż do ostatniej strony dramat rodzinny i wstrząsający thriller psychologiczny.

Scottoline, mistrzyni pełnych napięcia dramatów rodzinnych, z wielkim znawstwem i wyczuciem stawia na głowie życie bohaterki. Złudzenia, poczucie winy i manipulacja - oto, czego doświadczy Maggie na kartach powieści.
"Booklist"

Lisa Scottoline - autorka licznych bestsellerów z listy "New York Timesa", laureatka Nagrody Edgara, przewodnicząca organizacji Mystery Writers of America oraz pomysłodawczyni kursów Justice & Fiction na University of Pennsylvania Law School, dzięki którym zdobyła nagrodę dla najlepszego wykładowcy. Książki Scottoline zostały do tej pory wydane w nakładzie przeszło 30 milionów egzemplarzy w 35 krajach, a prawa do jej thrillerów zostały zakupione przez telewizję i wytwórnie filmowe. Lisa mieszka w Filadelfii w towarzystwie gromadki uroczych, choć niezbyt posłusznych zwierzaków.

Informacje dodatkowe o Powrót Anny:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-04-06
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788382340914
Liczba stron: 512
Tytuł oryginału: After Anna

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Powrót Anny

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Powrót Anny - opinie o książce

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2021-05-26, Ocena: 5, Przeczytałam,

Maggie nie dane było uczestniczyć w życiu córki. Po przeżytej psychozie poporodowej zostaje uznana za niezdolną do bycia matką i Anna pozostaje przy ojcu. Po kilku latach Maggie poznaje Noah, wdowca samotnie wychowujacego syna. Pobierają się i od teraz tworzą szczęśliwą rodzinę. Dla Maggie jednak los szykuje niespodziankę, pewnego dnia kobieta odbiera telefon od swojej córki. Kobieta będzie mogła ponownie zostać matką dziecka, które myślała, że straciła na całe życie.
Anna okazuje się jednak rozpieszczoną nastolatką, nie lubi zasad i podporządkowywania się innym.  Jej matka, w przeciwieństwie do Noah, nie dostrzega zagrożeń jakie niesie ze sobą zachowanie Anny. Doskonale wiedzieli, że obecność Anny zmieni ich życie ale nie spodziewali się, że sprawy przybiorą wręcz dramatyczny obrót.
Wkrótce Anna zostaje zamordowana a oskarżonym o zbrodnię jest Noah. Od tej chwili codziennie uczestniczymy w rozprawie sądowej. Powoli odkrywane są karty i na jaw wychodzą wszystkie tajemnice rodzinne.

To było naprawdę dobre. Jakiś czas temu miałam okazję poznać pióro autorki i mniej wiecej wiedziałam czego się spodziewać. Lisa Scottoline ma niezwykły styl, który sprawia, że książki czyta się z niezwykłą przyjemnością. Każda jej powieść jest inna i każda na swój sposób zaskakuje. Tym razem autorka porusza kilka trudnych tematów, takich jak problem psychozy poporodowej czy odebranie praw do opieki nad dzieckiem. Pełna zwrotów akcji fabuła sprawia, że książkę czytamy z zapartym tchem.
 
"Powrót Anny" to naprawdę dobry thriller psychologiczny i dramat rodzinnym w jednym z zaskakującym zakończeniem. Jeżeli macie ochotę na sporą dawkę emocji to polecam Wam z całego serca poznać historię Anny.

Dziękuję @proszynski_wydawnictwo za możliwość przeczytania książki 💙

Link do opinii
Avatar użytkownika - Ogrod-ksiazek
Ogrod-ksiazek
Przeczytane:2021-05-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Nie jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, natomiast każde z nich uważam za udane. Niewątpliwie to właśnie wcześniejsze doświadczenia były powodem dla którego z przyjemnością sięgnęłam po tą książkę. W końcu autor którego już znam i lubię gwarantuje dobrą rozrywkę.

Przed laty Maggie została pozbawiona możliwości kontaktu z córką. Obecnie ma nową rodzinę, męża Noaha i przysposobionego syna. Wiedzie spokojne i unormowane życie. Pewnego dnia kontaktuje się z nią Anna jej córka. Od tego momentu wszystko bardzo się zmienia. Dochodzi do pewnego nieszczęścia za sprawcę którego uważa się Noaha. Ten opis to tylko kropla w morzu wydarzeń.

Dostałam do ręki historię która mnie zdecydowanie wciągnęła. Na początku wiedziałam, że mam w ręku thriller psychologiczny więc pewne było, że powrót Anny nie jest taki oczywisty. Jednak autorka stanęła na wysokości zadania i z tego co wydawało mi się tak pewne zrobiła zaskakująca opowieść.

Zdecydowanie lubię styl pisania Autorki. Ma swoją delikatność słowa, czasami wręcz miękkość. Jednak mimo to, jej historie bywają niezwykle twarde. Każda jej książka ma w sobie element zaskoczenia, niepewności jak również tajemnicy. Poza tym te opowieści niosą w sobie zazwyczaj spory bagaż emocjonalny i dzięki temu czuję się w nie niezwykle zaangażowana. Ta o której piszę przedstawia nam historię pewnej rodziny i ich dramat. Miłość matki do córki, tęsknotę i olbrzymie pragnienie budowania wspólnego życia. Do czego to doprowadzi?

