Okładka książki - Poznać i pokochać Maryję. Miesiąc z Matką Jezusa

Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7502-627-6
Tłumaczenie: Lilla Danilecka
Dodał/a książkę: czytam

O jakże kocham Najświętszą Pannę! […] Zwykle przedstawiają nam Ją jako niedostępną, a należałoby raczej ukazać, jak łatwo Ją naśladować. Ona jest bardziej Matką niż Królową! – te słowa św. Teresy od Dzieciątka Jezus mogłyby posłużyć za motto niniejszej książki. Z małym zastrzeżeniem: nawet ci wierni, którzy gorąco kochają i czczą Matkę Jezusa, zwykle widzą w Niej wręcz niedościgniony wzór do naśladowania. Za to słabo znają Ją taką, jaką była podczas ziemskiego życia, które przecież miało również znamiona zwyczajnej, ludzkiej codzienności!

Poznać i pokochać Maryję. Miesiąc z Matką Jezusa to zbiór czytanek Maryjnych przeznaczonych na każdy dzień miesiąca, ułożony przez siostrę Marie-Monique Breynaert. Autorka prowadzi czytelnika krok po kroku po śladach pełnego miłości i wiary życia Maryi z Nazaretu, zachęcając jednocześnie do modlitewnego spotkania z Matką Bożą, by bardziej zbliżyć się do Niej i jeszcze żarliwiej pokochać.

Kup książkę Poznać i pokochać Maryję. Miesiąc z Matką Jezusa

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2017-05-27, Przeczytałem,
Rozważania o Matce Jezusa   Maryja z Nazaretu, Matka Jezusa, była czczona w Kościele od samego początku jego istnienia. Szacunkiem obdarzali ją zresztą nie tylko chrześcijanie, ale również przedstawiciele innych religii. O Jej życiu nie wiemy zbyt wiele. W Nowym Testamencie najczęściej nazywano Ją Matką Jezusa. Wspominali o Niej wszyscy ewangeliści, wymieniono Ją również w Dziejach Apostolskich i w listach św. Pawła. Nie jest tego wiele, ale tradycja zawsze przypisywała Maryi rolę szczególną, a ludzie uznawali Ją za wzór do naśladowania. W ciągu całej historii świata nowej ery pojawia się Maryja wiele razy w objawieniach, występując jako namawiająca do przemiany, pokuty, nawrócenia. Pełna troski, ciepła i niepokoju o los ludzi i świata. Pośredniczka.   Niewielka gabarytowo książka Poznać i pokochać Maryję. Miesiąc z Matką Jezusa została napisana przez siostrę zakonną Marie-Monique Breynaert. Jest formą wędrówki śladami Matki Boga, medytacji biblijnych i teologicznych, połączonych z zachętą do rozważań i modlitwy w oparciu o nie. Teksty zostały ułożone w formie czytanek na każdy dzień miesiąca, tworząc zwartą całość. Szczególnym miesiącem, miesiącem maryjnym, jest maj, w związku z tym mamy 31 rozdziałów i autorka zaleca lekturę jednego rozdziału każdego dnia tego właśnie na przykład miesiąca. Wszystkie rozważania kończy modlitwa „Zdrowaś Maryjo" trochę odmienna od oficjalnego tekstu. Zawiera bowiem wzbogacające ...

Opinie o książce - Poznać i pokochać Maryję. Miesiąc z Matką Jezusa