Praca z dzieckiem ryzyka dysleksji i dysgrafii

Dzieci mogące mieć w przyszłości problemy z czytaniem i pisaniem można zauważyć już w przedszkolu.

W pierwszym rozdziale książki przedstawiona jest problematyka ryzyka dysleksji i dysgrafii. W drugim omawiana jest organizacja zajęć terapeutycznych. Natomiast w rozdziale trzecim znalazły się praktyczne rozwiązania w postaci metod, ćwiczeń, scenariuszy zajęć i planów pracy przydatne podczas prowadzenia zajęć terapeutycznych w przedszkolach z dziećmi ryzyka dysleksji i dysgrafii.

Książka przeznaczona jest dla studentów studiów pedagogicznych o specjalności edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, ale także dla kochających rodziców, którzy pragną zrozumieć problematykę dysleksji i dysgrafii oraz chcą pomóc swoim pociechom.

Anna Klim-Klimaszewska - prof. nzw. dr hab., pedagog zajmujący się problematyką wychowania przedszkolnego, pełni funkcję kierownika Katedry Dydaktyki w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Jest autorką ponad 200 publikacji o charakterze naukowym i popularnonaukowym wydawanych w kraju i za granicą.

Informacje dodatkowe o Praca z dzieckiem ryzyka dysleksji i dysgrafii :

Wydawnictwo: Erica
Data wydania: 2015-02-12
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Praca z dzieckiem ryzyka dysleksji i dysgrafii

Praca z dzieckiem ryzyka dysleksji i dysgrafii - opinie o książce