Pozory mylą

Tom 3 cyklu The Lying Game

Dwa miesiące przed moim zniknięciem zaginął słuch o Thayerze – chłopaku, w którym podkochiwała się Laurel. Nie mam pojęcia, co się z nim stało, ale myślę, że to była moja wina. Niestety nie mogę cofnąć czasu. Jestem martwa, a Emma, moja siostra bliźniaczka, udaje mnie, żeby dowiedzieć się, kto mnie zabił. Powrót Thayera sprawia, że na jaw wychodzą kolejne tajemnice... „Pozory mylą” to trzeci tom nowej serii Sary Shepard – „The Lying Game”. Te ekscytujące powieści o sekretach i kłamstwach zdobyły rzesze fanów na całym świecie. Na ich podstawie powstał serial telewizyjny pod tym samym tytułem. W serii „The Lying Game” ukazały się także „Gra w kłamstwa” i „Nigdy, przenigdy”.

Informacje dodatkowe o Pozory mylą:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2014-06-04
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Two Truths and a Lie
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Mariusz Gądek

Kup książkę Pozory mylą

Pozory mylą - opinie o książce

Avatar użytkownika - wiolamp
wiolamp
Przeczytane:2017-02-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 100 książek 2017,
Kolejny rewelacyjny tom. Wciąż nie wiadomo kto zabił Sutton chociaż wszystko wskazywało na Thayera. Emma żyje w ciągłym strachu ciągle ukrywając kim jest naprawdę. Tylko jej nowy chłopak Ethan wie kim jest. W końcu ujawniają się ze swoim związkiem i nie dochodzi do kompromitacji Ethana. Burzliwe relacje z siostrą wprawiają Emme w zakłopotanie i nie rozumie czemu siostra jest na nią tak bardzo zła, dopiero pod koniec tomu wyjaśnia się za co Lauren jest zła na Sutton. Kim była tajemnicza postać, która potrąciła Thayera? Książka wciągnie każdego kto lubi szybkie zwroty akcji.
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2015-02-16, Ocena: 4, Przeczytałam, z_52 książki 2015 (181),
Autorka po raz kolejny powiela schemat przez co książka sporo traci. Tym razem Emma podejrzewa Thayera, na koniec odkrywa, że jest niewinny i w 4 tomie znowu znajdzie się w punkcie wyjścia. Przewidywalność i rutyna zaczynają mnie powoli zniechęcać do Sary Shepard.
Avatar użytkownika - kawusiaaa
kawusiaaa
Przeczytane:2014-07-24, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,, Mam,

Kłamstwa, które skrupulatnie i z niezwykłą starannością, budujemy w ciągu naszego życia, wokół spraw powszednich, przyozdobione w dekoracyjne, piękne słowa, pozornie tworzą prostą drogę do celu. Jednakże, wraz z nieuchronnym upływem czasu, fałsz i ułuda, które wcześniej dawały nieposkromione poczucie zwycięstwa, nawarstwione, tworzą wyboistą i krętą drogę, w której coraz trudniej przychodzi nam się odnaleźć. Jedno wypowiedziane na głos kłamstwo, rodzi kolejne, tworząc tym samym pętlę wątpliwości i nieporozumień. Nie jesteśmy w stanie żyć w sposób nieskrępowany i swobodny, z pełnym bagażem fałszu u boku Kłamstwo, wcześniej czy później, znajdzie ujście, by wyjść na światło dzienne, ujawniając się w całej okazałości.

Życie Emmy zmieniło swój rutynowy bieg, odkąd w zupełnie przypadkowych okolicznościach, znajduje w internecie filmik, dzięki któremu dowiaduje się, że ma siostrę bliźniaczkę. Dziewczyna, przyjeżdża do rodzinnego miasta odnalezionej bliźniaczki, gdzie ma nadzieję rozpocząć w końcu nowe życie u boku siostry. Optymizm Emmy szybko jednak zostaje bezwzględnie zniszczony, gdy dziewczyna poznaje okrutną tajemnicę- odnaleziona bliźniaczka została zamordowana, a sama Emma, pod groźbą śmierci, musi wcielić się w jej osobę.