Książka jest prowadzona w dwóch ramach czasowych, które w pewnym momencie zaczynają się łączyć. Dzięki temu czułam większą niepewność, nie wszystko było jasne, zaczynały się budzić wątpliwości co do moich przypuszczeń... Takie emocje powodują, że nie chce się odkładać książki. Już pierwszy rozdział informuje nas o tym, że stało się coś złego. Jednak to nie powoduje uczucia pewności a wręcz przeciwnie. Zaczyna się rodzić coraz więcej pytań na które chciałam uzyskać odowiedź.

Podsumowując... jeśli macie ochotę na dawkę emocji, napięcia i odrobiny a może nawet trochę więcej mroku to bardzo polecam. Jest to książka która zapewni to wszystko a nawet jeszcze więcej.

Link do opinii
Avatar użytkownika - aniabex
aniabex
Przeczytane:2021-04-11, Ocena: 6, Przeczytałam,

„(…) życie nie byłoby takie zabawne, gdybyśmy wiedzieli, gdzie ukrywa swoje skarby. Czasami trzeba ich poszukać. Czasami trzeba o nie zawalczyć. A czasami masz je u swoich stóp.
Tak czy owak, czekają.
Na ciebie”.

Maggie, kobieta, która w wyniku przebytej psychozy poporodowej utraciła możliwość uczestniczenia w życiu swojej ukochanej córeczki, po latach związała się ze wspaniałym mężczyzną, wdowcem samotnie wychowującym syna. Pomimo nieustającej tęsknoty za córką, Maggie mogła poczuć się szczęśliwa i spełniona. Życie jednak ją zaskoczyło i po 17 latach jej utracony skarb – Anna pozwala, by matka odzyskała córkę.
Anna nie była typową nastolatką pod żadnym względem. To biedna bogata dziewczynka z dziwnie przebiegłym uśmiechem. Każdy jej krok był wykalkulowany, wyliczony na efekt. To reżyserka dwuznacznych sytuacji. A jej powrót wywrócił życie rodziny Maggie do góry nogami.
Cała rodzinę czaka zatem niełatwa próba. Sprawdzian z zaufania i z miłości. Konieczność i celowość następujących po sobie zdarzeń sprawia, że cała historia stanowi mroczną i pochłaniającą lekturę. Anna testuje granice psychicznej wytrzymałości ludzi, którzy myśleli, że ich miłość jest trwała i stabilna. Powrót Anny dzieli rzeczywistość na przed i po, sprawia, że już nic nigdy nie będzie takie same.
„Powrót Anny” to znakomicie pomyślany dramat rodzinny, thriller psychologiczny z zaskakującym zakończeniem, które do samego końca trudno przewidzieć.
Polecam💙.

Link do opinii
Avatar użytkownika - zaBOOkowana
zaBOOkowana
Przeczytane:2021-05-08, Ocena: 5, Przeczytałem,

Maggie jest szczęśliwą żoną Noaha i macochą dla jego syna, Caleba. Jednak słowo „macocha” nie oddaje więzi, jaka łączy kobietę z dzieckiem. Jest to prawdziwa miłość, uczucie obustronne. Maggie jednak bardzo tęskni za swoją córką z pierwszego małżeństwa – Anną. Straciła prawo do opieki zaraz po porodzie, a ówczesny mąż uniemożliwił jej całkowicie kontakty z dziewczynką.

Pewnego dnia dzieje się coś nieoczekiwanego. Maggie odbiera telefon od swojej córki, która prosi o spotkanie. To niewyobrażalne uczucie! Kobieta ma ochotę skakać do samego nieba, jest naprawdę szczęśliwa i nie sądziła, że kiedyś usłyszy takie słowa od Anny. Po owym spotkaniu okazuje się, że dziewczyna wyrosła na piękną i silną kobietę. Po kilku takich spotkaniach Anna wprowadza się do życia Maggie. I tutaj zaczynają się schody, a sielanka nie trwa długo. Nagle wszystko zaczyna się psuć. Pewnego wieczoru Anna zostaje zamordowana, a podejrzanym jest mąż Maggie – Noah. Czy to mężczyzna dopuścił się tego bestialskiego czynu? Jakie miał pobudki?

 

Jakie to było dobre! Dawno nie czytałam tak świetnie skrojonej intrygi, choć wszystko od początku wydawało się czarno-białe. Jakże się pomyliłam! Zakończenie, choć dziwne, bardzo nieprzewidywalne i zdecydowanie odwróciło wszystko do góry nogami! W książce znajduje się dużo elementów procesu sądowego, co jest bardzo ciekawym elementem.

 

Nie znam poprzednich książek Autorki, przeczytałam jedynie tę i naprawdę jestem zachwycona! Pióro, lekkość pisania, pomysł na fabułę, poprowadzenie czytelnika przez całość procesu sądowego oraz to zakończenie – czapki z głów! Polecam!

Link do opinii
Inne książki autora
Niegrzeczna dziewczynka
Lisa Scottoline0
Okładka ksiązki - Niegrzeczna dziewczynka

Kiedy zaledwie trzydziestokilkuletnia Cate Fante zostaje mianowana sędzią federalnym, wydaje się, że świat i wielka kariera stoją przed nią otworem. Ale...

Czekam na ciebie
Lisa Scottoline0
Okładka ksiązki - Czekam na ciebie

Najbardziej na świecie pragnęła zostać matką. A teraz boi się, że ojcem jej wymarzonego dziecka jest seryjny morderca. Christine Nilsson i jej mąż Marcus...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Czarcie Lustro
Magdalena Zimniak
Czarcie Lustro
Nielat
Piotr Kościelny
Nielat
Gwiazdy widzą wszystko
Danuta Korolewicz ;
Gwiazdy widzą wszystko
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Głosujcie na Wilka!
Davide Cali ;
Głosujcie na Wilka!
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy