Przechytrzyć zmartwienia

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-08-11
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788381438308
Liczba stron: 112
Tytuł oryginału: Outsmarting Worry

Ocena: 6 (2 głosów)

U dzieci zmartwienie często z błahostki przeistacza się w PROBLEM. Zazwyczaj dzieje się to w okamgnieniu. Takie zmartwienie podstępem wpędza dziecko w błędne koło lęku. Walka z nim czasem bywa trudna, ale jest na to rozwiązanie.

Książka napisana przez psycholożkę kliniczną - dr Drew Huebner - prezentuje konkretne umiejętności, które ułatwiają przezwyciężanie lęków i niepokojów w codziennym życiu.

Praktyczne i sprawdzone techniki w przystępny sposób pokazują, jak przejść od wiedzy teoretycznej do czynów, od zamartwiania się do radości i wolności.

Książka przeznaczona dla dzieci w wieku od 9 do 13 lat oraz ich opiekunów.

Dr Drew Huebner jest psycholożką kliniczną, która specjalizuje się w terapii wsparcia dla dzieci z problemami lękowymi oraz ich rodziców.

Ta wciągająca, pełna przydatnych przykładów książka z pewnością pomoże zarówno dzieciom, jak i ich rodzinom PRZECHYTRZYĆ ZMARTWIENIA! Nakłania do dyskusji oraz natychmiastowej reakcji w momencie, gdy pojawia się zmartwienie.

- Mary K. Alvard, doktor psychologii

Książka w zabawny i inspirujący sposób pomaga dzieciom radzić sobie z niepokojem.

- Christopher Willard, doktor psychologii, wykładowca w Harvard Medical School

Tagi:

Kup książkę Przechytrzyć zmartwienia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Przechytrzyć zmartwienia

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:,

Zdarza Wam się czasami o coś martwić? 

 


Tak naprawdę każdy z nas ma jakieś zmartwienia. Dotykają one nawet dzieci, którym szczególnie ciężko jest sobie z nimi poradzić. Dlatego warto zrozumieć skąd tak naprawdę biorą się lęki i jak pomóc dziecku, a zarazem sobie z nimi radzić. Pomocna w tym może okazać się książka „Przechytrzyć zmartwienia. Jak radzić sobie z lękami”, która skierowana jest dla dzieci pomiędzy 9, a 13 rokiem życia i ich opiekunów. 

Autorka używa prostego języka dzięki czemu książkę czyta się bardzo przyjemnie. Ilustracje przyciągające uwagę młodszych czytelników nie tylko umilają lekturę, ale i pozwalają lepiej zrozumieć prezentowane techniki. Bowiem książka ta to nie tylko zbiór wiedzy, ale i zestaw przydatnych technik oraz umiejętności, które pomogą uporać się ze zmartwieniami. Za jej sprawą poznamy techniki opierające się na akceptacji i zaangażowaniu (ACT), a także terapii poznawczo-behawioralnej (CBT).  Zobaczymy jak działa nasz mózg, dowiemy się czym jest ciało migdałowate, a także z mistrza w zamartwianiu staniemy się ekspertem w zarządzaniu zmartwieniami. 

Warto wspomnieć, że nie wystarczy dać tej książki dziecku do przeczytania i myśleć, że jego problemy się rozwiążą. Aby lektura przyniosła efekty, należy tę książkę czytać razem z dzieckiem i na bieżącą wdrażać rady oraz gotowe rozwiązania, których znajdziemy tutaj ogrom. 

