Praktyka uważności dla początkujących

Odzyskaj chwilę obecną i pełnię życia

Wszystko i cokolwiek - pieszczota wiatru na skórze, gra światła i cienia, czyjś wyraz twarzy, jakiś przejściowy skurcz w ciele, jakaś przelotna myśl - może stać się dla nas nauczycielem chwili bieżącej, przypominać nam o możliwości bycia w pełni obecnym. Wszystko i cokolwiek - o ile świadomie wyjdziemy temu naprzeciw.

JON KABAT-ZINN

Recepta na życie bardziej świadome wydaje się dość prosta: stale na nowo powracać uwagą do tego, co właśnie się dzieje. Każdy, kto tego próbował, wie jednak, że dopiero w tym momencie pojawiają się zasadnicze pytania dotyczące naszego funkcjonowania.

,,Praktyka uważności dla początkujących" dostarcza odpowiedzi, spostrzeżeń i wskazówek, które pomogą - chwila po chwili - przestawiać świadomość tak, aby nasz kontakt z samym sobą i ze światem był pełen przestrzeni i światła, wiarygodny, nacechowany miłością.

Doktor Jon Kabat-Zinn jest twórcą metody MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction, redukcji stresu poprzez uważność), stosowanej dziś w ośrodkach zdrowia, szpitalach i klinikach w różnych częściach świata. Założył Klinikę Redukcji Stresu przy Centrum Medycznym Uniwersytetu Massachusetts oraz Centrum na Rzecz Uważności w Medycynie, Opiece Zdrowotnej i Społeczeństwie. Jego książki poświęcone między innymi praktyce uważności stały się międzynarodowymi bestsellerami. Światową sławę przyniosły mu ,,Życie - piękna katastrofa" oraz ,,Gdziekolwiek jesteś, bądź". Jest współautorem prac ,,Świadomą drogą przez depresję. Wolność od chronicznego cierpienia" oraz ,,Dary codzienności. Podręcznik uważnego rodzicielstwa".

Informacje dodatkowe o Praktyka uważności dla początkujących:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-02-24
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Mindfulness for Beginners: Reclaiming the Present Moment - and Your Life

Kup książkę Praktyka uważności dla początkujących

Praktyka uważności dla początkujących - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2021-04-04,

Przychodzę do Was z kolejną książką profesora medycyny oraz inicjatora programu redukcji stresu opartego na uwazności.
Podjęłam się wyrażenia opinie wszystkich jego książek i jako amator tego tematu oceniam je pod tym kątem.
Jestem żywym przykładem na to że są napisane zrozumiale i łatwe w przekazie. Każdy w nich znajdzie coś dla siebie.
Bardzo dobry początek na wstęp do medytacji, do tego aby żyć i myśleć o tym jak żyjemy, co robimy. Nie życie na tak zwanym autopilocie, bez radości z każdego dnia. Nawet tej najmniejszej. Jesteśmy żywymi istotami nie robotami.
Autor zachęca do wyciszenia, samokontroli, przemyśleń, medytacji.
I ta ostatnia jest dla mnie najbardziej cenna. To dzięki niej można wyzbyć się stresu.
Książka zawiera kilka ćwiczeń oraz dołączona jest płyta na temat uwazności.
Najciekawsza dla mnie to ta dotyczącą jedzenia i oddechu.

Medytacja w walce z bólem. Praktyki uzdrawiające ciało i umysł
Jon Kabat-Zinn0
Okładka ksiązki - Medytacja w walce z bólem. Praktyki uzdrawiające ciało i umysł

Praktykowanie uważności może pomóc w łagodzeniu stresu i pielęgnowaniu dobrostanu. Ale jak wykorzystać tę umiejętność, żeby poradzić sobie z fizycznym...

Mindfulness dla początkujących
Jon Kabat-Zinn0
Okładka ksiązki - Mindfulness dla początkujących

Dążymy do osiągnięcia życiowej pełni, ale nie zdajemy sobie sprawy, że - mówi Kabat-Zinn - pełnia jest już w nas. Praktyka mindfulness nie oznacza możliwości...