Prawo cywilne Kazusy t. IV Prawo spadkowe

Opracowanie poświęcone jest w całości instytucjom prawa spadkowego, uregulowanym przede wszystkim w IV księdze kodeksu cywilnego (art. 922-1088). Autorami tomu są prawnicy, absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego, a obecnie także doktoranci tych uczelni. Książka została podzielona na dwie części, z których pierwsza zawiera tabele i diagramy prezentujące wybrane zagadnienia z zakresu prawa spadkowego, a druga ? zbiór 250 kazusów obejmujących wszystkie ważniejsze problemy praktyczne występujące na gruncie tej części prawa cywilnego. Publikację uzupełnia chronologiczny wykaz powołanych orzeczeń, skorowidz rzeczowy oraz wybrana bibliografia prawa spadkowego. Prezentowany tom jest niezbędną pomocą dla studentów wszystkich typów szkół wyższych, dla których w toku studiów konieczne jest zdanie egzaminu z prawa cywilnego. Ze względu na przejrzystą formułę może również stanowić interesującą pozycję dla kandydatów na aplikacje prawnicze i aplikantów, a także ?jako wydawnictwo o walorach dydaktycznych ? dla pracowników naukowych prowadzących zajęcia ćwiczeniowe z prawa cywilnego.

Informacje dodatkowe o Prawo cywilne Kazusy t. IV Prawo spadkowe:

Wydawnictwo: Zakamycze Kantor Wydawniczy