Powrót bodyguarda

Tom 3 cyklu Seria o bodyguardzie
Ocena: 5.8 (5 g³osów)

Romans z Theo zmieni³ uporz±dkowany ¶wiat Mikaeli Brown w niebezpieczn± grê o ¿ycie. Kobieta musi wybraæ pomiêdzy dobrze prosperuj±cym biznesem modowym i towarzystwem ludzi p³awi±cych siê w luksusie a nieokie³znanym mê¿czyzn± ¶ciganym przez demony przesz³o¶ci. Kochankowie uciekaj± przed bezwzglêdnymi gangsterami i policj± na greck± wyspê. Tu, otoczeni szumem Morza ¦ródziemnego, szukaj± chwili wytchnienia oraz sposobu na bezpieczny powrót do domu i oczyszczenie siê z zarzutów. Równocze¶nie Theo snuje plan zemsty. Czy Mikaela jest gotowa na zabójcz± konfrontacjê? Czy tajemnice z przesz³o¶ci Theo i rosn±ce zagro¿enie zniszcz± ich mi³o¶æ? A mo¿e odbuduj± wzajemne zaufanie? Jak skoñczy siê historia kobiety i mê¿czyzny, których po³±czy³a namiêtno¶æ silniejsza ni¿ rozs±dek i strach o ¿ycie?Powrót bodyguarda zamyka trylogiê, w ramach której ukaza³y siê Sekret bodyguarda i Ucieczka bodyguarda.

Informacje dodatkowe o Powrót bodyguarda :

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2023-02-14
Kategoria: Rozrywka, humor
Jêzyk orygina³u: polski

wiêcej

Kup ksi±¿kê Powrót bodyguarda

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Powrót bodyguarda - opinie o ksi±¿ce

Powrót Bodyguarda" Marta Maciejewska Wydawnictwo Szara Godzina to ostatni tom cyklu w którym ukaza³ siê "Sekret Bodyguarda" oraz "Ucieczka Bodyguarda". Autorka kolejny raz intryguje i zaskakuje fabu³±. Mi³o¶æ, strach, ucieczka, namiêtno¶æ i walka o lepsze ¿ycie. Te i wiele innych w±tków znajdziecie czytaj±c ksi±¿kê. Lekki i przyjemny styl autorki nie pozwoli Wam od³o¿yæ ksi±¿ki na bok do samego koñca.

"To, co z pozoru wydawa³o siê idyll±, by³o tylko z³udzeniem. ¯ycie takie w³a¶nie jest. Karmi siê zwyk³± iluzj±. Tak czêsto zazdro¶cimy innym, bo wydaje nam siê, ¿e maj± lepiej".

Ostanie rozdzia³y poprzedniej czê¶ci niejednokrotnie doprowadza³y mnie o szybsze bicie serca, pozostawiaj±c w g³owie mnóstwo pytañ. Z niecierpliwo¶ci± czeka³am na zakoñczenie losów Theo i Mikaeli. Tym razem autorka zaskoczy³a mnie niejednokrotnie. Bohaterowie musz± podj±æ walkê o lepsze ¿ycie i bezpieczeñstwo. Ucieczka na greck± wyspê mia³a daæ im wytchnienie oraz czas na opracowanie planu powrotu do dawnego ¿ycia. Niestety policja oraz niebezpieczni gangsterzy depcz± im po piêtach. Mikaela bêdzie musia³a podj±æ szereg decyzji i dzia³añ , które wp³yn± na ca³e jej ¿ycie. Natomiast Theo bêdzie musia³ rozliczyæ siê z przesz³o¶ci±. Czy mu siê to uda i do czego to zaprowadzi? Czy bohaterowie bêd± szczê¶liwi i ich mi³o¶æ wytrwa? Co takiego wydarzy siê w ich ¿yciu i kto ucierpi? Czy w obliczu ¶mierci jeste¶my w stanie racjonalnie my¶leæ?

"Szczê¶cie zale¿y tylko od nas samych. Trzeba na nie ciê¿ko pracowaæ. To od nas zale¿y, jakie my¶li wpu¶cimy do naszej g³owy, jak bêdziemy reagowaæ na ró¿ne sytuacje. Tylko od nas zale¿y, które uczucie bêdziemy pielêgnowaæ, karmiæ i podsycaæ. Optymizm i wdziêczno¶æ za to, co mamy, czy strach, lêk, pesymizm i wieczn± pogoñ za czym¶ wiêcej–wybór zawsze nale¿y do nas. Mo¿na nauczyæ siê byæ szczê¶liwym, ale to cholernie trudne zadanie."

