Prawda czy wyzwanie

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2018-05-23

Miłość to niebezpieczna gra...

Claire nie lubi być w centrum uwagi, ale jeśli to jedyny sposób, by Sef ją zauważył, jest gotowa podjąć to ryzyko. Sef zrobi wszystko, aby pomóc swojemu niepełnosprawnemu bratu. Wciąga Claire w niebezpieczną grę, w której ceną jest nie tylko miłość, ale nawet życie... Bo co pozostało do stracenia, gdy jesteś gotów zaryzykować wszystko?

Emocjonalna i autentyczna opowieść o odwadze i walce z przeciwnościami losu. Dwa punkty widzenia i jedna cienka granica, którą bardzo łatwo przekroczyć. A ty jak daleko możesz się posunąć, gdy kochasz?

Kup książkę Prawda czy wyzwanie

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2018-07-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018, Książki XXI wieku, Mam,
Prawda czy wyzwanie staje się popularnym kanałem na youtubie. Dwoje młodych, zamaskowanych ludzi podejmuje wyzwania i mówi prawdę. Bohaterami są Dziewczyna mówiąca prawdę i Chłopak podejmujący wyzwania. Są sympatyczni, zabawni, mają oryginalne pomysły. Wiele jest takich filmików w sieci, większość ogląda się bezrefleksyjnie. Non Pratt w błyskotliwy sposób pokazuje, co może się kryć za niewinnie wyglądającą zabawą przed kamerą. Claire próbuje nie rzucać się w oczy w swoim środowisku, ale gdy dostaje propozycję współprowadzenia kanału na youtubie, zgadza się bez wahania. Wspólnie z Sefem, starszym kolegą ze szkoły, będą zbierać pieniądze na rehabilitację dla jego brata, który po skoku do rzeki z wysokiego klifu doznał uszkodzenia mózgu. Oboje wcielą się w anonimowe postaci, które będą podejmować wyzwania i wygłupiać się przed kamerą, a internauci będą wpłacać pieniądze, by zobaczyć, jak się kompromitują. To wielkie poświęcenie, nie tylko świetna zabawa. Powieść podzielona jest na trzy części – pierwsza pisana jest z perspektywy dziewczyny, która odkrywa swoje dobre cechy i przełamuje słabości oraz uprzedzenia, uczy się pomagać i zakochuje w partnerze z filmików. Doświadcza także wirtualnej przemocy i pokazuje, jak z nią walczyć. W drugiej części poznajemy punkt widzenia chłopaka, który okazuje się nie do końca szczery, ale gdy ...

Opinie o książce - Prawda czy wyzwanie

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2019-03-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 2019, 52 książki 2019, Obyczajowe,

"Prawda czy wyzwanie" Non Pratt opowiada w głównej mierze o miłości. Nie tylko miłości romantycznej, ale również miłości do swojego rodzeństwa. Autorka porusza tutaj również temat osób z urazami mózgów.

Claire nie lubi się wyróżniać, ani być w centum uwagi. Jest nieśmiała. Sef zrobi wszystko, żeby pomóc swojemu niepełnosprawnemu bratu. Jedyne na czym mu zależy to zebranie pieniędzy na rehabilitację brata. Pragnie, żeby jego brat był taki sam, jak przed wypadkiem. Ponadto Sef obwinia siebie za wypadek Kama. Bohaterowie poznają się z powodu Kama, Claire zostaje wolontariuszką i ma mu czytać. Oboje postanawiają zebrać potrzebne pieniądze dla Kama i zakładają kanał na Youtubie. Sef wciąga Claire w niebezpieczną grę.

Książka jest przedstawiona z dwóch punktów widzenia. Jest to opowieść o odwadze i walką z przeciwnościami losu oraz miłości. Oboje z bohaterów mają jakieś problemy. Claire prześladuje feralne wideo, natomiast Sef musi borykać się z własnym poczuciem winy spowodowanym wypadkiem swojego starszego brata.

Avatar użytkownika - Karolina077
Karolina077
Przeczytane:2019-01-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Sef zrobi wszystko, aby pomóc swojemu niepełnosprawnemu bratu. Wciąga Claire w niebezpieczną grę, w której ceną jest nie tylko miłość, ale nawet życie… Bo co pozostało do stracenia, gdy jesteś gotów zaryzykować wszystko? Czyta się szybko i przyjemnie. Uwaga, wciąga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Problem
Non Pratt0
Okładka ksiązki - Problem

Dziewczyna, która korzysta z życia i imprez. Nie bała się brać z niego pełnymi garściami.Chłopak, który nagle zmienia otoczenie i stara się...