Prowansja

Przewodnik opisuje najpiękniejsze trasy piesze w Prowansji, znanej przede wszystkim przede ze strefy Lazurowego Wybrzeża, kurortów i wybranych zabytkowych miejscowości. Uroczy, śródziemnomorski krajobraz w głębi tej krainy jest wciąż dość odludny. Mało osób zapuszcza się na piesze wędrówki wśród wzgórz, pól lawendy, oliwnych gajów, rozległych płaskowyży, trawiastych wąwozów, małych wiosek i pradawnych ruin. Jedną z przeszkód może stanowić brak spójnych informacji na temat takich tras. Mamy nadzieje, ze nasz przewodnik pomoże zaplanować ciekawe wędrówki i odkryć niektóre z nieznanych zakątków Prowansji. Opisane wycieczki rozpoczynają się nie dalej niż godzina jazdy samochodem od bazy wypadowej, dochodzą maksymalnie na wysokość 2000 m i wszystkie dostępne są dla średnio sprawnych osób. Przedstawione 42 trasy piesze przebiegają w Alpach Nadmorskich, rejonie Var, Luberon, Mont Ventoux i północnej Prowansji (m in. okolicach Wąwozu Verdon).\r\nKsiążka do kupienia przez stronę internetową wydawnictwa www.podroznik.com.pl

Informacje dodatkowe o Prowansja:

Wydawnictwo: Sklep Podróżnika