Na te i inne pytania musicie znale¼æ odpowied¼ w ksi±¿ce. Ja z niecierpliwo¶ci± czeka³am na zakoñczenie losów Theo i Mikaeli. Choæ muszê przyznaæ ¿e ¿al siê ¿egnaæ. Autorka kolejny raz intryguje i zaskakuje. Dodatkowo ¶wietnie wykreowane postacie i ich emocje, poch³aniaj± czytelnika nie pozwalaj±c od³o¿yæ mu ksi±¿ki na bok. Momentami musia³am przerwaæ czytanie, by móc och³on±æ. Do tego ostatnie rozdzia³y sugerowa³y zakoñczenie, z którym siê nie zgadzam.Na szczê¶cie losy bohaterów koñcz± siê tak... Je¶li chcecie siê przekonaæ jak, koniecznie siêgnijcie po ksi±¿kê. Ja osobi¶cie polecam i gwarantujê Wam niesamowit± lekturê pe³n± emocji i zwrotów akcji.

Avatar u¿ytkownika - Mirela
Mirela
Przeczytane:2023-03-07, Ocena: 6, Przeczyta³am,

RECENZJA

🩷🔥"Powrót Bodyguarda"🔥🩷

AUTOR: Marta Maciejewska

Wydawnictwo Szara Godzina

Czy przed przesz³o¶ci± mo¿na uciec?

Czy szczê¶cie zale¿y tylko wy³±cznie od nas samych?

"To, co z pozoru wydawa³o siê idyll±, by³o z³udzeniem. ¯ycie takie w³a¶nie jest. Karmi siê zwyk³± iluzj±. Tak czêsto zazdro¶cimy innym, bo wydaje nam siê, ¿e maj± le­piej. Lecz czy tak jest w rzeczywisto¶ci?.... A wystarczy podej¶æ bli¿ej, by przekonaæ siê, ¿e prawda wygl±da zupe³nie inaczej."

Powrót Bodyguarda zamyka trylogiê i jest ¶wietnym zwieñczenie historii g³ównych bohaterów Mikaeli i Theo.
Autorka fina³ow± czê¶æ zakoñczy³a z  przytupem. Niejednokrotnie zosta³am zaskoczona i czyta³am j± z przyspieszonym biciem serca.
Pocz±tek do¶æ spokojny, maj± trochê problemów, poza tym ¿yj± jak w mydlanej bajce. Bajka zamienia siê w emocjonaln± przeja¿d¿kê, przeplatan± akcj± i przeró¿nymi zwrotami wydarzeñ. Koñcówka rozwali³a mnie totalnie, p³aka³am i czyta³am. My¶lê sobie, ¿e tak nie mo¿e siê skoñczyæ. Có¿ najlepszego autorka zrobi³a, nie zgadzam siê na takie co¶. Wiêcej nie zdradzê, musicie siêgn±æ po ksi±¿kê i sami dowiedzieæ siê jak zakoñczy siê historia Mikaeli i Theo.

Znajdziecie,  tutaj wszystko pocz±wszy od wci±gaj±cej fabu³y, piêknych widoków,  mieszanki przeró¿nych emocji, akcji, niebezpieczeñstwa, z³o¶ci, zazdro¶ci, ciê¿kich wyborów, piêknych chwil i  nieoczekiwanego i zaskakuj±cego zakoñczenia.

Autorka piêknie opisuje widoki greckich wysp, co dodaje uroku tej historii.
Ca³o¶æ bardzo szybko siê czyta za spraw± lekkiemu stylowi pisowni autorki.
Spêdzi³am z ni± wyj±tkowo mi³o czas.

Bohaterowie ¶wietnie wykreowani, widzimy ich przemianê. Robili wszystko,  aby wyj¶æ obronn± rêk± z problemów, w których siê znale¼li, co wcale nie by³o takie pro­ste. Zmienili siê i to bardzo.
Czuæ by³o emocje, prawdziw± mi³o¶æ miêdzy nimi. To, co ich ³±czy³o, by³o prawdziwe.
Ona, kiedy pojawi³a siê w jego ¿yciu, wywróci³a je do góry nogami.
Mikaela pokaza³a Theo inny ¶wiat, uczy³a ¿yæ na nowo i pokaza³a, jak mo¿na ¿yæ.
Theo niespodziewanie wkroczy³ do jej ¿ycia i wywróci³ je o sto osiemdziesi±t stopni. Wcze¶niej ¿y³a prac±, a teraz zrozumia³a co jest wa¿ne w ¿yciu najbardziej.

