Prosperity Słabości

Czy wykształcenie i wymiana handlowa rzeczywiście łagodzą obyczaje i charaktery? Jak więc doszło do tego, że Europa, będąca ośrodkiem cywilizacji dobrobytu, zakończyła bieg w barbarzyństwie dwóch wojen światowych? Od odpowiedzi na te niepokojące pytania zależeć może to, jak będzie wyglądał wiek, który się właśnie rozpoczął. Historia ludzkości i jej niepewnego losu na tle światowej gospodarki. Tajniki ekonomii przedstawione zwięźle, z ogromnym zrozumieniem i erudycją, a zarazem z wielką prostotą. Ta zadziwiająca książka zabiera czytelnika w podróż w czasie i przestrzeni. Podróż, która pokazuje, w jaki sposób gospodarka przez wieki wpływała na kształt społeczeństwa. Daniel Cohen przenosi czytelnika do Imperium Rzymskiego i Hollywood, współczesnych Chin, objaśniając nam kryzys z lat trzydziestych oraz kryzys ostatnich lat. Lektura Prosperity słabości to podróż budząca niepokój, a zarazem nasuwająca pytanie: jak to się stało, że Zachód, który wyrwał ludzi spod panowania głodu i nędzy, doprowadził do barbarzyństwa dwóch wojen światowych? Zagadnienie to nie odnosi się wyłącznie do przeszłości. Czy podobne tragedie nie mogą się wkrótce powtórzyć, na przykład w Azji? Czy nasza planeta jest w stanie uniknąć kolejnego zbiorowego samobójstwa, tym razem ekologicznego? Ostatni kryzys finansowy poddał w wątpliwość systemowy ład kapitalizmu. Czy na pewno wiadomo, dokąd on zmierza i w jakim kierunku popchnie cały świat?

Informacje dodatkowe o Prosperity Słabości:

Wydawnictwo: Sonia Draga