W kolejnej książce z serii "The Lying Game” – 'Pozory mylą” Emma w dalszym ciągu wciela się w postać swoje zmarłej siostry Sutton. Dziewczyna, pod warstwą kłamstw, które z dnia na dzień jedynie się namnażają, niebezpiecznie balansuje pomiędzy rzeczywistością i swoim prawdziwym życiem, a fałszem i światem nieżyjącej bliźniaczki. Dziewczyna, wcielając się nieustannie w postać Sutton, coraz bardziej zatraca się w jej życiu, zapominając jak cienka jest granica między prawdą a kłamstwem, jak trudno zgubić się we własnym życiu, grając zupełnie inną rolę.

W trzecim tomie powieści, Emma nie zaprzestaje dalszych poszukiwań podstępnego mordercy siostry, wykluczając kolejne osoby z listy podejrzanych. Nagłe pojawienie się Thayera, zaginionego brata przyjaciółki Sutton, rodzi kolejne wątpliwości, bowiem najprawdopodobniej poszukiwanego przez ostatnie miesiące chłopaka, łączyło coś z zamordowaną Sutton. Co wyniknie z nagłego powrotu Thayera? Czy chłopak ma coś wspólnego ze śmiercią bliźniaczki?

Uwielbiam serię 'The Lying Game”! Kłamstwa, tajemnice i intrygi to największe zalety powieści, pochodzących spod pióra Sary Shepard. Uwielbiam bohaterki tej serii: nietuzinkowe, silne, egoistyczne, podstępne, ale przede wszystkim wierne swojej przyjaźni. Uwielbiam szybką i nieprzewidywalną akcję, która pędzi coraz szybciej, przewijając nieustannie kolejne kartki książki.

Dlaczego więc najnowsza powieść Sary Shepard „Pozory mylą” wypadła słabiej?

Przede wszystkim, autorka wykorzystuje dokładnie ten sam, utarty już schemat, który wystąpił w dwóch poprzednich tomach serii: kolejne postaci powieści, to kolejni potencjalni mordercy Sutton. Emma chaotycznie kluczy wokół kręgu podejrzanych, ujawniając stopniowo kolejne tajemnice. Jednakże, odkrywane na światło dzienne zagadki, wcale nie przybliżają jej do poznania prawdy na temat morderstwa.

Trzeci tom, nie posiada już więc tego osobliwego pierwiastka tajemnicy, który wzbudzał wcześniej prawdziwy niepokój i dreszcz emocji na plecach.

Jednakże, mimo pewnej dozy przewidywalności, czytelnik w dalszym ciągu zostaje mimowolnie wplątany w samo centrum niebezpiecznej intrygi, zmuszając go tym samym do odkrycia prawdy.

Sara Shepard niewątpliwie potrafi kreować w barwny i plastyczny sposób swoich bohaterów. Powieść w dalszym ciągu oferuje bowiem paletę nietuzinkowych postaci, których nie sposób nie lubić. Czytelnik, z każdą stroną, coraz bardziej przywiązuje się do osób zepsutych przyjaciółek i ich niebezpiecznych zabaw, które nierzadko mają na celu zaszkodzić niewinnym.

Podsumowując, trzeci tom, mimo, iż wypadł słabiej na tle poprzednich części, nadal gwarantuje porcję największej rozrywki. Książka nienaturalnie wciąga w świat intryg i zagadek, zmuszając tym samym, do nieustannego przewracania kartek, aż do momentu rozwiązania tajemnicy. Polecam!
Avatar użytkownika - zuza033
Przeczytane:2014-11-28, Ocena: 4, Przeczytałem,
Mordercze
Sara Shepard0
Okładka ksiązki - Mordercze

Zawsze będę was obserwować. A. Aria, Hanna, Spencer i Emily zostały oskarżone o zabicie Alison i wkrótce mają stanąć przed sądem. Wszyscy są przekonani...

Rozpalone
Sara Shepard0
Okładka ksiązki - Rozpalone

„Rozpalone” to dwunasty tom bestsellerowej młodzieżowej serii „Pretty Little Liars” o czterech przyjaciółkach z Rosewood...

Forget Me Not
Julie Soto