Książka jest pierwszą publikacją opisującą pracę opartą na wiedzy na przykładzie przedsiębiorstw tworzących oprogramowanie w Polsce i w USA. Książka pokazuje, że wiele ze współczesnych teorii zarządzania (jak np. empowerment, demokratyzacja miejsca pracy, i in.), a także zapowiadane przemiany w społeczeństwo informacyjne, w rzeczywistości przebiegają zupełnie inaczej, niż zakładano. Książka wpisuje się w nurt obecnie szczególnie aktualny i cieszący się ogromnym zainteresowaniem środowisk naukowych na świecie związany z zarządzaniem wiedzą (knowledge management). Specyficznie poświęcona jest praktykom organizacyjnym w środowisku pracowników wiedzy - w branży wysokich technologii (high-tech). Branże wysokich technologii definiowane są z punktu widzenia potencjału społecznego, tj. ze względu na kwalifikacje zatrudnionych pracowników. [...] Książka dr. Dariusza Jemielniaka reprezentuje bardzo wysoki bardzo poziom teoretyczny i zawiera niezwykle interesujące materiały empiryczne. Nowatorstwo ujęcia i trafność oraz rzetelność interpretacji, a także interesujące wnioski czynią pracę szczególnie godną uwagi. Te wszystkie przesłanki upoważniają do rekomendowania jej jako dzieła do publikacji i upowszechnienia. Prof. dr hab. Monika Kostera Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego Växjö University, Szwecja Książka dr. Dariusza Jemielniaka jest jedną z pierwszych nie tylko w kraju, ale także na świecie, jakościowych analiz przemian w miejscu pracy pracowników wiedzy branży wysokich technologii. Wyniki prezentowanego kilkuletniego projektu badawczego realizowanego w Polsce i w Stanach Zjednoczonych wnoszą oryginalny i ciekawy wkład w teorię organizacji i zarządzania, i rzucają nowe światło na zagadnienia postbiurokracji, społecznej konstrukcji czasu w organizacjach, percepcji zaufania, a także praktyk z zakresu zarządzania personelem w przedsiębiorstwach high-tech. "Praca oparta na wiedzy" to pozycja zdecydowanie nowatorska i powinna być interesująca dla wszystkich badaczy zajmujących się tą tematyką. Prof. dr hab. Andrzej K. Koźmiński Rektor Akademii Leona Koźmińskiego

Informacje dodatkowe o Praca oparta na wiedzy. Praca w przedsiębiorstwach wiedzy na przykładzie organizacji high-tech:

Wydawnictwo: WAiP
Data wydania: b.d
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 978-83-61-40818-5

Kup książkę Praca oparta na wiedzy. Praca w przedsiębiorstwach wiedzy na przykładzie organizacji high-tech

Praca oparta na wiedzy. Praca w przedsiębiorstwach wiedzy na przykładzie organizacji high-tech - opinie o książce

Praca oparta na wiedzy
Dariusz Jemielniak0
Okładka ksiązki - Praca oparta na wiedzy

Praca w przedsiębiorstwach wiedzy na przykładzie organizacji high-tech. Książka jest pierwszą publikacją opisującą pracę opartą na wiedzy na przykładzie...

AI w strategii: rewolucja sztucznej inteligencji w zarządzaniu
Dariusz Jemielniak0
Okładka ksiązki - AI w strategii: rewolucja sztucznej inteligencji w zarządzaniu

Jak AI zmienia biznes i jego otoczenie Dowiedz się, jak wygląda obecnie wykorzystanie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji w zarządzaniu strategicznym...