Sceny erotyczne rozpalaj±, podsycaj± wyobra¼niê i kipia³y namiêtno¶ci±.

"...¿ycie nie zawsze uk³ada siê po na­szej my¶li. Cza­sem trzeba graæ takimi kartami, jakie zosta³y nam rozdane. Mo¿na albo podj±æ wyzwanie i spróbowaæ byæ szczê¶liwym, albo walczyæ z losem, stawiaæ siê i cierpieæ. "

Mikaela i Theo uciekaj± na greck± wyspê i rozpoczynaj± nowy rozdzia³ w swoim ¿yciu. Niestety musieli porzuciæ wszystko za sob± i odnale¼æ siê w nowej rzeczywisto¶ci. Jednak wcale nie bêdzie im  tak ³atwo odnale¼æ siê na rajskiej wyspie.
Dawna rodzina mê¿czyzny nie zapomnia³a i nie da tak ³atwo o sobie zapomnieæ. Przesz³o¶æ ci±gle o sobie przypomina, nie daj±c chwili wytchnienia.
Tajemnice z przesz³o¶ci przynios± wiele zmian i zagro¿± ich mi³o¶ci.

-Czy dla mi³o¶ci warto wszystko rzuciæ?
-Czy rajska wyspa jest, tym o czym marzyli?
-Co siê stanie, jak przesz³o¶æ ich dogoni?
-Czy zmierz± siê z ca³ym ¶wiatem i bêd± walczyæ ramiê w ramiê?
-Czy dawna rodzina Theo pozwoli o sobie zapomnieæ?
-Czy oczyszcz± siê z zarzutów?
-Czy bêd± szczê¶liwi?
-Czy naprawi± wszystkie b³êdy?
-Czy odzyskaj± kontrolê nad w³asnym ¿yciem?
-Co naszykuje dla nich los?

Dziêkujê bardzo autorce za egzemplarz do recenzji.

Polecam 🩷🩷🩷

„Nawet przez my¶l jej nie przesz³o, jak g³êboko siê zakopa³a i ¿e ju¿ niebawem zabraknie jej tchu, bo lawina z³ych wydarzeñ poch³onie wszystko, co spotka na swej drodze”

Mikaeli i Theo, co prawda udaje siê uciec i chwilowo zgubiæ trop. Ale Ci, którzy chc± ich dopa¶æ maj± nie gorsze umiejêtno¶ci, a mo¿e nawet lepsze ni¿ Theo. Ukrywanie siê i mylenie tropu, a w dodatku wszelkie medialne doniesienia, wzbudzaj± w Mikaeli morze negatywnych emocji. Theo robi wszystko, by choæ trochê wynagrodziæ jej po³o¿enie, w jakim przecie¿ przez niego siê oboje znale¼li, lecz zwrócenie siê o pomoc do kobiety z jego przesz³o¶ci, ma odwrotny skutek, ni¿ ten, który mia³ w planach….
Ucieczka…
Oskar¿enia…
Zadro¶æ, z³o¶æ i namiêtno¶æ, z tym wszystkim, a nawet z wieloma nieprzewidzianymi sytuacjami, przyjdzie zmierzyæ siê w tej czê¶ci Mikaeli.
I choæ bêd± te¿ momenty, które daj± nadziejê na normalne ¿ycie, to wiêkszo¶æ sytuacji sprawi, ¿e zwi±zek tych dwoje bêdzie wisia³ na w³osku i to na baaardzo cienkim.
Emocje, emocje i ci±g³a niewiadoma.

W fina³owej czê¶ci, autorka funduje nam sensacyjno-emocjonalny rollercoaster, a niebezpieczeñstwo i niewiadoma jutra jest ¶wietnie wykreowanym t³em do mi³o¶ci dwojga ludzi, której przynajmniej Theo pocz±tkowo nie mia³ w planach. Mikaela natomiast, zyskuje twardy pancerz, a umiejêtno¶ci, których naby³a w poprzedniej czê¶ci, tworz± lepsz± zbroje, ni¿ jej seksapil i piêkne sukienki. Namiêtno¶æ, co prawda opisana jest w bardzo subtelny sposób, ale k³ótnie kochanków przedstawione tak ogni¶cie, ¿e w jednej chwili, odkrywamy ca³kiem nowe charaktery tych dwoje.

W tej czê¶ci nie bêdzie piêknych sukienek, butów, torebek, za to bêd± piêkne i gor±ce miejsca, w których przyjdzie siê ukrywaæ bohaterom.

No, ale có¿, ¿eby przekonaæ siê o tym, musicie koniecznie siêgn±æ po trzeci± fina³ow± czê¶æ serii o bodyguardzie.
Gor±co polecam !!!

Piêknie dziêkujê autorce i wydawnictwu za mo¿liwo¶æ objêcia patronatem medianym fina³owej czê¶ci tej serii.

Oczywi¶cie polecam wszystkie trzy!

Avatar u¿ytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2023-03-21, Ocena: 6, Przeczyta³em, Recenzenckie,

"Powrót bodyguarda" to tom zamykaj±cy trylogiê, w której sk³ad wchodz± jeszcze "Sekret bodyguarda" oraz "Ucieczka bodyguarda".
W tej ksi±¿ce odnajdziemy masê emocji, a tak¿e niejednokrotnie bêdziemy zaskakiwani przez autorkê.
Przez karty powie¶ci bêd± przewijaæ siê tajemnice, ucieczka, cienie przesz³o¶ci, namiêtno¶æ oraz walka o samego siebie.

Co mnie zaskoczy³o?
M±dro¶ci, które przeplata³y siê w ksi±¿ce.
Marta Maciejewska z wyczuciem umieszcza³a je w narracji, dziêki czemu ksi±¿ka nie nale¿y do grona tych, które wy³±cznie zapychaj± czas i odprê¿aj±. Mo¿na wydobyæ z niej masê cytatów, co zazwyczaj sprawia mi trudno¶æ. Tu, nie by³oby takiego problemu.

Theo i Mikaela mieli odnale¼æ na wyspie upragniony spokój. Mia³ to byæ ich azyl na czas, w którym opracuj± dalszy plan. Niestety, Grecki klimat nie spowolni³ policji ani gangsterów, którzy za wszelk± cenê próbuj± ich schwytaæ.

Oboje stan± przed ciê¿kimi decyzjami. Jedno bêdzie musia³o zmierzyæ siê z przesz³o¶ci±, a drugie podj±æ kroki, które zawa¿± na jej przysz³o¶ci.

Czy ich uczucie przetrwa, kiedy na jaw zaczn± wychodziæ tajemnice? Czy uda im siê uciec przed przeznaczeniem?

Autorka ukry³a w tej powie¶ci bardzo wa¿ny przekaz. Pokazuje nam, ¿e tylko od nas zale¿y, jakie uczucia do siebie dopu¶cimy. Czy pozwolimy zniszczyæ swoje ¿ycie rozterkom, czy zmierzymy siê z nimi z uniesionym czo³em. Jest to bardzo wa¿na lekcja, któr± wiele osób powinno dok³adnie przemy¶leæ.

,,Nic nie dzieje siê drugi raz i dlatego trzeba doceniaæ to, co mamy."

Po wydarzeniach, które ¶ledzili¶my w drugim tomie serii "Sekret bodyguarda", zakochani uciekli do Grecji, by tam odpocz±æ po dramatycznych do¶wiadczeniach i poszukaæ sposobu uporz±dkowania ¿ycia. Nie jest to ³atwe, gdy dawni kumple Theo zawiedli, a Mikaela straci³a najbli¿sz± przyjació³kê. Gdy zaczynamy towarzyszyæ im w kolejnej porcji przygód, zastajemy ich na jednej z greckich pla¿. Z daleka wygl±daj± jak szczê¶liwa para bez problemów. Jednak pozory s± myl±ce, gdy¿ ich ¿ycie ju¿ dawno przesta³o byæ beztroskie. Maj±, bowiem za sob± traumatyczne prze¿ycia, których efektem jest gro¼ba wiêzienia, a nawet ¶mierci. Zw³aszcza Theo ma siê, czego obawiaæ, gdy¿ jako z³odziej i haker narazi³ siê wielu bogatym ludziom, a najbardziej kobietom, których omami³ swoim urokiem, by potem je okra¶æ. Mikaela wie, z kim siê zwi±za³a i teraz razem z nim d¼wiga ciê¿ar przesz³ych zdarzeñ, ale zaczyna powoli mieæ do¶æ takiego ¿ycia i pragnie odzyskaæ nad nim kontrolê. Bywa³y takie momenty, gdy Mikaela mnie dra¿ni³a swoim zachowaniem, pretensjami, niepotrzebnym os±dzaniem i b³êdnym wyci±ganiem wniosków. Postawa Theo w tej czê¶ci wzbudza sympatiê. Nie mam jednak porównania z jego wersj± w dwóch pierwszych czê¶ciach, wiêc podejrzewam, ¿e przeszed³ ogromn± przemianê. Jednak nie we wszystkim jest szczery i próbuje dzia³aæ w tajemnicy przed ukochan±.

Bior±c do rêki trzeci± czê¶æ trylogii, obawia³am siê trudno¶ci z rozeznaniem siê w zawartej w niej historii, gdy¿ nie mia³am okazji przeczytaæ dwóch pierwszych tomów. Jednak bez problemów wniknê³am w tok wydarzeñ, gdy¿ autorka zadba³a o ma³± retrospekcjê dotychczasowych zdarzeñ, tak¿e dla czytelników, którzy czekali na zwieñczenie serii. Ostatnie spotkanie z bohaterami by³o w zesz³ym roku, wiêc im tak¿e na pewno przyda siê takie przypomnienie. Czytanie, zatem trzeciej czê¶ci w oderwaniu od dwóch pierwszych tomów nie powodowa³o u mnie chaosu, a kolejne wydarzenia w ¿yciu bohaterów czyta³am momentami z zapartym tchem.

Pierwsze kilkana¶cie rozdzia³ów ich ¿ycia w Grecji toczy siê bez wiêkszych problemów, gdy¿ skutecznie udaje siê im zwie¶æ poszukuj±cych ich gangsterów. Nie jest ca³kiem bezpiecznie, ale staraj± siê korzystaæ z uroków wyspy Zakinthos, wiêc ta czê¶æ jest stonowana i biegn±ca spokojnym rytmem. Jednak wkrótce wszystko siê zmienia, gdy okazuje siê, ¿e ¶cigaj± ich nie tylko dwaj dawni znajomi, ale jeszcze kto¶ zieje widmem zemsty. To spowodowa³o, ¿e znacznie ciekawsza i bardziej ekspresyjna by³a druga po³owa fabu³y, a zw³aszcza ostatnie rozdzia³y, które s± na miarê spektakularnego zakoñczenia trylogii.

"Powrót bodyguarda" zosta³ zaliczony do romansu erotycznego, ale sceny intymne nie s± w nim dominuj±ce. Te, które siê pojawiaj±, s± napisane ze smakiem, bez nadmiernych szczegó³ów, oddaj±ce uczucia zakochanych w sobie osób. Do tego pani Marta Maciejewska ma bardzo lekki styl pisania, dziêki czemu umiejêtnie prowadzi nas przez poszczególne epizody dostarczaj±c wielu emocji. Czyta³am j± z rosn±cym zainteresowaniem, coraz bardziej wsi±kaj±c w fabu³ê i z podekscytowaniem czeka³am na fina³owe rozstrzygniêcia, boj±c siê, by nie by³o ono zbyt przekombinowane i wbrew moim oczekiwaniom. I muszê przyznaæ, ¿e pomimo pewnej przewidywalno¶ci, uda³o siê autorce mnie zaskoczyæ w pozytywny sposób.

Trylogi± ,,Sekret bodyguarda" pani Marta Maciejewska zaznaczy³a swoj± obecno¶æ na polskim rynku, jako debiutuj±ca pisarka z baga¿em pomys³ów na wci±gaj±c± historiê. Ja przeczyta³am j± dosyæ szybko, a po tym, jakie emocje towarzyszy³y mi przy ostatniej ods³onie losów Theo i Mikaeli, chcia³abym poznaæ ich wcze¶niejsze prze¿ycia zawarte w powie¶ciach ,,Sekret bodyguarda" i ,,Ucieczka bodyguarda", ale te¿ chêtnie siêgnê po kolejne powie¶ci tej autorki.

Ksi±¿kê przeczyta³am, dziêki wspó³pracy z autork±

Inne ksi±¿ki autora
Sekret bodyguarda
Marta Maciejewska0
Ok³adka ksi±zki - Sekret bodyguarda

Romans erotyczny w ¶wiecie wielkich pieniêdzy, niebezpiecznych tajemnic i piêknych ludzi. M³oda, atrakcyjna, niezale¿na. Wydawa³oby siê, ¿e Mikaela Brown...

Proszê, pokochaj mnie Mamo!
Marta Maciejewska0
Ok³adka ksi±zki - Proszê, pokochaj mnie Mamo!

Któ¿ z nas nie pamiêta, jak to jest, kiedy ma siê osiemna¶cie lat i ogromny apetyt na ¿ycie, ¶wiat le¿y u stóp, a przysz³o¶æ jest na wyci±gniêcie rêki...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Fa³szywa królowa