 


Uważam, że książka ta powinna znaleźć się na półce każdego rodzica, ale i osoby dorosłej, która nie radzi sobie z lękami. Za jej sprawą możemy pożegnać się z paraliżującym strachem oraz lękami, które utrudniają nasze życie i pozbawiają nas radości oraz pewności siebie. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2021-09-01, Ocena: 6, Przeczytałam,

"Przechytrzyć zmartwienia" to książka, która ma na celu ułatwić starszym dzieciom, także za pomocą rodziców, przezwyciężanie swoich lęków. Ma pomóc w wyeliminowaniu zmartwień, które jeszcze nie urosły do rangi gigantycznego problemu. Każdy z nas się martwi, stresuje nadchodzącym wydarzeniem, opinią drugiej osoby, czy codziennymi czynnościami. Jak obrócić lęk w spokój ducha? Ta książka naprowadzi, jak można przezwyciężyć swoje lęki.
Poznajemy zasady ciała migdałowatego, jakie błędy w myśleniu popełniamy, jak sprawić, by odwrócić uwagę od zmartwienia, jak przejąć nad nim kontrolę. Podane są przykładowe sytuacje, które dotykają ludzi każdego dnia. Ułatwia to zrozumienie treści, choć książka napisana jest naprawdę przystępnym językiem.
Wyolbrzymiamy swoje lęki, dzięki którym mamy wrażenie, że przytrafi się to, o czym akurat myślimy, czego się boimy. Jesteśmy przekonani, że nie poradzimy sobie z daną sytuacją, sprawą, relacją.
I właśnie tu wkracza Dr Dawn Huebner. Autorka jest psycholożką kliniczną specjalizującą się w terapii wsparcia dla dzieci z problemami lękowymi, co tylko uwiarygadnia treść książki. Każde zmartwienie chce nas osłabić, naprowadzić na złe tory naszego myślenia. Tutaj znajdziemy metody jak temu zapobiec. Na pewno przyda się to dzieciom, ponieważ to one są najbardziej narażone na lęki, zmartwienia, które rangą tych bardzo małych mogą w ekspresowym tempie zawładnąć ich życiem.
W książce znajdziemy ilustracje, które uatrakcyjniają czytane zagadnienia. Czyta się bardzo szybko i 100 stron umyka w krótkim czasie. Nieważne, czy Zmartwienie jest duże czy małe, stare czy nowe. Autorka radzi, by w każdym przypadku stosować zawarte schematy, a można stać się Ekspertem w przechytrzaniu własnych zmartwień. Polecam omawiać każde zagadnienie z dzieckiem, na pewno pomoże to w jeszcze lepszym odbiorze.

Link do opinii

Epidemią naszych czasów jest coraz częstsze występowanie osobowości neurotycznej, ktorą łatwo można wyłapać już w okresie dziecięcym. Globalizacja sprawia, że w coraz mniejszym stopniu angażujemy się w zaspokajanie potrzeb dzieci. Nie jest to kupienie nowej gry, zabawki, ale czas, którego im nie poświęcamy.

Dziecko bez poczucia bezpieczeństwa emocjonalnego zaczyna odczuwać strach. Długotrwały strach bez wsparcia rodziców może zamienić się w lęk. O ile sam strach pomaga nam, chroni przez zagrożeniem, motywuje do rozwoju, o tyle lęk zaczyna coraz bardziej zamykać w klatce, której echo widać najbardziej w dorosłym życiu. Człowiek jest nieszczęśliwy, nie potrafi okazywać emocji, zadręcza się coraz bardziej, a terapia nie zawsze odnosi pozytywny skutek. Czy tego chcemy dla naszych dzieci? Oczywiście, że nie.

Ta książka to spełnienie moich wizji ukierunkowanych w rozwoju neurotyczności u dzieci. Zawiera przyjemny druk, bajkowy i zrozumiały dla dziecka obraz tego, z czym walczy. Jest to lektura, którą zdecydowanie polecam, szczególnie w przypadku dzieci, które wykazują lęk i nadwrażliwość. Poradnik pozwoli także rodzicom zrozumieć istotę problemu i podejść praktyczniej do istoty problemu. Ilustracje zawarte w książce dodatkowo wzmagają ciekawość i sprawiają, że walka z lękami przestaje być taka straszna.
Dziękuję @wydawnictwoczarnaowca za egzemplarz.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy