Prawo do użycia siły

W schronach rozrzuconych po skażonym terytorium gnieżdżą się i wegetują niedobitki ludzkości. Oczekują pomocy, którą zdolni są im przynieść tylko stalkerzy, bo tylko oni posiadają specjalne umiejętności i znają ten nowy świat jak nikt inny.

Stalkerem nikt się nie rodzi, stalkerem się zostaje. A może trzeba się nim także urodzić? Zwłaszcza jeśli dowódcą twojego Schronu jest pułkownik specnazu GRU, wokół rozciągają się radioaktywne ruiny pełne krwiożerczych mutantów, a sąsiad aż się rwie, by strzelić ci w plecy... Jeśli każdego dnia musisz walczyć o życie: swoje, swoich bliskich, przyjaciół... nadzieję pokładając tylko w wiernym wintoriezie, wypróbowanym w niezliczonych potyczkach partnerze i szczęściu.

Za istnienie płacisz nabojami, a za błędy - krwią wciąż na nowo udowadniając światu swoje prawo do użycia siły...

Powieść Szabałowa ucieszy też miłośników militariów. Autor - pasjonat wojskowości - starał się, by wszystko było tu realistyczne: język, sprzęt, którym posługują się bohaterowie, taktyka. Akcja toczy się w Sierdobsku - wyjątkowo ponurym miejscu, rojącym się od mutantów, anomalii i niewyjaśnionych zjawisk.

Informacje dodatkowe o Prawo do użycia siły:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2016-03-02

Kup książkę Prawo do użycia siły

Prawo do użycia siły - opinie o książce

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2016-04-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Najnowsza powieść z cyklu Uniwersum Metro 2033 autorstwa Szabałowa to bardzo obiecujący początek trylogii, odznaczający się ogromnym realizmem. To również próba ukazania, czy wszystko da się załatwić za pomocą siły. Nie mogę doczekać się chwili, w której w me ręce trafi kontynuacja! Całą recenzję znajdziecie na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/prawo-do-uzycia-sily-denis-szabalow/
Avatar użytkownika - raj3pl
raj3pl
Przeczytane:2016-03-08, Ocena: 6, Przeczytałem,

Pierwsza książka z unwersum metro 2033 jaką przeczytałem.Książka trzyma w napięciu przez cały czas,bardzo ciekawym pomysłęm jest to że jeden rozdział opisuje to co dzieje się w roku 2033 a następny opisuje przeszłość głównego bohatera ale nie tylko jego,ponieważ postacie drugoplanowe również są ważne i mają wpływ na głównego bohatera