Pragnienie

Data wydania: 2017-03-29
Język oryginału: norweski
Dodał/a książkę: czytam

Pragnienie to opowieść o

nowym zabójca grasującym na ulicach.Pewna kobieta umówiła się na randkę przez internet. Wkrótce potem na ulicy zostaje odnalezione jej ciało. Znaki na jej ciele wskazują, że policję czeka pojedynek ze szczególnie okrutnym zabójcą.

On jest w Twoim domu... i czuje pragnienie

Media coraz bardziej naciskają, by znaleźć mordercę. I jest tylko jeden człowiek, który może może poradzić sobie z tym zadaniem. Ale Harry Hole nie chce wrócić do miejsca, które odebrało mu niemal wszystko. Do czasu, gdy zorientuje się, że istnieje związek pomiędzy zabójstwami a jedyną jego nierozwiązaną sprawą.

On pragnie krwi Gdy kolejna ofiara zostanie znaleziona, Harry odkrywa, że będzie musiał zrobić wszystko, by w końcu złapać człowieka, który kiedyś mu uciekł.

Kup książkę Pragnienie

Opinie o książce - Pragnienie

Avatar użytkownika - RenKa76
RenKa76
Przeczytane:2017-10-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Nesbo znowu w formie. Cykl o Harry'm - mogę czytać i czytać. I znowu czytać, po raz kolejny :)

Avatar użytkownika - radeksc-wp
radeksc-wp
Przeczytane:2017-05-07, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek - 2017,
Nesbo zręcznie prowadzi na manowce. Ale w każdym rozdziale jest coś ponad główny wątek tak przy okazji na temat.
Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2017-05-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Seryjny morderca zabijajacy kobiety. Zamordowane kobiety maja wspolna ceche sa uzytkowniczkami tego samego portalu randkowego.Policja prowadzi sledztwo ale czy ujmie morderce.ktory w przemyslany i rytualny sposob zabija swoje ofiary.Trzymajaca w napieciu ksiazka z dreszczykiem w tle.
Avatar użytkownika - kochamciemojezycie
kochamciemojezycie
Przeczytane:2017-04-27, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Na taki kryminał czekałam już od dłuższego czasu. "Pragnienie" to krwawa, mroczna i bardzo wyrazista książka, z niezwykle wyrafinowanym morderstwem i jeszcze bardziej niezwykłym zakończeniem. Język powieści, jest składny, literacki i bez zgrzytów, co na pewno również jest wielką zasługą tłumaczki tej publikacji - Iwonie Zimnickiej. Czytanie tej powieści, mimo drastycznej tematyki, to była niezwykła przyjemność. Po internetowej randce, w swoim mieszkaniu zostaje brutalnie zamordowana młoda kobieta. Rany na ciele kobiety, są tak samo przerażające, jak niecodzienne. Presja mediów i niespotykany sposób z jakim działa morderca, skłaniają policję do zwrócenia się do najsłynniejszego norweskiego śledczego, który jednocześnie jest najbardziej niepokornym i niekonwencjonalnym człowiekiem w policji. Harry Hole podejmuje się poprowadzenia śledztwa, ponieważ sądzi, że za morderstwami stoi ścigany przez niego morderca, związany z niewyjaśniona sprawa z przeszłości. Czy najlepszemu z detektywów uda się złapać brutalnego sprawcę? Jak wiele ofiar pochłonie to śledztwo? Dowiecie się o tym, oczywiście czytając tę książkę. Że nie będzie miał łatwo, mogę Wam zagwarantować. Jeśli ktoś, nie czytał poprzednich części, albo tak jak ja, ma lukę w środku, naprawdę nie stwarza to problemu ze zrozumieniem fabuły. Autor przywołuje pewne wydarzenia z poprzednich części, jednak nie wpływa to na zrozumienie akcji w znaczny sposób. Tak, czy inaczej na pewno zachęca do nadrobienia zaległości. "Pragnienie" to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Zdecydowanie się na niej nie zawiodłam, wręcz przeciwnie, mam wrażenie, że dostałam nawet więcej niż się spodziewałam. Jo Nesbo, jak zwykle okazał się w najwyższej formie i udowadnia że jedenaście tomów, to nie jest za dużo. Mam nadzieję, że będzie tych tomów jeszcze więcej. Harry Hole, jest trochę jak wino, czym starszy, tym lepszy. :) / kochamciemojezycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika - sulii
sulii
Przeczytane:2017-04-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książek 2017, Mam,
Wciągająca intryga, nie pozostawiający śladów bestialski morderca, i bohater...stary, dobry Harry Hole. Nie trzeba nic więcej, znikniecie dla świata... Harry Hole prowadzi spokojne, uporządkowane życie. Wydaje się, że wszystko co niepewne, stresujące i destrukcyjne w jego egzystencji już za nim. Tymczasem, policja boryka się z bardzo drastyczną sprawą i bezwzględnym mordercą, licząc na szybkie i efektywne jej zakończenie przerywa sielankę Hola i zwraca się do niego o pomoc. Ten, niechętnie, ale podejmuje współpracę. Gdy okazuje się, że sprawca ma związek ze niezakończonymi wydarzeniami z przeszłości, Harry Hole daje się porwać swojej pracy bez reszty. Książka jest rewelacyjna. Jo Nesbo nie obniżył poziomu kryminału, ani o milimetr. Intryga jest tak skonstruowana, by jak najbardziej zamieszać czytelnikowi w głowie. Nikomu nie można ufać. Każdy może mieć coś na sumieniu. A czytelnik ma do rozwikłania nie lada zagadkę. Napięcie rośnie stopniowo, choć tak naprawdę od pierwszej strony już jesteśmy mocno wciągnięci. W pewny momencie (trudno powiedzieć którym) akcja toczy się tak szybko, że nie sposób zostawić książki choćby na chwilę. Dodatkowo, Harry Hole choć nieco poważniejszy i uporządkowany, to jednak jest tym samym bohaterem, którego nie da się nie lubić. Dobry pomysł, świetne dialogi. Morderstwa krwawe i dosyć oryginalne, nawiązujące do przeobrażeń naszego świata i czasem zbyt prostych, kontaktów internetowych. Prawdziwa gratka dla fanów zdezelowanego detektywa, natomiast dla tych którzy po raz pierwszy sięgają po powieść Jo Nesbo, rewelacyjny początek. Choć na pewno warto zacząć od pierwszych tomów tej serii, by nie pozbawić się możliwości poznania tego bohatera i jego życia osobistego od początku. Polecam ! ! Więcej recenzji na fifraku.blogspot.com Zapraszam !
Jeżeli jest tak dobra jak pozostałe książki autora, to i bez czytania mogę ocenić na 6. Zastrzegam sobie prawo do zmiany oceny, po przeczytaniu książki.
Avatar użytkownika - domiczyta
domiczyta
Przeczytane:2017-03-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017, Mam, Recenzenckie,
RECENZJA PREMIEROWA https://www.facebook.com/domiczyta/ ,,Bo teraz kolej na ciebie, aby rozstrzygnąć, czy ktoś ma przeżyć, czy umrzeć, a tobie sprawia to przyjemność. Czerpiesz przyjemność z bycia Bogiem. Marzyłeś o tym, żeby być mną. Czekałeś na swoją kolej, żeby być wampirem. Czujesz to pragnienie, Harry, przyznaj. Któregoś dnia ty też je zaspokoisz." - fragment książki. Odwieczna walka serca z rozumem. Starcie na linii emocje kontra racjonalizm. Zderzenie popędów z normami społecznymi. Konfrontacja dobra ze złem. Tak. O tym jest najnowsza, jedenasta już część bestsellerowej kryminalnej serii z Harrym Hole - norweskim guru Wydziału Zabójstw o nieprzeciętnym umyśle i nieszablonowych, balansujących na granicy prawa, poczynaniach. Jo Nesbo powrócił w wielkim stylu ,,Pragnieniem", dając nomen omen spragnionym jego twórczości czytelnikom prawdziwy kryminalny majstersztyk. Co ciekawe, Harry nie od razu wkracza w tej powieści do akcji, każe wręcz na siebie chwilę poczekać, bo przecież rozstał się z funkcją komisarza, ustatkował u boku ukochanej kobiety i związał z akademickim stylem życia, przekazując adeptom szkoły policyjnej najcenniejszą, bo zdobytą na polu walki, wiedzę praktyczną. Wytropienie seryjnego mordercy, opętanego żądzą krwi i to w dosłownym tego słowa znaczeniu, wymaga jednak uruchomienia nadzwyczajnych mechanizmów działania, tym bardziej że psychopata mordujący kobiety z niezwykłą brutalnością zdaje się wysyłać komunikaty, które tylko Harry jest w stanie rozkodować. Kiedy mordercza wyliczanka trwa, Harry nie może pozostać z dala od centrum wydarzeń - odzywa się w nim instynkt myśliwego, który jak najwyższy imperatyw popycha go do włączenia się w śledztwo. Ma pewne obiekcje natury prywatnej, czy takie postępowanie, zwłaszcza w obliczu choroby żony, ma sens, jednak wyrzuty sumienia zagłusza poczuciem misji i koniecznością ujęcia sadysty zadającego śmierć przy użyciu niespotykanego narzędzia - żelaznych szczęk, przypominających zęby wampira. W pewnym momencie wydaje się, że polowanie zakończyło się powodzeniem, ale czy na pewno sprawę można uznać za definitywnie zakończoną? Czy Harry może wrócić w domowe pielesze w blasku chwały i uznanych zasług, na dobre rozstając się z pracą w policji? ,,Pragnienie" to mocny, mroczny, dopracowany w każdym calu kryminał, który poraża niekiedy opisem detali, ale i fascynuje biegłością języka oraz wycyzelowaniem fabuły. Wątek kryminalny stanowi oczywiście oś książki, przy czym czytelnik z dużym zainteresowaniem może śledzić kwestie poboczne z prywatnego życia policjantów powołanych do grupy operacyjnej, odpowiedzialnej za namierzenie sprawcy pięciu morderstw w przeciągu jednego tygodnia. Tło obyczajowe wkomponowane jest bardzo sprawnie w całość akcji i sprawia, że powieść jawi się jako historia bardzo prawdopodobna, powodując ciarki niepokoju, czy nawet przerażenia. Znamy przecież autentyczne sprawy seryjnych morderców, których motywy działania tak bliskie są wytworom literackiej fantazji... Kryminał ten powinien być również rozpatrywany z perspektywy psychologicznej, ponieważ jest z jednej strony studium wypaczonego umysłu seryjnego zabójcy, a z drugiej - analizą pobudek kierujących Hole'em w procesie rozwiązywania kolejnej sprawy, dla której można rzucić wszystko i znowu poczuć uderzenie adrenaliny, połączone z pracą intelektualną na najwyższych obrotach. Bo wprawdzie praca śledczego, tropiącego dewiantów może być przekleństwem, skoro ofiary nawiedzają Harrego w snach, jednak stanowi też wyraz tego, w czym nasz bohater czuje się najlepiej i dzięki czemu ma świadomość, że jest pożyteczny dla społeczeństwa. A z takim przeznaczeniem trudno jest walczyć. Biorąc pod uwagę mistrzowskie zakończenie książki oraz niedokończone w niej wątki, pozostaje mi żyć nadzieją, że na kolejną powieść Jo Nesbo nie przyjdzie nam zbyt długo czekać. Polecam serdecznie lekturę nie tylko fanom skandynawskiego pisarza, ale i fanom powieści kryminalnych w ogóle, ponieważ nawet pominąwszy wcześniejsze tomy z Harrym Hole w roli głównej, oddający się lekturze ,,Pragnienia" czytelnik może docenić zastawione na niego przez autora pułapki oraz towarzyszące temu emocje i niespodziewane zwroty akcji. Bo odpowiedź na pytanie ,,kto zabił" bywa czasem bardziej skomplikowana, niż mogłoby to się na początku wydawać... Dziękuję Grupie Wydawniczej Publicat S.A. za możliwość przedpremierowej lektury.
Avatar użytkownika - Fretka
Przeczytane:2017-04-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Doktor Proktor i Proszek Pierdzioszek
Jo Nesbo0
Okładka ksiązki - Doktor Proktor i Proszek Pierdzioszek

Doktor Proktor to szalony profesor. No, prawie. Tak naprawdę jest starzejącym się wynalazcą, czekającym na swoje wielkie odkrycie. Kiedy sprzymierza się...

Trzeci klucz
Jo Nesbo0
Okładka ksiązki - Trzeci klucz

Norweska prasa szeroko rozpisuje się o tajemniczym Ekspedytorze raboującym banki. Do akcji ponownie wkraczają komisarz Harry Hole i jego obiecująca nowa...

Wyspa z mgły i kamienia
Magdalena Kawka