Próba kwiatów

,,Próba Kwiatów", powieść napisana przez Jaya Lake`a, zdobywcę nagrody imienia Johna W. Campbella, umożliwia nam zwiedzanie Nieprzemijającego Miasta, w którym nocami strach mieszkańców wzbudzają dawno uśpieni bogowie, a armie najeźdźców ścigają się z nadciągającymi śniegami, by rozpocząć oblężenie murów. Tajemny mistrz Nieprzemijającego Miasta, a zarazem następca opustoszałego tronu, znika z zamkniętej komnaty, gdy miejska polityka obiera śmiercionośny kurs w obliczu starań o odbudowanie dawnego imperium. Miejskie karły, zniekształcone za sprawą dzieciństwa spędzanego w ciasnych skrzyniach, są zaniepokojone. Bidżaz Karzeł, przywódca frakcji Zaszytych, zmaga się z prześladowaniami. Jason Zarządca, przyjaciel i uczeń zaginionego mistrza, stara się utrzymać równowagę pod nieobecność swojego przewodnika. Imago z Lockwood walczy o przywrócenie stanowiska Burmistrza, usiłując zawrócić Nieprzemijające Miasto z drogi wiodącej ku zniszczeniu. Ta trójka musi wznieść się poza dzielące ich różnice, by zażegnać niebezpieczeństwo grożące Miastu. Oto dekadencka miejska fantastyka utrzymana w klimacie ,,Dworca Perdido", ,,Miasta szaleńców i świętych" oraz ,,Akwaforty". ,,Próba Kwiatów" pokazuje, dlaczego Jaya Lake`a uznaje się za jeden z największych talentów w dziedzinie literatury fantastycznej.

Informacje dodatkowe o Próba kwiatów:

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2011-05-06
ISBN: 978-83-7480-208-6

Kup książkę Próba kwiatów

Próba kwiatów - opinie o książce

Avatar użytkownika - gendun
gendun
Przeczytane:2021-12-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2021,

vPsychodelia,niepokoj i duszny klimaty w jednym Na uwage zasluguje kunszt z jakim autor oddal opisywany swiat.Szkoda tylko,ze powiesc jest bardzo nierowna

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-11-06, 26 książek-2013,
Książka na samym początku odrzucała mnie obfitością opisów, w których fabuła się gubiła. Jednak nie poddałem się, przebrnąłem przez pierwsze strony i zachwyciłem zaskakującą akcją, która potem już do samego końca trzymała mnie w pobliżu powieści.
Avatar użytkownika - dredota
dredota
Przeczytane:2013-07-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Książka bardzo dobra, ale nie dla wszystkich. Występuje w niej duża doza brutalności. Grupą głównych bohaterów są karły, które powstały na drodze wychowywania dzieci w zamkniętych skrzyniach... Często zdarzają się opisy nie tylko krwawych bitw, ale także gwałtów, czy też aktów przemocy. Tym sposobem autor kreuje bezkompromisowy, brutalny i brudny świat, który odstręcza i fascynuje. Głównym celem bohaterów jest ocalenie miasta, w którym żyją, ale czytelnik wcale nie jest pewien, czy nie lepiej by było, gdyby miasto to zostało zmiecione z powierzchni ziemi. Do końca książki czekałam na rozwiązanie zagadki związanej z przeszłością Nieprzemijającego Miasta i zostałam zaskoczona. Polecam ludziom o mocnych nerwach ;)
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-02-08, 52 książki 2013,
Przez pierwsze strony książki (a raczej przez pierwszą jej połowę) walczyłam ze sobą, by jej nie odłożyć z powrotem na półkę i zacząć czytać coś innego. Irytowali nie tylko bohaterowie, ale przede wszystkim sposób narracji. Książka zaczyna bardziej wciągać dopiero później, a końcówka była w stanie zrekompensować trudny początek.
Avatar użytkownika - esperanza
esperanza
Przeczytane:2012-10-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Na początku bardzo pragnęłam, by ta książka już się skończyła. Jednak pod sam koniec pragnęłam czytać jej więcej i więcej. Dopiero pod sam koniec stała się wciągająca i interesująca. Muszę powiedzieć, że jest to książka dla ludzi z mocnymi nerwami i nie bojącymi się otwartych stwierdzeń przywołanych przez autora. Jeśli coś było obrzydliwe i śmierdziało jak z rynsztoka, to autor dokładnie tak to opisywał bez uciekania się do barwnych obrazów i porównań. Najbardziej jednak, w całym tym zbiorze jednoznacznie niedorzecznych słów, osobliwe i pociągające były opisy budynków, drobiazgowe i nieprawdopodobne. Jeśli ktoś jest fanem ciemnych, okrytych strachem zaułków ulic to polecam każdemu. Warto czytać, by w końcu trafić na najciekawsze fragmenty dotyczące starych kanałów i świątyń w nich ukrytych.
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;