Okładka książki - Projekt: związek. Jak stworzyć dojrzałą i pełną miłości relację?

Projekt: związek. Jak stworzyć dojrzałą i pełną miłości relację?

Wydawnictwo: GWP
Data wydania: 2017-08-29
ISBN: 978-83-7489-694-8
Dodał/a książkę: Magdalena Galiczek-Krempa

Wstęp do książki napisał prof. Zbigniew Lew Starowicz!

Poradnik na temat związków w formie komiksu? W dodatku zabawny, przewrotny, świetnie narysowany i podparty najpopularniejszymi teoriami psychologicznymi – to ma SENS!
Joanna Olekszyk, redaktor naczelna magazynu „SENS”

„Projekt: związek” nie tylko doskonale działa na wyobraźnię, ale także zaspokaja głód wiedzy o mechanizmach komunikacji w związku. Zabawne i świetnie zilustrowane historie z życia bohaterek komiksu doskonale pokazują, w jaki sposób funkcjonuje ludzki mózg w kontakcie z wybranym przez siebie – nie tylko na „dopóki śmierć was nie rozłączy” – innym mózgiem. Ten komiks powinien przeczytać każdy, kto chce budować szczęśliwe i trwałe związki.
Jarosław Świątek, redaktor naczelny Polskiego Portalu Psychologii Społecznej

Związki to temat rzeka. Wartka, dynamiczna, zmienna. Nie ma chyba drugiego zagadnienia, o którym powiedziano by tak wiele, a jednocześnie… wciąż za mało. Kiedy do relacji wkradają się problemy, niedomówienia, konflikty czy trudne emocje, łatwo się zagubić, a dużo trudniej odnaleźć.

Autorka bierze pod lupę najczęstsze problemy w związku i niczym inżynier rozkłada miłość na czynniki pierwsze. Swoją opowieść konstruuje w formie długiego dialogu matki z córką. Mama dzieli się z nieco zagubioną córką własnymi doświadczeniami i przemyśleniami. Prosto i przystępnie tłumaczy mechanizmy rządzące relacjami międzyludzkimi. Wyjaśnia zawiłości tych relacji i rozprawia się ze stereotypami na ich temat. Wartko opowiedziana historia angażuje, wciąga i nie pozwala się oderwać do ostatniej strony!

Kup książkę Projekt: związek. Jak stworzyć dojrzałą i pełną miłości relację?

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2017-09-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2017 roku, Poradniki,
Trudno zliczyć publikacje opowiadające o związkach. Obok książek z zakresu psychologii i szeroko pojętej duchowości czytelnicy znajdą także setki tytułów beletrystycznych – powieści obyczajowych i romansów, w których opisywane są relacje międzyludzkie, rozpady związków i budowanie nowych, często zupełnie niewiarygodnych relacji między kobietą a mężczyzną. Jedno już na wstępnie należy przyznać: Projekt: związek to publikacja nietypowa. To nie jest tradycyjny psychologiczny poradnik. To pierwszy komiks psychologiczny, w którym pod lupę autorka bierze związek kobiety i mężczyzny i w lekki, żartobliwy, czasami pełen ironii sposób go analizuje. O związkach opowiadać można w nieskończoność. Niemal każdy człowiek ma o nich własną opinię i chętnie podzieli się tysiącem dobrych rad dotyczących tego, jak zbudować dobrą i trwałą relację. Często posiłkujemy się także poradami psychologów, u nich szukając pomocy, gdy związek się psuje. Sięgamy też często po pisane zawiłym językim, obfitujące w naukową terminologię publikacje, które zanim odkryją przed nami interesujące zagadnienia, zdążą nas zasypać trudnymi do przebrnięcia fragmentami. Zupełnie inaczej jest w przypadku Projektu: związek. Autorka w sposób lekki i dowcipny pokazuje, że tak naprawdę niewiele potrzeba, by relacja z partnerem była dojrzała i pełna miłości. Przewodniczką czytelnika zostaje kobieta dojrzała ...

Opinie o książce - Projekt: związek. Jak stworzyć dojrzałą i pełną miłości relację?

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński